Krbová kamna Aduro

Dánská krbová kamna Aduro v sobě snoubí moderní design uživatelskou přívětivost, kvalitu a funkce v jeden komplexní celek. Krbová kamna byla navržena známými dánskými architekty Torbenem Madsenem a Casperem Stormem, jejichž prvořadým úkolem bylo vytvořit moderní a ekologicky šetrná kamna za atraktivní cenu. Výsledkem je sortiment jednoduché a stylové linie se skrytými panty, bez viditelných svárů a se skvěle funkčním přisáváním vzduchu do krbu.

Poptat službu
Kontakt - Ocelmat
+420 603 145 305 Zavolejte nám v čase 8 - 18h
Krbová kamna Aduro

Minimální spotřeba paliva a ideální spalování

Špatné přisávání vzduchu do spalovací komory je příčinou snížené účinnosti krbových kamen a významně zvyšuje spotřebu paliva. Testy uskutečněné v Dánském Technologickém Institutu prokázali, že krbová kamna s nesprávně nastaveným přisáváním vzduchu, spalují až o 40% více paliva než kamna Aduro, která jsou vybavena automatickým systémem Aduro-tronic. a kromě maximálně hospodárného využití paliva je jednou z největších výhod systému Aduro-tronic, že zajišťuje ideální a čisté spalování s minimálním únikem pevných částic (sazí) ve spalinách do ovzduší.

Aduro-tronic - Automatické zařízení

Tento unikátní systém regulace přisávání primárního vzduchu do krbu (patent spol. Aduro) je velmi praktický, reguluje sám za Vás přisávání primárního vzduchu a zaručuje, že je v ideální pozici v každý daný okamžik. Vy pouze vložíte do krboých kamen suché dříví a aktivujete tuto automatickou pomůcku. Tento revoluční systém krbových kamen Aduro nepřináší pohodlí pouze pro Vás, ale je zároveň šetrný k životnímu prostředí. Tento systém kontroly přisávání vzduchu pracuje na mechanickém základě bez vnější potřeby energie (baterie. elekrické napájení, apod.).

Jednoduché ovládání / zvýšený komfort

Aduro-tronic za Vás pracuje tak, že nemusíte při rozpalování kamen několikrát opakovaně regulovat přívod vzduchu a spalování. Aduro-tronic regulátor aktivujete automaticky při otevření klapky primárního přívodu vzduchu krbových kamen (pod spalovací komorou) a o nic víc se už starat nemusíte. Jednoduše si můžete lehnout na pohovku a pozorovat plameny v překrásném krbu Aduro. Aduro-tronic již sám bez Vaší pomoci reguluje množství vzduchu přiváděné do spalovací komory. Všechna kamna Aduro mají tento systém Aduro-tronic namontován již ve výrobě a je v ceně kamen, Vy nic navíc nepřiplácíte.

Aduro a životní prostředí

Všechna konvekční krbová kamna a krbové vložky Aduro jsou specifické nejmodernější a nejpokročilejší konstrukcí pro vysokou účinnost, úspornost paliva a nejčistší spalování. Přízpěvěk k životnímu prostředí je založen na správném spalování paliva a šetrné ekologické produkci výrobků. Všechna krbová kamna Aduro nesou několik prestižních evropských certifikátů.

V první řadě je to EKO-certifikát  Nordic swan Eco-label , který garantuje, že krbová kamna splňují ty nejpřísnější požadavky na bezpočnost, ekologii, a účinnost tedy hospodárnost vytápění a jsou vyráběna ekologickým způsobem. Tento certifikát je zárukou, že kamna Aduro jsou jedny z nejlepších na trhu. Emise škodlivých částic jsou pod úrovní stanovenou Nordic Swan Eco-label a to více než o polovinu! Můžete Vaše kamna Aduro rozhořet s čistým svědomím, jelikož topení dřevem je CO2-neutrální. Dřevo během spalování vypouští jen tolik CO2, kolik do sebe absorbuje z atmosféry během svého růstu. Jestliže spalujete dřevo správně, má to pozitivní vliv na hladinu CO2 v přírodě a na změny globálního klimatu.

Video

Aduro tronic regulátor krbových kamen Aduro
(YouTube, 09.08.2013)
Zatápění v kamnech Aduro 12
(YouTube, 28.03.2014)

Ukázky referencí: Krbová kamna Aduro

Prohlédněte si vybrané reference, díky nimž poznáte rozsah a kvalitu naší práce. Standardní kominické práce provádíme primárně v Brně a jeho okolí. Specifické kominické služby (např. stavbu průmyslových komínů aj.) provádíme v rámci celé ČR.

