O firmě

Firma OCELMAT s.r.o. byla jako podnikatelský subjekt založena v roce 2007 a navázala na práci firmy Karel Ocelka z roku 1997. Od počátku své činnosti se specializuje na montáže, stavbu a rekonstrukce komínových systémů, frézování a vložkování komínů, nerezové komíny, montáže krbových kamen i plynových kotlů. V současnosti pracujeme v tomto oboru po celé jižní Moravě i dále. Provádí také řemeslné práce ve výškách za použití horolezecké techniky, nebo s použitím vlastního lešení. Nově také prodáváme kominické potřeby, nerezové a ocelové trubky pro vložkování, nerezové třísložkové komínové díly a kouřovody, krbová kamna kvalitních výrobců a jiné. Více najdete na eshopu https://www.kominy-obchod.cz

číst více
O firmě
Spolupracujte s Ocelmatem

Spolupracujte s Ocelmatem

V oboru kominických služeb se opíráme o dvacetiletou praxi a referenční doporučení našich zákazníků. Jako dynamicky se vyvíjející firma pracujeme s nejnovějšími materiály a technologiemi, tak, abychom našim zákazníkům dokázali nabídnout vždy nejvýhodnější řešení.

Jsme vyučení kominíci a revizní technici spalinových cest, řemeslu opravdu rozumíme. Kvalita a bezpečnost jsou pro nás hlavní. Vždy zákazníkovi nezaujatě poradíme ideální řešení problému nebo postup realizace, jak bychom to s ohledem na naši kominickou odbornost a zkušenosti doporučovali.

Navštivte naši prodejnu

Kancelář, prodej, výdejní místo e-shopu:
Družstevní 123,
664 43 Želešice
Email: info@ocelmat.cz

Kominické služby poskytujeme v Brně i pro okres Brno-venkov. Montáže a stavby komínu poskytujeme po celé Jižní Moravě. Průmyslové komíny stavíme po celé ČR.

Navštivte naši prodejnu

V dnešní době spolupracujeme s celou řadou řemeslných firem, s jejichž spolupůsobením realizujeme odborné práce v rámci našich zakázek, které nespadají do oboru naší činnosti. Tato forma spolupráce nám dovoluje realizovat i rozsáhlé projekty po celém území České republiky. Za svůj prvořadý úkol považujeme úplné dokončení zakázky ve sjednaném termínu s dodržením dohodnuté ceny spolu s důsledným plněním smluvních podmínek. Dodržování této firemní filosofie a důraz na osobní přístup ke každému zákazníkovi se vrací ve formě oboustranně výhodné a dlouhodobé spolupráce.

FAQ - KOMINICKÉ PRÁCE

Jaké komínové systémy instalujete?

Naše kominická firma primárně dodává a provádí montáž komínových systémů značek JEREMIAS, EURO KOMÍNY, ALMEVA PPH, SCHIEDEL a GAFLEX . Další komínové systémy lze po domluvě namontovat také. Nicméně výše uvedené komínové systémy máme léty prověřené a s ohledem na jejich cenu a kvalitu (odolnost a výdrž) je preferujeme a doporučujeme. Tyto komínové komponenty a systémy dodáváme napřímo, netřeba, aby si je zákazník pracně sháněl či objednával.

Jaké jsou zkušenosti a historie vaší firmy?

Firma OCELMAT s.r.o. jednatele Karla Ocelky  byla jako stávající podnikatelský subjekt založena v roce 2007, přestože je vlastně pokračováním kominické práce firmy Karel Ocelka, takže její historie popravdě sahá již do roku 1997. Od počátku své činnosti se firma specializuje na montáže, stavby a rekonstrukce komínových systémů, frézování a vložkování komínů, nerezové komíny, montáže krbových kamen i plynových kotlů. Provádí také řemeslné práce ve výškách za použití horolezecké techniky, nebo s použitím vlastního lešení. Také zajišťuje prodej a dodávky kominických potřeb, nerezových a ocelových trubek pro vložkování, krbů a kamen.

Proč zvolit na kominické služby právě vás?

Pokud hledáte spolehlivou firmu na jakékoliv realizace komínů v Brně a okolí, pak jsme připraveni vám poskytnout naše odborné služby. Komíny realizujeme a renovujeme pro klienty do 80 km od Brna, tj. i pro klienty z regionu Brno-venkov. Garantujeme odbornost podloženou certifikáty, spolehlivost a kvalitní provedení. Jako velkoodběratel kominického příslušenství dokážeme nabídnout výhodné ceny na veškerý materiál, který je třeba pro realizaci kominických služeb.

Díky úzké spolupráci s výrobci komínových systémů si udržujeme neustálý přehled o novinkách, změnách v legislativě a celkově o dění v oblasti komínové techniky tak, abychom mohli našim zákazníkům nabídnout vždy jen to nejkvalitnější a nejvýhodnější řešení v co nejlepší odborné kvalitě. Pracujeme s nejnovějšími materiály a technologiemi, tak, abychom našim zákazníkům dokázali nabídnout vždy nejvýhodnější řešení. Aktivně s klienty komunikujeme, radíme a vždy ochotně se zákazníkem na místě prodiskutujeme nejvhodnější řešení s ohledem na pracnost a cenu realizace.

Při poskytování kominických prací se opíráme především o naše zkušenosti, které získáváme již od roku 1997. Jsme vyučení kominíci a revizní technici spalinových cest, řemeslu opravdu rozumíme. Kvalita a bezpečnost jsou pro nás hlavní podstatou naší práce.

