menu
menu close

Krbová kamna Hede

krbová kamna Hede - Ocelmat Brno

Pro více informací o produktu nás prosím kontaktujte.

Krbová kamna Hede mezi nejpopulárnější díky ideální kombinaci tří faktorů:

  • dlouhá životnost
  • funkčnost - nízká spotřeba paliva a vysoká účinnost
  • nízká pořizovací cena

Kamna Hede se vyrábí v České republice.

Pro více informací o konkrétních typech kamen Hede nás prosím kontaktujte.

Při vývoji britských kamen Hede je prioritou použití nejkvalitnějších materiálů s důrazem na konstrukční pevnost s co největší životností. Druhým klíčovým bodem kamen Hede je technologie spalování, které se přizpůsobuje konstrukce spalovací komory a použití jednotlivých materiálů tak, aby spalování bylo co nejúčinnější, nejpomalejší a tím i co nejčistší z hlediska ekologie. Díky tomu mají kamna vysokou účinnost při minimální spotřebě paliva, což je po koupi kamen další ekonomika vytápění krbovými kamny, kterou je potřeba zvažovat.  

Popis nejdůležitějších částí kamen Hede

krbová kamna Hede popis - Ocelmat BrnoTak, jak můžete vidět na obrázku, konstrukce kamen Hede je velice sofistikovaná a vytvořená zá účelem: dosažení co nejlepších výsledků při spalování (2 deflektory - vermikulitový a ocelový, vermikulit o vysoké hustotě - zvyšuje teplotu ve spalovací komoře a zvyšuje účinnost, efektivnost a čistotu spalování, horní konvekčnídeska s otvory na bocích), co největší odolnosti k dosažení co nejdelší životnosti kamen (5mm tlustý plech pláště, vermikulitová vyzdívka o hustotě 700 kg/m3, pochromovaná klička a ovladače vzduchů, nerezový vnitřní kanál terciálního vzduchu, litinový rošt, a další),  jednoduché obslužnosti (nastavitelné vyrovnávací nožky, držák popelníku, horní i zadní vývod na kouřovod a dalš. Hede kamna jsou opravdovým mistrovským kouskem.    

Systém přívodu vzduchů zajišťující efektivní spalování

kamna Hede systém přívodu vzduchu - Ocelmat BrnoKrbová kamna Hede mají systém trojího přívodu vzduchů do spalovací komory: 

1) primární vzduch - tento vzduch se přivádí do spalovací komory ze spodu skrze litinový rošt. Tento vzduch se hlavně používá při roztápění, či příkládání tak, aby se zvýšil tah v kamnech a při otevření dvířek Vám spaliny nevnikly do obytného prostoru. 

2) sekundární vzduch - slouží hlavně jako živitel ohně kyslíkem, jeho druhotná funkce je oplach skla dvířek, čímž se zajišťuje čistota skla. 

3) terciální vzduch - nasává se kanálkem na zadní části kamen, kde se předehřívá a vstupuje nerezovým kanálkem, který je umístěn ve spalovací komoře. 

Kamna Hede mají možnost horního i zadního připojení na kouřovod.

Produkty dostupné pro prodej i montáž (instalaci) ihned:

Ostatní produkty Hede mohou mít dostupnost cca 1 měsíc, jelikož výroba probíhá rychle a v České republice.

V případě zájmu o kamna Hede či jejich příslušenství nás, prosím, kontaktujte zde:

Mám zájem

Fotky dostupných produktů:

Mám zájem