Odstranění dehtu z komína Brno

Provádíme oddehtování komínů. Máme výkonnou frézku na oddehtování komína zajišťující efektivní odstranění dehtu z komína a kompletní pročištění spalinové cesty. Oslovte Ocelmat Brno. Profesionální kominíky s certifikací. Objednávejte službu "odstranění dehtu z komína Brno".

Poptat službu
Kontakt - Ocelmat
+420 603 145 305 Zavolejte nám v čase 8 - 18h
Odstranění dehtu z komína Brno

Když je komín zadehtovaný, vyčistit ho kartáčem a štětkou nepomůže. Uvnitř komína zůstává černý pevný povlak - dehet, který se při zahřátí taví a následně vytéká z komínových dvířek, do sopouchu a může prolínat i skrz cihlové zdivo.

Dehet v komíně může od jiskry chytnout, hrozí vyhoření komína a celého domu!!

Komín čistíme frézkou na oddehtování komína.

Princip frézky na oddehtování: frézovací hlava - rotor se spustí dovnitř komína z ústí nebo z komínovách dvířek na půdě, kde pomocí otáček postupně opracovává dehtovou slupku a drolí ji na částice a drobný prach. Ty vybereme z komínových dvířek v patě komína a odvezeme.

  • Vyfrézkovat lze komín cihlový, šamotový, z cihelných tvrovek a podobně.
  • Výhodou oproti vypalování komína je bezpečnost, nenáročnost a zachování komína bez rizika poškození, popraskání.
  • Oddehtování komína je rychlé, dle míry zanesení dehtem, síly dehtu.

Oddehtování ruční frézkou v praxi:

 

Pravidelné čištění zadehtovaného komínu je důležité z několika důvodů:

  1. Bezpečnost: zadehtovaný komín může způsobit hromadění sazí, dehtu a jiných nečistot, které mohou přispět ke vznícení nebo nedostatečnému odvodu spalin. Tudíž oddehtování komínu snižuje riziko požáru a zajišťuje správný odvod spalin.
  2. Efektivita: zanesený komín může omezovat tok spalin a snižovat účinnost topení. Nahromaděné saze a nečistoty snižují tah v komíně a způsobují mimo jiné větší spotřebu paliva. Oddehtování pomáhá udržovat optimální provozní podmínky a zlepšuje efektivitu topného systému.
  3. Prodloužení životnosti: saze a nečistoty v komíně mají rozkladné účinky. Pravidelným čištěním se snižuje riziko poškození komínu.

Vypalování komína

Vypalování komína je technika stará jako kominické řemeslo samo. Znamená vypálení dehtu, který se uchycuje uvnitř komína.

Vypalování komína s dnes již téměr neprovádí, pokud tak pouze odborně pod dohledem zkušeného kominíka, spacialisty na tuto techniku.  Je to velmi složitá a náročná práce. Při vypalování komínu vzniká velmi vysoká teplota, může praskat komínové zdivo, do objektu může prokouřit plyn. Vypálit lze komín cihlový, šamotový a podobně, nikoli komín s hliníkovou nebo nerezovou vložkou. V žádném přípedě nikdy nevypalujte komín sami bez kominíka!!! Hrozí vyhoření objektu, nebo otrava lidí!!! Kvůli náročnosti a bezpečnostním rizikům naši kominíci komíny nevypalují, ale odstraňují dehet frézkou. Je to levnější, bezpečnější a účinné.

V případě zájmu o nezávazné sdělení ceny a možného termínu provedení služby „čištění kotle od dehtu Brno“ nás prosím kontaktujte. Obratem se vám ozveme.

Proč zvolit Ocelmat na čištění kotle od dehtu?

  • moderní vybavení pro účely kvalitního provedení čištění kotle od dehtu
  • dlouholeté zkušenosti s čištěním kotle od dehtu
  • výhodná cena za čištění kotle od dehtu
  • čištění kotle v krátkém termínu

O kominictví Ocelmat Brno

Firma OCELMAT s.r.o. Brno byla založená v roce 2007 a navázala na práci firmy Karel Ocelka z roku 1997. Od počátku své činnosti se naše kominictví specializuje na montáže, stavby a rekonstrukce komínů, frézování a vložkování komínů, realizace nerezových komínů, montáže krbových kamen i plynových kotlů. Zajišťujeme veškerý servis pro vaše komíny. 

Díky úzké spolupráci s výrobci komínových systémů si udržujeme neustálý přehled o novinkách, změnách v legislativě a obecně o dění v oblasti komínové techniky tak, abychom mohli našim zákazníkům nabídnout vždy jen to nejkvalitnější a nejvýhodnější řešení nejen v oblasti odstranění dehtu z komína.

V případě zájmu o službu "oddehtování komína Brno" nás neváhejte kontaktovat.

--------------------

Tematická specifikace služby: jak odstranit dehet z komína, jak vyčistit komín, dehet v komíně, jak vyčistiti zadehtovaný kotel, čištění kotle od dehtu, proč kotel dehtuje kotel, odstranění dehtu z komína Brno.

