menu
menu close

Plastové komíny pro kondenzační kotle Brno

GFX | images | plastovy_komin.JPGProdáváme a realizujeme plastové komíny pro kondenzační kotle (Brno a okolí), tedy speciální kouřovody pro kondenzační kotle. Speciální PPH plast Almeva je certifikovaný, trvanlivý a odolává kondenzátu. Zajistíme pevné a ohebné komínové plastové vložky i systémové fasádní plastové komíny. Kompletní realizace koužovodů pro kondenzační kotle.

Jedná se o systém plastových dílů pro komínovou vložku se specifickými nároky. Plastový komín slouží pro odvod spalin od spotřebičů na plynná a kapalná paliva v přetlakovém i podtlakovém provozu, kde teplota spalin nepřesahuje 120°C.

Plastový komín pro kondenzační kotel a jeho odolnost

Při provozu nízkoteplotních a kondenzačních kotlů vznikají agresivní kondenzáty obsahující kyseliny. Z tohoto důvodu jsou na vlastnosti materiálů použitých k výrobě komínových vložek kladeny vysoké požadavky z hlediska jejich chemické odolnosti, tepelné propustnosti, plynotěsnosti. Jako nejlepší řešení se nabízejí systémy vyráběné ze speciálních konstrukčních plastů certifikovaných a schválených pro odvod spalin.

Vložky do komína pro kondenzační kotel se vyznačují se téměř neomezenou životností, pružností, extrémní odolností vůči agresivním kondenzátům, UV-záření a vysokou tepelnou stálostí.

GFX | images | plastove_kominy.jpgInstalace komínů pro kondenzační kotle se provádí právě vložkováním do stávajících světlíků, průchodů, komínových tvárnic a podobně.

Komínová vložka pro kondenzační kotel musí být vhodně vybrána podle typu zařízení a prostoru, kde bude vložka usazena. Jena tak je kouřovod pro kondenzační kotel správně proveden a má ideální funkční vlastnosti.

Fotky realizace služby "plastové komíny pro kondenzační kotle Brno"

V rámci realizace služby "plastové komíny pro kondenzační kotle Brno" používáme: 

Jedná se o vysoce kvalitní a prověřený systém plastových komínů pro kondenzační kotle. Každý plastový komín pro kondenzační kotel musí mít potřebné atesty a ideálně pocházet od etablovaného výrobce s dostatečnou historií. Pak máte jistotu, že použitý komín pro kondenzační kotel bude bezpečný a plnit 100% svou funkci. 

Instalujeme také krbové vložky pro kondenzační kotel.

Dodáváme i vložky do komína pro kondenzační kotel.

GFX | images | Almeva certifikát o montáži.jpg

Běžné požadavky na kouřovody pro kondenzační kotle

Kouřovod pro kondenzační kotel je klíčovým prvkem, který umožňuje bezpečný odvod spalin z kotle. Kondenzační kotle mají specifické požadavky na kouřovod kvůli jejich provozním charakteristikám a potřebě efektivního odvodu spalin.

Materiál a odolnost proti korozi

Kouřovod pro kondenzační kotel musí být vyroben z materiálu odolného vůči korozi, protože spaliny kondenzačních kotlů jsou kyselé.

Těsnost a izolace

Je důležité, aby kouřovod kondenzačního kotle byl těsný, aby nedocházelo k úniku spalin. Těsnost pomáhá udržet optimální podmínky pro kondenzaci ve výměníku tepla. Izolace kouřovodu může být rovněž důležitá pro udržení teploty spalin a minimalizaci kondenzace mimo samotný kotel. Spaliny by měly opustit kouřovod s dostatečně nízkou teplotou, což je typické pro kondenzační kotle. Tato nízká teplota umožňuje kondenzaci vlhkosti ve spalinách a zvyšuje celkovou účinnost kotle.

 

V případě zájmu o nezávazné sdělení ceny a možného termínu dodání plastových komínů Almeva nás prosím kontaktujte. Obratem se vám ozveme.

Proč zvolit plastové komíny od nás?

  • nabízíme nejkvalitnější plastové komíny
  • dlouholeté zkušenosti s prodejem plastových komínů
  • výhodná cena za plastový komínový sortiment
  • rozsáhlé zásoby plastových komínů

---------------

Zákazníci hledají naše produkty přes výrazy: kouřovod pro kondenzační kotel, komín pro kondenzační kotel, kondenzační kotel komín, komíny pro kondenzační kotle, komín pro plynový kotel. Dále také: plynové kotel komín, komín pro kondenzační kotel, komíny pro plynové kondenzační kotle, komín pro kondenzační plynový kotel, plastové komínové vložky, nerezový komín pro kondenzační kotle, plsatový komín pro kondenzační kotle.

 

O kominictví Oclemat Brno

Firma OCELMAT s.r.o. Brno byla založená v roce 2007 a navázala na práci firmy Karel Ocelka z roku 1997. Od počátku své činnosti se naše kominictví specializuje na montáže, stavby a rekonstrukce komínů, frézování a vložkování komínů, realizace nerezových komínů, montáže krbových kamen i plynových kotlů. Zajišťujeme veškerý servis pro vaše komíny. 

Díky úzké spolupráci s výrobci komínových systémů si udržujeme neustálý přehled o novinkách, změnách v legislativě a obecně o dění v oblasti komínové techniky tak, abychom mohli našim zákazníkům nabídnout vždy jen to nejkvalitnější a nejvýhodnější řešení nejen v oblasti plastových komínů pro kondenzační kotle.