menu
menu close

Vyvložkování komínů cena za BM - Ocelmat Brno

Rekonstrukce komínů je pro vás nevyhnutelností? Potřebujete vyvložkovat či jinak opravit váš starý komín?

Zajímá vás cena za bm vyvložkování komínu?  Konkrétní  cena vyvložkování starého komínu  se odvíjí od více hledisek (materiál, průměr, spotřebič, výška komína).
Pro případ zjištění konkrétní ceny vyvložkování starého komína vám doporučíme, abyste nás kontaktovali telefonicky nebo emailem. Na základě popisu aktuálního stavu vašeho komínu vám dokážeme sdělit  cenu za BM vyvložkování komínu , která bude co nejpřesnější. Veškeré nacenění je nezávazné.

Pozn.: BM = běžný metr komína.

Vyvložkování starého komínů pro kondenzační kotel

Charakteristika

PPH plast flexibilní komínová vložka přetlaková pro kondenzační kotel + kouřovod (mezi komínem a kotlem) + vzduchovod (pro přívod vzduchu ke kotli)

Cena za materiál + vložkování + zdící práce komínová odbočka + montáž kouřovod, vzuduchovod.

Výpis prvků - komín vložka plast FLEX DN 80mm: vzorový/orientační

 • Flexibilní trubka  20 ks 
 • Jistící kroužek spoje  1 ks 
 • Adapter starr/flex koleno 87°  1 ks 
 • Ukončovací trubka flex  1 ks 
 • Protidešťová manžeta kónická   1 ks   
 • Distanční objímka universal  1 ks   
 • Instalační objímka  1 ks     

Kouřovod a vzduchovod plast PPH Starr DN 80mm: vzorový/orientační

 • Trubka 1m  1 ks Trubka 0,5m  2 ks  
 • Trubka 0,25m  2 ks  
 • Revizní T-kus se změnou směru  1 ks  
 • Koleno 87°  1  ks Koleno 45°  2 ks  
 • Kotlová redukce centrická 60/80  1 ks
 • Orientační cena vyvložkování starého komínů nerezovou vložkou   

Výpis prvků pro vložkování komínu 10m, DN 150mm vzorový/orientační  

 • Flexibilní hadice 0,4 nerez 1m 10 ks   
 • Prodloužení 250 mm  1 ks     
 • Kondenzační miska bez odtoku  1 ks     
 • Čisticí prvek  1 ks     
 • Čistící dvířka vnější bílá  1 ks     
 • T-kus 87° s odkapničkou, délka odbočky 108 mm  1 ks     
 • Spona  1 ks      Límec  1 ks Stříška - hlavice  1 ks

Cenu pro vložkování jiné výšky komína/jiný druh spotřebiče pošleme individuálně na mail. Jedná se například o vyvložkování komínu pro kondenzační kotel apod.  Ceny pro vložkování větších/silnějších kotlů pošleme taktéž na email individuálně dle vstupního zadání od zákazníka. 

Pro stanovení ceny frézování vašeho komína nám pošlete tyto údaje: 

 1. výška komína 
 2. spotřebič (typ, název, výkon) 
 3. lokalita stavby (adresa) 
 4. telefon na vás pro další domluvu 

Službu "vyvložkování komínů Brno" provádí zkušení kominicí s pomocí moderní techniky. Garantujeme vám vysoce profesionální provedení a dlouholetou spokojenost s bezproblémovým fungováním vašeho komína. V případě zájmu o službu "vložkování komínů Brno" nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.

Chystáte se na vložkování komínu svépomocí? Jedná se o odbornou práci, především s ohledem na úpravu původního průměru komína. Nedopusťte jeho poničení, škody jsou pak finančně velmi vysoké.

Víme, jak vyvložkovat komín s ohledem na jeho dlouhou životnost. Zvolte si zkušené odborníky, pokud nevíte, jak vyvložkovat komín a nechcete řešením tohoto problému trávit čas. Postaráme se o vše od úvodní obhlídky, po zajištění materiálu, až po odzkoušení a předání potřebných certifikátů a osvědčení od nového komína.

Rizika při vyvložkování starého komínu

Při vyvložkování starého komínu se může narazit na několik častých problémů. Prvním z nich je stav samotného komína, který může vyžadovat opravy nebo úpravy před samotnou instalací komínové vložky. Starší komíny mohou být náchylnější k prasklinám, obtížně přístupným dutinám nebo korozi, což vyžaduje pečlivou přípravu.

Dalším častým problémem je nedostatečný průměr komína pro novou vložku. Na řadu přichází frézování, což je taktéž zásah do původního komína, který může díky fréze naznat určitá nevyhnutelná poškození. Pokud je následně instalovaná nová vložka příliš velká, může to snížit odtah komína, což způsobí neefektivní odvod spalin a snížení výkonu topeniště. Naopak příliš malá vložka může způsobit hromadění sazí a potenciálně i požární nebezpečí.

Výběr nesprávného typu vložky pro vyvložkování starého komínu je též běžným problémem. Různé palivové zdroje vyžadují specifické materiály pro optimální výkon a bezpečný provoz. Při nevhodném výběru může docházet k poškození vložky nebo k omezení účinnosti topení.

Jak dlouho trvá vyvložkování kominu?

Často dostáváme otázku: "Jak dlouho trvá vyvložkování komínu?". Za situace, kdy se nevyskytnou žádné zásadní problémy, pak lze u standardních komínů bez složitých bočních napojení provést vyvložkování v řádech hodin. Samozřejmě, že délka (množství bm) vložkovaného komínu se promítá do časové náročnosti realizace vyvložkování.

Provádíme i vyvložkování komínu pro plynový kotel.

O kominictví Ocelmat Brno

Firma OCELMAT s.r.o. Brno byla založena v roce 2007 a navázala na práci firmy Karel Ocelka z roku 1997. Od počátku své činnosti se naše kominictví specializuje na montáže, stavby a rekonstrukce komínů, frézování a vložkování komínů, realizace nerezových komínů, montáže krbových kamen i plynových kotlů. Zajišťujeme veškerý servis pro vaše komíny. 

Díky úzké spolupráci s výrobci komínových systémů si udržujeme neustálý přehled o novinkách, změnách v legislativě a obecně o dění v oblasti komínové techniky tak, abychom mohli našim zákazníkům nabídnout vždy jen to nejkvalitnější a nejvýhodnější řešení nejen v oblasti vyvložkování komínů.

Pokud máte zájem o profesionální kominické služby: o rekonstrukce komínů nebo vložkování komínů, kontaktujte nás. Realizujeme i komíny na plynový kotel atd.

---

Pro vložkování komínů doporučujeme systémy Schiedel.

Zákazníci vyhledávají naše služby přes výrazy: jak vyvložkovat komín, vložkování komínu, komínová vložka pro plynový kotel. Dále také: oprava starého komínu, vložkování komínu, rekonstrukce komínu, flexibilní kouřovod. Specifičtější dotazy spojené s cenou: komín cena, komín cena za metr, stavba komínu cena, revize komínu cena, vložkování komínu ceník, vložkování komínu pro kondenzační kotel cena, vyvložkování komínu pro plynový kotel cena.