menu
menu close

Odstranění dehtu z komína Brno

GFX | images | odstraneni_dehtu_z_komina.JPGProvádíme oddehtování komínů. Máme výkonnou frézku na oddehtování komína zajišťující efektivní odstranění dehtu z komína a kompletní pročištění spalinové cesty. Oslovte Ocelmat Brno. Profesionální kominíky s certifikací. Objednávejte službu "odstranění dehtu z komína Brno".

Když je komín zadehtovaný, vyčistit ho kartáčem a štětkou nepomůže. Uvnitř komína zůstává černý pevný povlak - dehet, který se při zahřátí taví a následně vytéká z komínových dvířek, do sopouchu a může prolínat i skrz cihlové zdivo.

Dehet v komíně může od jiskry chytnout, hrozí vyhoření komína a celého domu!!

Komín čistíme frézkou na oddehtování komína.

Princip frézky na oddehtování: frézovací hlava - rotor se spustí dovnitř komína z ústí nebo z komínovách dvířek na půdě, kde pomocí otáček postupně opracovává dehtovou slupku a drolí ji na částice a drobný prach. Ty vybereme z komínových dvířek v patě komína a odvezeme.

  • Vyfrézkovat lze komín cihlový, šamotový, z cihelných tvrovek a podobně.
  • Výhodou oproti vypalování komína je bezpečnost, nenáročnost a zachování komína bez rizika poškození, popraskání.
  • Oddehtování komína je rychlé, dle míry zanesení dehtem, síly dehtu.

Pohled do komína po ddehtování ruční frézkou. květen 2016

GFX | images | oddehtovani.jpgGFX | images | oddehtovani_komina.JPGGFX | images | odstraneni_dehtu.JPGGFX | images | komin_oddehtovani.JPG

Fotky zleva: zadehtovaný komín, průběh frézkování, vyčištěný komín - dehet je téměř všechen pryč.

 

Pravidelné čištění zadehtovaného komínu je důležité z několika důvodů:

  1. Bezpečnost: zadehtovaný komín může způsobit hromadění sazí, dehtu a jiných nečistot, které mohou přispět ke vznícení nebo nedostatečnému odvodu spalin. Tudíž oddehtování komínu snižuje riziko požáru a zajišťuje správný odvod spalin.
  2. Efektivita: zanesený komín může omezovat tok spalin a snižovat účinnost topení. Nahromaděné saze a nečistoty snižují tah v komíně a způsobují mimo jiné větší spotřebu paliva. Oddehtování pomáhá udržovat optimální provozní podmínky a zlepšuje efektivitu topného systému.
  3. Prodloužení životnosti: saze a nečistoty v komíně mají rozkladné účinky. Pravidelným čištěním se snižuje riziko poškození komínu.

 

Vypalování komína

Vypalování komína je technika stará jako kominické řemeslo samo. Znamená vypálení dehtu, který se uchycuje uvnitř komína.

Vypalování komína s dnes již téměr neprovádí, pokud tak pouze odborně pod dohledem zkušeného kominíka, spacialisty na tuto techniku.  Je to velmi složitá a náročná práce. Při vypalování komínu vzniká velmi vysoká teplota, může praskat komínové zdivo, do objektu může prokouřit plyn. Vypálit lze komín cihlový, šamotový a podobně, nikoli komín s hliníkovou nebo nerezovou vložkou. V žádném přípedě nikdy nevypalujte komín sami bez kominíka!!! Hrozí vyhoření objektu, nebo otrava lidí!!! Kvůli náročnosti a bezpečnostním rizikům naši kominíci komíny nevypalují, ale odstraňují dehet frézkou. Je to levnější, bezpečnější a účinné.

 

V případě zájmu o nezávazné sdělení ceny a možného termínu provedení služby „čištění kotle od dehtu Brno“ nás prosím kontaktujte. Obratem se vám ozveme.

Proč zvolit Ocelmat na čištění kotle od dehtu?

  • moderní vybavení pro účely kvalitního provedení čištění kotle od dehtu
  • dlouholeté zkušenosti s čištěním kotle od dehtu
  • výhodná cena za čištění kotle od dehtu
  • čištění kotle v krátkém termínu

O kominictví Oclemat Brno

Firma OCELMAT s.r.o. Brno byla založená v roce 2007 a navázala na práci firmy Karel Ocelka z roku 1997. Od počátku své činnosti se naše kominictví specializuje na montáže, stavby a rekonstrukce komínů, frézování a vložkování komínů, realizace nerezových komínů, montáže krbových kamen i plynových kotlů. Zajišťujeme veškerý servis pro vaše komíny. 

Díky úzké spolupráci s výrobci komínových systémů si udržujeme neustálý přehled o novinkách, změnách v legislativě a obecně o dění v oblasti komínové techniky tak, abychom mohli našim zákazníkům nabídnout vždy jen to nejkvalitnější a nejvýhodnější řešení nejen v oblasti odstranění dehtu z komína.

V případě zájmu o službu "oddehtování komína Brno" nás neváhejte kontaktovat.

zpět

--------------------

Tematická specifikace služby: jak odstranit dehet z komína, jak vyčistit komín, dehet v komíně, jak vyčistiti zadehtovaný kotel, čištění kotle od dehtu, proč kotel dehtuje kotel, odstranění dehtu z komína Brno.