menu
menu close

Vložkování a frézování komínů (ceník)

frézování a vložkování komínů ceníkNabízíme vám služby frézování a vložkování komínů. Ceník prací najdete na této stránce. Nechte si upravit komín od odborníků – využijte našich dlouholetých zkušeností, které jsou zárukou vysoké kvality provedených prací. Frézování a vložkování komínů se věnujeme již více jak 15 roků.

Ceník frézování a vložkování komínů, který je na této stránce zveřejněn, je orientační. Uvádíme to proto, že některé realizace mohou být náročnější povahy (přestože se to tak na první pohled nezdá). Proto je lépe, pokud nás v případě zájmu o nacenění vložkování neb frézování komínu kontaktujete napřímo. My vám na základě vašeho požadavku poskytneme nezávazné nacenění. Roli například hraje míra zanesení nebo zakřivení komína. Také přístup ke komínu a typ střechy.

Kontaktujte nás - sdělíme vám nezávazně cenu vložkování nebo frézování komínu.

Ceník frézování a vložkování komínů

ceník frézování komínůFrézování komínu je rozšiřováním komínového průduchu na větší průměr. Zpravidla se frézování komína aplikuje jako příprava na následné vložkování komína. Po vyfrézování je nutné komín vyvložkovat z důvodu těsnosti a požární bezpečnosti. Frézováním komínového průduchu lze vyčistit i částečně zadehtovaný komín.

Ceník vložkování a frézování komínů je definován včetně úklidu, odvozu a likvidace suti. Při kalkulování výhodnosti našeho ceníku frézování a vložkování komínů zvažujte také odborný konzultační servis, který poskytujeme zákazníkům bezplatně. Umíme taktéž dodat materiál na vložkování komína za výhodné ceny. Pracujeme s vlastní frézovačkou komínu.

Frézování a vložkování komínů by měl provádě pouze člověk, který má k tomu odbornou způsobilost. Proto si vždy prověřte u realizátora, zda tomu tak opravdu prokazatelně je. Zvláště pak pro situace, kdyby neodborné frézování komína znamenalo poškození vaší nemovitosti a domáhání se reklamace služby.

Orientační ceník frézování komínů

 • Ceník frézování cihlového komínu je 1000,- Kč za bm.
 • Ceník frézování šamotového nebo kameninového komínu je 1800,- Kč za bm (běžný metr).
 • V rámci ceny frézování komína je samozřejmě započtena cena opotřebení veškeré frézovací techniky. Tím je myšleno, že další dodatečné náklady opotřebení techniky k ceně frézování již neúčtujeme. Sdělená cena frézování je tak transparentní.

 

Orientační ceník vložkování komínů nerezovou vložkou

ceník vložkování komínůCharakteristika: Nerezová komínová vložka flexibilní + ew komínové díly EN 1.4404 + práce (vložkování, bourací a zdící práce odbočka, dvířka), odvoz suti, úklid.

Poznámka: Cena vložkování komína je uvedena bez DPH.

Cena bez frézování komína. (Fréza cihlový komín je 1000Kč za běžný metr.)

 

 

Komín pro plynový kotel DN 120mm

 • Cena vložkování komínu výšky 6m: 12 000 Kč
 • Cena komínu výšky 10m: 16 000 Kč

 

Komín pro kamna DN 150mm

 • Cena vložkování komínu výšky 6m: 14 500 Kč
 • Cena komínu výšky 10m: 19 000 Kč

 

Komín pro krb/ kotel DN 200mm

 • Cena komínu s výškou 6m: 19 000 Kč
 • Cena komínu s výškou 10m: 25 000 Kč
 • Výpis prvků - komín 10m, DN 150mm
 • Flexibilní hadice 0,4 nerez 1m 10 ks
 • Prodloužení 250 mm 1 ks
 • Kondenzační miska bez odtoku 1 ks
 • Čisticí prvek 1 ks
 • Čistící dvířka vnější bílá 1 ks
 • T-kus 87° s odkapničkou, délka odbočky 108 mm 1 ks
 • Spona 1 ks
 • Límec 1 ks
 • Stříška - hlavice 1 ks

Cenu vložkování komína o jiné výšce nebo pro jiný druh spotřebiče pošleme individuálně na mail. Ceny pro vložkování větších/silnějších kotlů taktéž pošleme na email individuálně.

