menu
menu close

Frézování komínů Brno

Frézování znamená rozšiřování komínového průduchu, kterým jsou odváděny spaliny od spotřebiče (kotel, kamna, krb). Provádí se z důvodů rekonstrukce, sanace komínů (většinou starší domy), při změně spotřebiče, který vyžaduje větší průměr komína.

Frézování komína je příprava na vložkování komína nerez vložkou  (je nutno frézovat pro vložkování komínů pro spotřebiče na pevná paliva).

Princip frézování: frézovací hlava - rotor se spustí dovnitř komína, kde pomocí vysokých otáček postupně opracovává vnitřní zdivo a drolí je na drobný prach. Tímto způsobem je možné rozšířit vnitřní průměr komína až o 1/3. Lze vyfrézovat i mírně zakřivený komín.

Ukázka frézování komínů:

 

Po vyfrézování kominu je nutné komín nově vyvložkovat z důvodu těsnosti a požární bezpečnosti. Materiál pro vložkování komínů umíme zajistit za výhodné ceny díky tomu, že s dodavateli tohoto sortimentu spolupracujeme dlouhá léta.

Výhody frézování komínů: Při rekonstrukci komínového tělesa je frézování rychlejší a levnější než bourání starého komínu a montáž nebo stavba nového komínu. Vyžaduje menší stavební a bourací zásahy než demolice starého komínu. Frézování komínu, montáž vložky i dopojení kouřovodu jsme schopni realizovat za 1 až 2 dny.

Jaké materiály je možno bezpečně frézovat v rámci služby "frézování komínů Brno": pálené, vápenopískové a šamotové cihly, kotovice, beton, šamotové komínové vložky, kameninové potrubí.

Nefrézujeme komíny, které obsahují azbest!  

Frézováním komínového průduchu lze vyčistit i částečně zadehtovaný komín. Pokud je komín silně zadehtovaný - vrstva dehtu je tak silná, že se frézovací hlava ani do komína nevejde, je nutné průduch před frézováním  vypálit  (vysoká teplota, komín může být poškozen) nebo použít menší frézku na odstranění dehtu = viz oddehtování komína.

Jaké materiály neumíme vyfrézovat: pevné i flexibilní kovové komínové vložky, kovové armatury nebo armovaný beton (fréza je schopna vyfrézovat beton, ale armatury se musí vyřezat úhlovou bruskou).

Fotky z provedených frézování komínů

 

Frézování komínů Ocelmat BrnoKomíny frézování Ocelmat Brno
Frézování komínů Brno

O kominictví Oclemat Brno

Firma OCELMAT s.r.o. byla založena v roce 2007 a navázala na práci firmy Karel Ocelka z roku 1997. Od počátku své činnosti se naše kominictví specializuje na montáže, stavby a rekonstrukce komínů, frézování a vložkování komínů, realizace nerezových komínů, montáže krbových kamen i plynových kotlů. Zajišťujeme veškerý kominický servis pro vaše komíny v oblasti Brno a jeho širším okolí. 

Díky úzké spolupráci s výrobci komínových systémů si udržujeme neustálý přehled o novinkách, změnách v legislativě a obecně o dění v oblasti komínové techniky tak, abychom mohli našim zákazníkům nabídnout vždy jen to nejkvalitnější a nejvýhodnější řešení nejen v oblasti čištění a kontroly komínů.

V případě vašeho zájmu o službu "frézování komínu Brno" nás kontaktujte zde.

 

---

Tematické určení služby: frézování komínů Brno, frézování a vložkování komínů, vyfrézování komínu Brno, vyfrézování komína.