menu
menu close

Zděný komín z tvárnic Brno

GFX | images | zdeny_komin_z_tvarnic.jpgModerní zděný komín je tvořen třemi složkami: tvárnicemi, vnitřní keramickou vložkou a izolací mezi nimi.

Rezervujte si službu "zděný komín z tvárnic Brno". Zděný komín budete mít rychle a hlavně profesionálně vystavěný.

Tento stavebnicový typ komínu v dnešní době nahrazuje staré a klasicky zděné komíny, které nedovedou využít účinnost (výhřevnost) nových spotřebičů. Navíc je opatřen zadním větráním (mezi tvárnicí a izolací), které  slouží k odvodu vlhkosti z izolace komínového průduchu a případnému nežádoucímu úniku spalin.

Komínové systémy z tvárnic jsou vhodné pro všechny druhy staveb (rodinné domy, bytové domy, chaty, administrativní a průmyslové objekty). Zděný komín lze snadno realizovat dle umístění určené projektem.

Použití systému zděných komínů: pro všechny druhy paliv - tuhá, kapalná, plynná - pouze pro atmosférické kotle. (Pro kondenzační kotle doporučujeme použít plastové nebo nerezové odkouření.)  

Fotky z realizace zděných komínů

Existuje mnoho výrobců zděných komínových systémů, ne všechny ale dosahují stejných, vysokých kvalit. Naše firma preferuje systém zděných komínů těchto značek:

GFX | images | samotky EKO.JPGŠamotové roury do tvárnic EKO. Síla stěny 1,5mm.

Průměry vnitřní 140, 160, 180, 200, 250 mm. 

Objednejte si zděný komín od profíků. Realizace i dodávka materiálu. Komplexní zajištění zděných komínů.

Obecné výhody cihlových komínů

Cihlový komín z tvárnic nabízí několik výhod, díky nimž je vhodnou volbou pro mnoho staveb. První výhodou je jeho pevnost a odolnost. Cihlové tvárnice jsou vyrobeny z kvalitního materiálu a mají vysokou nosnost, což zajišťuje stabilitu a bezpečnost komína. Díky svému pevnému a odolnému charakteru je cihlový komín schopen odolávat extrémním podmínkám, včetně teplotních výkyvů a vibrací.

Další výhodou je tepelná izolace. Cihlový komín poskytuje přirozenou izolaci, která pomáhá udržovat teplo uvnitř komína a minimalizuje tepelné ztráty. To přispívá k efektivnímu spalování paliva a snižuje náklady na vytápění.

Tradiční vzhled a charakter cihlového komína dodávají budově vkusný a běžně vnímaný standardní vzhled. Díky možnosti výběru různých barev a vzorů cihlových tvárnic některých výrobců lze komín sladit s architekturou a designem budovy.

Tvárnice pro cihlové komíny umožňují flexibilitu při konstrukci komína, což znamená, že lze navrhnout a vytvořit komín na míru dle specifických potřeb a požadavků, a to dle možností daného tvárnicového systému.

Poslední, ale nezanedbatelnou výhodou cihlového komína je dlouhá životnost. Správně postavený a udržovaný cihlový komín vydrží desítky let a poskytne spolehlivou funkci při odvodu spalin a kouře.

-----

O kominictví Oclemat Brno

Firma Ocelmat s.r.o. Brno byla založená v roce 2007 a navázala na práci firmy Karel Ocelka z roku 1997. Od počátku své činnosti se naše kominictví specializuje na montáže, stavby a rekonstrukce komínů, frézování a vložkování komínů, realizace nerezových komínů, montáže krbových kamen i plynových kotlů. Zajišťujeme veškerý servis pro vaše komíny. 

Díky úzké spolupráci s výrobci komínových systémů si udržujeme neustálý přehled o novinkách, změnách v legislativě a obecně o dění v oblasti komínové techniky tak, abychom mohli našim zákazníkům nabídnout vždy jen to nejkvalitnější a nejvýhodnější řešení nejen v oblasti výstavby zděných komínů z tvárnic.

Proč zvolit zděný komín od Ocelmatu?

  • moderní vybavení pro účely stavby zděných komínů
  • dlouholeté zkušenosti se stavbou zděných komínů
  • výhodná cena za stavbu zděného komína
  • stavba zděných komínu v krátkém termínu

 

Zděný komín od Ocelmatu je zárukou kvality a preciznosti. Zdění komínů se věnujeme již více jak 15 let. Kontaktujte nás, zařídíme pro vás zděné komíny na míru.

---------------

Lidé naše služby na internetu hledají přes výrazy: zděný komín Brno, zděné komíny, oprava zděných komínů, cihlový komín. Taktéž: komín zděný, ceník práce zdění komínu, komíny z tvárnic, zdění komínů.

Komponenty pro stavbu komínu.