Video

Frézka na oddehtování komína
(YouTube, 27.03.2014)
Vypalování komínu
(YouTube, 10.01.2012)

Často se nás ptáte

Nenašli jste co jste hledali?
Zeptejte se nás

Kontakt - Ocelmat
+420 603 145 305 Zavolejte nám v čase 8 - 18h

Proč si vybrat Ocelmat Brno

Firma OCELMAT s.r.o. byla založena v roce 2007 a navázala na práci firmy Karel Ocelka z roku 1997. Od počátku své činnosti se naše kominictví specializuje na montáže, stavby a rekonstrukce komínů, frézování a vložkování komínů, realizace nerezových komínů, montáže krbových kamen i plynových kotlů. Zajišťujeme veškerý kominický servis pro vaše komíny v oblasti Brno a jeho širším okolí. 

Díky úzké spolupráci s výrobci komínových systémů si udržujeme neustálý přehled o novinkách, změnách v legislativě a obecně o dění v oblasti komínové techniky tak, abychom mohli našim zákazníkům nabídnout kvalitní a na desítky let funkční komín.

Nestavíme jen komíny v Brně a okolí pro rodinné domy. Navrhujeme a montujeme průmyslové komíny, prodáváme komínové vložky, příslušenství pro kominíky, krbová kamna a skla pod krbová kamna.

V případě vašeho zájmu o kominické služby v Brně a okolí nás kontaktujte zde.

Jaké komínové systémy instalujete?

Naše kominická firma primárně dodává a provádí montáž komínových systémů značek JEREMIAS, EURO KOMÍNY, ALMEVA PPH, SCHIEDEL a GAFLEX . Další komínové systémy lze po domluvě namontovat také. Nicméně výše uvedené komínové systémy máme léty prověřené a s ohledem na jejich cenu a kvalitu (odolnost a výdrž) je preferujeme a doporučujeme. Tyto komínové komponenty a systémy dodáváme napřímo, netřeba, aby si je zákazník pracně sháněl či objednával.

Máte kamennou pobočku?

Kancelář, prodejnu i výdejní místo eshopu najdete na adrese: Družstevní 123, 664 43 Želešice. Otevřeno je pravidelně ve středu 9:00-12:00, 13:00-15:00. V případě osobní návštěvy mimo otevírací dobu (neboť jsme primárně v terénu u zákazníků, než v kanceláři) je vhodné si domluvit předem schůzku.

+420 608 911 841,

+420 603 145 305,

info@ocelmat.cz

Dají se u vás objednat náhradní díly?

Ano, pro naše klienty zajišťujeme veškeré náhradní díly, příslušenství i komponenty pro stavbu komínů za výhodné ceny, neboť jsme velkoodběratelem a u našich stálých dodavatelů máme nasmlouvané výhodnější podmínky. Stejně tak provozujeme vedle naší hlavní kominické činnosti i prodej kominických pomůcek a příslušenství přes eshop https://www.kominy-obchod.cz, který má celorepublikovou působnost. V nabídce eshopu najdete kouřovody, nerezové trubky, sopouchy, kryty, dna, komínová kolena, komínové lávky, zábrany proti ptactvu, komínové ventilátory nebo komínová dvířka a jiné žádané zboží.

Kominické služby

Naše kominické služby jsou spolehlivým a odborným řešením pro vaši budovu. S dlouholetou praxí, zkušenostmi a precizním přístupem zajistíme bezpečnost a plnou funkčnost vašich komínů a krbů.

Všechny služby
Kominické služby

Proč my?

Odborné zkušenost a vzdělání

S dlouholetými zkušenostmi, praktickým know-how a odborným vzděláním v oboru jsme připraveni řešit vaše potřeby v oblasti komínů a kamen. Naše společnost disponuje odbornými pracovníky, kteří zaručují kvalitu a spolehlivost našich služeb.

Certifikovaný materiál a zboží

Nabízíme certifikovaný a špičkový materiál od renomovaných výrobců, což zajišťuje vysokou kvalitu našich produktů. S důrazem na kvalitu a efektivitu přinášíme spolehlivá řešení pro vaše komíny a kouřovody.

Specializace na atypická řešení

Jsme odborníky na atypická řešení a problematické komíny. Naše schopnosti zahrnují i splnění speciálních požadavků, jako jsou odtahy pro pražičky kávy nebo lakovny. S flexibilitou a schopností přizpůsobit se individuálním potřebám klientů garantujeme spokojenost.

Kompletní řešení "na klíč"

Poskytujeme komplexní řešení "na klíč" pro vaše komíny a kamna. Od návrhu a instalace komínu a kamen, přes kouřovody až po zajištění požární bezpečnosti a výchozí revize spalinové cesty – veškeré aspekty řešíme s maximální profesionalitou a péčí.

O nás

O nás

V oboru kominických služeb se opíráme o dlouholetou praxi. Jdeme s dobou, pracujeme s nejnovějšími materiály a technologiemi, tak, abychom našim zákazníkům vždy nabídli nejlepší řešení pro jejich maximální spokojenost.

Více o nás
Close icon

Kontaktní formulář