Pro nacenění frézování vašeho komína nám pošlete tyto údaje:

 1. plánovaná výška komína
 2. spotřebič (typ, název, výkon)
 3. lokalita stavby (adresa realizace komínu)
 4. telefon na vás pro další domluvu ohledně ceny komínu

Vložkování komínů - cena za bm.

 

Oprava komínu - cena

Cena opravy starého komínu je hodně individuální záležitostí. Velmi záleží na aktuálním stavu a rozsahu nutných kominických prací vedoucích k sanování komína. Cenu opravy komína do značné míry také ovlivňuje typ použitého materiálu při opravě komínu, a to včetně případného vložkování, obezdívání apod. Zpravidla se cena za opravu komína počítá dle běžné hodinové sazby + použitý materiál. Více o opravách komínů zde.

 

Ohledně frézování komínů svépomocí

Řada lidí hledá informace k tématu "frézování komín svépomocí". Na tomto místě bychom rádi uvedli, že přestože chápeme, že každý majitel domu chce ušetřit, tak v tomto případě jsme se nesčetněkrát setkali s řadou lidí, kteří se pokoušeli si komín vyfrézovat sami, ale místo jeho obnovení provedli díky neodborným zásahům a s ohledem na totální nezkušenost takové narušení, že místo aby ušetřili, museli komín vesměs nechat komplet předělat, což je nakonec mnohonásobně větší finanční zátěž, než si nechat komín vyfrézovat firmou. Pro frézování komínu svépomocí potřebujete odpovídající techniku, která Vám komín uvnitř neponičí, a hlavně k této technice potřebujete zkušenosti pro momenty, kdy se objeví jakýkoliv sebemenší problém.

Vložkování komínu svépomocí se zdá být jednodušším úkonem, ale opět platí, že bez odbornosti a hlavně dlouholetých zkušeností můžete opět napáchat více škod, než užitku. Ne každý starý komín je rovný a vložkování svépomocí se může stát noční můrou.

 

O kominictví Ocelmat

Firma OCELMAT s.r.o. byla založena v roce 2007 a navázala na práci firmy Karel Ocelka z roku 1997. Od počátku své činnosti se naše kominictví specializuje na montáže, stavby a rekonstrukce komínů, frézování a vložkování komínů, realizace nerezových komínů, montáže krbových kamen i plynových kotlů. Zajišťujeme veškerý kominický servis pro vaše komíny v oblasti Brno a jeho širším okolí. 

Díky úzké spolupráci s výrobci komínových systémů si udržujeme neustálý přehled o novinkách, změnách v legislativě a obecně o dění v oblasti komínové techniky tak, abychom mohli našim zákazníkům nabídnout vždy jen to nejkvalitnější a nejvýhodnější řešení nejen v oblasti čištění a kontroly komínů.

V případě vašeho zájmu o službu "oprava/vložkování/frézování komínu Brno" nás kontaktujte zde.

 

---

Tematické určení služby: frézování komínů, vložkování komína, opravy komínů, vyvložkování komínu Brno, oprava komínu Brno, rekonstrukce komínu Brno, vyvložkování komínu na tuhá paliva. Pod těmito výrazy nás lidé hledají na internetu.

Dotazy spojené s cenou služby, přes které nás dohledáte: frézování a vložkování komínů ceník, frézování komínů cena, oprava komínů cena, cena komínů. Dále také: nerezová vložka do komína cena, oprava komína nad střechou cena, vložkování komínů cena za metr, vložkování komínů na tuhá paliva cena. Toto jsou vyhledávací dotazy, které zajímají naše zákazníky při vyhledávání ceny výše uvedených služeb.

 

Více o vložkování a frézování komínů na Wikipedi.