menu
menu close

Krbová kamna Aduro

krbová kamna Aduro - Ocelmat Brno

Pro více informací o produktu nás prosím kontaktujte.

Dánská krbová kamna Aduro v sobě snoubí moderní design uživatelskou přívětivost, kvalitu a funkce v jeden komplexní celek. Krbová kamna byla navržena známými dánskými architekty Torbenem Madsenem a Casperem Stormem, jejichž prvořadým úkolem bylo vytvořit moderní a ekologicky šetrná kamna za atraktivní cenu. Výsledkem je sortiment jednoduché a stylové linie se skrytými panty, bez viditelných svárů a se skvěle funkčním přisáváním vzduchu do krbu.

Pro více informací o konkrétních typech kamen Aduro nás prosím kontaktujte

Minimální spotřeba paliva a ideální spalování

Špatné přisávání vzduchu do spalovací komory je příčinou snížené účinnosti krbových kamen a významně zvyšuje spotřebu paliva. Testy uskutečněné v Dánském Technologickém Institutu prokázali, že krbová kamna s nesprávně nastaveným přisáváním vzduchu, spalují až o 40% více paliva než kamna Aduro, která jsou vybavena automatickým systémem Aduro-tronic. a kromě maximálně hospodárného využití paliva je jednou z největších výhod systému Aduro-tronic, že zajišťuje ideální a čisté spalování s minimálním únikem pevných částic (sazí) ve spalinách do ovzduší.

Aduro-tronic - Automatické zařízení

Tento unikátní systém regulace přisávání primárního vzduchu do krbu (patent spol. Aduro) je velmi praktický, reguluje sám za Vás přisávání primárního vzduchu a zaručuje, že je v ideální pozici v každý daný okamžik. Vy pouze vložíte do krboých kamen suché dříví a aktivujete tuto automatickou pomůcku. Tento revoluční systém krbových kamen Aduro nepřináší pohodlí pouze pro Vás, ale je zároveň šetrný k životnímu prostředí. Tento systém kontroly přisávání vzduchu pracuje na mechanickém základě bez vnější potřeby energie (baterie. elekrické napájení, apod.).  

Jednoduché ovládání / zvýšený komfort

Aduro-tronic za Vás pracuje tak, že nemusíte při rozpalování kamen několikrát opakovaně regulovat přívod vzduchu a spalování. Aduro-tronic regulátor aktivujete automaticky při otevření klapky primárního přívodu vzduchu krbových kamen (pod spalovací komorou) a o nic víc se už starat nemusíte. Jednoduše si můžete lehnout na pohovku a pozorovat plameny v překrásném krbu Aduro. Aduro-tronic již sám bez Vaší pomoci reguluje množství vzduchu přiváděné do spalovací komory. Všechna kamna Aduro mají tento systém Aduro-tronic namontován již ve výrobě a je v ceně kamen, Vy nic navíc nepřiplácíte.

Aduro a životní prostředí

Všechna konvekční krbová kamna a krbové vložky Aduro jsou specifické nejmodernější a nejpokročilejší konstrukcí pro vysokou účinnost, úspornost paliva a nejčistší spalování. Přízpěvěk k životnímu prostředí je založen na správném spalování paliva a šetrné ekologické produkci výrobků. Všechna krbová kamna Aduro nesou několik prestižních evropských certifikátů.

V první řadě je to EKO-certifikát  Nordic swan Eco-label , který garantuje, že krbová kamna splňují ty nejpřísnější požadavky na bezpočnost, ekologii, a účinnost tedy hospodárnost vytápění a jsou vyráběna ekologickým způsobem. Tento certifikát je zárukou, že kamna Aduro jsou jedny z nejlepších na trhu. Emise škodlivých částic jsou pod úrovní stanovenou Nordic Swan Eco-label a to více než o polovinu! Můžete Vaše kamna Aduro rozhořet s čistým svědomím, jelikož topení dřevem je CO2-neutrální. Dřevo během spalování vypouští jen tolik CO2, kolik do sebe absorbuje z atmosféry během svého růstu. Jestliže spalujete dřevo správně, má to pozitivní vliv na hladinu CO2 v přírodě a na změny globálního klimatu.

zpět