menu
menu close

Vložkování komínů Brno

Vložkování komínů Ocelmat Brno
Vložkování komínů

Znamená zavedení pevné nebo ohebné komínové vložky do zděného průduchu komína.

Provádí se z důvodů bezpečného odvodu spalin od spotřebiče, po vyfrézování nebo jako výměna za špatnou, starou komínovou vložku.

V závislosti na typu spotřebiče, délce a rovnosti komína je dobré zvolit vhodný druh komínové vložky.

Nerezová ocel - pevné trubky: Používá se pro sanace a vložkování komínů a na provádění společných i samostatných kouřovodů. K dispozici je kompletní sortiment kolen, redukcí a nástavců pro snadné vytváření komínů a kouřovodů. Komínové díly se vyrábějí v průměrech kovového průduchu od 110mm do 450mm.

Komíny vložkování Ocelmat Brno
Flexibilní hadice pro vložkování komínů

Nerezová ocel - flexibilní hadice: Jsou určeny pro sanaci a vložkování stávajících komínových průduchů, do uhýbaných komínů a tam, kde není možné instalovat pevné komínové trubky. Jsou také o něco levnější než pevné trubky, protože síla-tloušťka nerezu je poloviční. Standartně se vyrábějí v průměrech od 80 mm do 200 mm.

Vložkování komínu Brno
Plastový systém pro vložkování komínů

Plastový systém: Slouží k odvodu spalin od kondenzačních a nízkoteplotních kotlů, je určen pro vložkování pevných i uhýbaných komínových průduchů

fotky realizace

Naše firma používá nejvíce tyto komínové systémy:

Vložkování komínu Brno
Kouřovody pro vložkování komínů

Jednotlivé díly pro vložkování komínů umíme dodat jako kompletní systém, samozřejmě včetně montáže.

Ohebná hadice  flex je levnější variantou a hlavně řešení pro uhýbané komíny, kdy se vložkování komínu nedá provádět v jedné rovné ose. Pevné trubky jsou ze silnější nerezové oceli. Další díly jsou pro obě varianty vložkování komínu stejné - sopouch (T-kus), vybírací dvířka, jímka (spodek komína), hlavice a protidešťový límec.         

 

Detail trubkový díl pevné komínové vložky - čistící dvířka nebo vybírací dvířka slouží pro kontrolu a čištění vnitřku komínové vložky.

Komíny Brno vložkování
Vložkování komínů Brno

Dle domluvy provádíme montáž komínové vložky, montáž a dopojení kouřovodu, dopojení spotřebiče - kamen, krbu.

 

O kominictví Oclemat Brno

Firma OCELMAT s.r.o. Brno byla založená v roce 2007 a navázala na práci firmy Karel Ocelka z roku 1997. Od počátku své činnosti se naše kominictví specializuje na montáže, stavby a rekonstrukce komínů, frézování a vložkování komínů, realizace nerezových komínů, montáže krbových kamen i plynových kotlů. Zajišťujeme veškerý servis pro vaše komíny. 

Díky úzké spolupráci s výrobci komínových systémů si udržujeme neustálý přehled o novinkách, změnách v legislativě a obecně o dění v oblasti komínové techniky tak, abychom mohli našim zákazníkům nabídnout vždy jen to nejkvalitnější a nejvýhodnější řešení nejen v oblasti vložkování komínů.

Proč zvolit vložkování komínu od Ocelmatu?

  • moderní vybavení pro účely vložkování komínů
  • dlouholeté zkušenosti s vložkováním komínů
  • výhodná cena za vložkování komína
  • vložkování komínu v krátkém termínu

V případě zájmu o nezávazné nacenění služby "vložkování komínů Brno" nás kontaktujte zde.

 

---------------

Lidé naše služby na internetu hledají přes výrazy: vložkování komínů Brno, vložkování komína, ohebné komínové vložky, komín s nerezovou vložkou. Dále také: flexibilní nerezová komínová vložka, nerezové vložky komín.