Často se nás ptáte

Nenašli jste co jste hledali?
Zeptejte se nás

Kontakt - Ocelmat
+420 603 145 305 Zavolejte nám v čase 8 - 18h

Proč si vybrat Ocelmat Brno

Firma OCELMAT s.r.o. byla založena v roce 2007 a navázala na práci firmy Karel Ocelka z roku 1997. Od počátku své činnosti se naše kominictví specializuje na montáže, stavby a rekonstrukce komínů, frézování a vložkování komínů, realizace nerezových komínů, montáže krbových kamen i plynových kotlů. Zajišťujeme veškerý kominický servis pro vaše komíny v oblasti Brno a jeho širším okolí. 

Díky úzké spolupráci s výrobci komínových systémů si udržujeme neustálý přehled o novinkách, změnách v legislativě a obecně o dění v oblasti komínové techniky tak, abychom mohli našim zákazníkům nabídnout kvalitní a na desítky let funkční komín.

Nestavíme jen komíny v Brně a okolí pro rodinné domy. Navrhujeme a montujeme průmyslové komíny, prodáváme komínové vložky, příslušenství pro kominíky, krbová kamna a skla pod krbová kamna.

V případě vašeho zájmu o kominické služby v Brně a okolí nás kontaktujte zde.

Jaké komínové systémy instalujete?

Naše kominická firma primárně dodává a provádí montáž komínových systémů značek JEREMIAS, EURO KOMÍNY, ALMEVA PPH, SCHIEDEL a GAFLEX . Další komínové systémy lze po domluvě namontovat také. Nicméně výše uvedené komínové systémy máme léty prověřené a s ohledem na jejich cenu a kvalitu (odolnost a výdrž) je preferujeme a doporučujeme. Tyto komínové komponenty a systémy dodáváme napřímo, netřeba, aby si je zákazník pracně sháněl či objednával.

Máte kamennou pobočku?

Kancelář, prodejnu i výdejní místo eshopu najdete na adrese: Družstevní 123, 664 43 Želešice. Otevřeno je pravidelně ve středu 9:00-12:00, 13:00-15:00. V případě osobní návštěvy mimo otevírací dobu (neboť jsme primárně v terénu u zákazníků, než v kanceláři) je vhodné si domluvit předem schůzku.

+420 608 911 841,

+420 603 145 305,

info@ocelmat.cz

Dají se u vás objednat náhradní díly?

Ano, pro naše klienty zajišťujeme veškeré náhradní díly, příslušenství i komponenty pro stavbu komínů za výhodné ceny, neboť jsme velkoodběratelem a u našich stálých dodavatelů máme nasmlouvané výhodnější podmínky. Stejně tak provozujeme vedle naší hlavní kominické činnosti i prodej kominických pomůcek a příslušenství přes eshop https://www.kominy-obchod.cz, který má celorepublikovou působnost. V nabídce eshopu najdete kouřovody, nerezové trubky, sopouchy, kryty, dna, komínová kolena, komínové lávky, zábrany proti ptactvu, komínové ventilátory nebo komínová dvířka a jiné žádané zboží.

Kominické služby

Naše kominické služby jsou spolehlivým a odborným řešením pro vaši budovu. S dlouholetou praxí, zkušenostmi a precizním přístupem zajistíme bezpečnost a plnou funkčnost vašich komínů a krbů.

Všechny služby
Kominické služby

Proč my?

Odborné zkušenost a vzdělání

S dlouholetými zkušenostmi, praktickým know-how a odborným vzděláním v oboru jsme připraveni řešit vaše potřeby v oblasti komínů a kamen. Naše společnost disponuje odbornými pracovníky, kteří zaručují kvalitu a spolehlivost našich služeb.

Certifikovaný materiál a zboží

Nabízíme certifikovaný a špičkový materiál od renomovaných výrobců, což zajišťuje vysokou kvalitu našich produktů. S důrazem na kvalitu a efektivitu přinášíme spolehlivá řešení pro vaše komíny a kouřovody.

Specializace na atypická řešení

Jsme odborníky na atypická řešení a problematické komíny. Naše schopnosti zahrnují i splnění speciálních požadavků, jako jsou odtahy pro pražičky kávy nebo lakovny. S flexibilitou a schopností přizpůsobit se individuálním potřebám klientů garantujeme spokojenost.

Kompletní řešení "na klíč"

Poskytujeme komplexní řešení "na klíč" pro vaše komíny a kamna. Od návrhu a instalace komínu a kamen, přes kouřovody až po zajištění požární bezpečnosti a výchozí revize spalinové cesty – veškeré aspekty řešíme s maximální profesionalitou a péčí.

O nás

O nás

V oboru kominických služeb se opíráme o dlouholetou praxi. Jdeme s dobou, pracujeme s nejnovějšími materiály a technologiemi, tak, abychom našim zákazníkům vždy nabídli nejlepší řešení pro jejich maximální spokojenost.

Více o nás
Close icon

Kontaktní formulář