Spolupracujeme s celou řadou řemeslných firem, s jejichž spolupůsobením realizujeme odborné práce v rámci našich zakázek, které nespadají primárně do oboru naší činnosti. Dokážeme tak zajistit i související řemeslné práce, a tudíž servis na klíč s garancí kvality práce i za tyto profese. Tato forma spolupráce nám dovoluje realizovat i rozsáhlé projekty po celém území České republiky. Za svůj prvořadý úkol považujeme kompletní zajištění zakázky ve sjednaném termínu s dodržením dohodnuté ceny  spolu s důsledným plněním smluvních podmínek.

Máte kamennou pobočku?

Kancelář, prodejnu i výdejní místo eshopu najdete na adrese: Družstevní 123, 664 43 Želešice. Otevřeno je pravidelně ve středu 9:00-12:00, 13:00-15:00. V případě osobní návštěvy mimo otevírací dobu (neboť jsme primárně v terénu u zákazníků, než v kanceláři) je vhodné si domluvit předem schůzku.

+420 608 911 841,

+420 603 145 305,

info@ocelmat.cz

Máte nějaké zajímavé reference?

Za naši dosavadní praxi jsme nasbírali řadu zajímavých referencí různých rozsahů a specializace. Nicméně ponecháme na vás, ať sami vyhodnotíte, které jsou zajímavé konkrétně pro vás s ohledem na typ kominických prací. Níže tedy najdete ukázky naší kominické práce z posledních let naší činnosti, kdy jsme veškeré kominické úkony začali dokumentovat pro zájemce, kteří by se chtěli dopředu seznámit s výsledky naší činnosti a prostudovat naši odbornost i rozsah poskytovaných kominických prací.

Dají se u vás objednat náhradní díly?

Ano, pro naše klienty zajišťujeme veškeré náhradní díly, příslušenství i komponenty pro stavbu komínů za výhodné ceny, neboť jsme velkoodběratelem a u našich stálých dodavatelů máme nasmlouvané výhodnější podmínky. Stejně tak provozujeme vedle naší hlavní kominické činnosti i prodej kominických pomůcek a příslušenství přes eshop https://www.kominy-obchod.cz, který má celorepublikovou působnost. V nabídce eshopu najdete kouřovody, nerezové trubky, sopouchy, kryty, dna, komínová kolena, komínové lávky, zábrany proti ptactvu, komínové ventilátory nebo komínová dvířka a jiné žádané zboží.

Jaký rozsah kominických prací provádíte?

Kominictví Ocelmat zajišťuje kompletní péči o vaše komíny, stejně jako zhotovení nových komínových systémů. Poskytujeme veškeré kominické práce, ať už servisní, stavební, nebo rekonstrukčního charakteru. Nejsme jako některé kominické firmy, které se specializují jen na určitý druh kominických služeb. My zajistíme kompletní servis, který provádíme samozřejmě dle legislativních požadavků. Mimo jiné zajišťujeme i prodej veškerých komponentů a náhradních dílů související s kominictvím a krbovými kamny. 

Pokud máme provést konkrétnější výčet našich kominických služeb, aby byl pochopen rozsah prací, pak se jedná primárně o řešení odtahu spalin pro všechny druhy spotřebičů paliv a to od výpočtového posouzení a projekčního řešení přes celkovou realizaci komínů a kouřovodů, připojení spotřebičů, po vystavení revizní zprávy spalinové cesty, nezbytné k uvedení spotřebičů do provozu. Provádíme čištění a oddehtování komínů, frézování a vložkování komínů, stavbu nových nerezových i zděných komínů, opravy a kontroly komínů.

V jakých lokalitách poskytujete kominické práce?

Naše primární působnost je odvislá od sídla naší provozovny, kterou najdete na adrese Družstevní 123, 664 43 Želešice. Proto kominické služby poskytujeme pro zákazníky z lokality Brno a jeho blízkého okolí (Brno-venkov). Neznamená to však, že pokud by jakýkoliv zákazník chtěl naše služby využít, že nejsme ochotní vyhovět. Opak je pravdou a je třeba jen počítat s mírným navýšením ceny o tzv. dopravní náklady. Nicméně jak se sami můžete přesvědčit i z našich referencí, naše odborné kominické služby jsou vyhledávány zákazníky na celé Moravě.

Jmenovitě zajišťujeme veškeré kominické práce pro klienty ze všech níže uvedených městských částí:

 • Brno - střed
 • Brno - Žabovřesky
 • Brno - Královo Pole
 • Brno - sever
 • Brno - Židenice
 • Brno - Černovice
 • Brno - jih
 • Brno - Bohunice
 • Brno - Starý Lískovec
 • Brno - Nový Lískovec
 • Brno - Kohoutovice
 • Brno - Jundrov
 • Brno - Bystrc
 • Brno - Kníničky
 • Brno - Komín
 • Brno - Medlánky
 • Brno - Řečkovice a Mokrá Hora
 • Brno - Maloměřice a Obřany
 • Brno - Vinohrady
 • Brno - Líšeň
 • Brno - Slatina
 • Brno - Tuřany
 • Brno - Chrlice
 • Brno - Bosonohy
 • Brno - Žebětín
 • Brno - Ivanovice
 • Brno - Jehnice
 • Brno - Ořešín
 • Brno - Útěchov

Jmenovitě zajišťujeme veškeré kominické práce pro klienty z níže uvedených obcí a jejich blízkého okolí okresu „Brno-venkov“:

 • Kuřim
 • Ivančice
 • Tišnov
 • Šlapanice
 • Rosice
 • Modřice
 • Pohořelice
 • Oslavany

Ukázky referencí

Prohlédněte si vybrané reference, díky nimž poznáte rozsah a kvalitu naší práce. Standardní kominické práce provádíme primárně v Brně a jeho okolí. Specifické kominické služby (např. stavbu průmyslových komínů aj.) provádíme v rámci celé ČR.

Close icon

Kontaktní formulář