Stavba zděných komínů Brno

Moderní zděný komín je tvořen třemi složkami: tvárnicemi, vnitřní keramickou nebo nerezovou vložkou a izolací mezi nimi.

Rezervujte si službu "zděný komín z tvárnic Brno". Zděný komín budete mít rychle a hlavně profesionálně vystavěný.

Poptat službu
Kontakt - Ocelmat
+420 603 145 305 Zavolejte nám v čase 8 - 18h
Stavba zděných komínů Brno

Tento stavebnicový typ komínu v dnešní době nahrazuje staré a klasicky zděné komíny, které nedovedou využít účinnost (výhřevnost) nových spotřebičů. Navíc je opatřen zadním větráním (mezi tvárnicí a izolací), které  slouží k odvodu vlhkosti z izolace komínového průduchu a případnému nežádoucímu úniku spalin.

Komínové systémy z tvárnic jsou vhodné pro všechny druhy staveb (rodinné domy, bytové domy, chaty, administrativní a průmyslové objekty). Zděný komín lze snadno realizovat dle umístění určené projektem.

Použití systému zděných komínů: pro všechny druhy paliv - tuhá, kapalná, plynná - pouze pro atmosférické kotle. (Pro kondenzační kotle doporučujeme použít plastové nebo nerezové odkouření.)

Existuje mnoho výrobců zděných komínových systémů, ne všechny ale dosahují stejných, vysokých kvalit. Naše firma preferuje systém zděných komínů značek Schiedel, Euro.

Komín z tvárnic lze postavit jako samostatný, dvouprůduchový nebo s ventilační šachtou.
Komínové roury do tvárnic lze použít:

  • šamotové - síla stěny 1,5mm (vnitřní průměry 140, 160, 180, 200, 250 mm)
  • nerezové - síla stěny 0,6 až 1mm
  • plastové PPH pro kondenzační kotle

Objednejte si zděný komín od profíků. Realizace i dodávka materiálu. Komplexní zajištění nových zděných komínů.

Obecné výhody cihlových komínů

Cihlový komín z tvárnic nabízí několik výhod, díky nimž je vhodnou volbou pro mnoho staveb. První výhodou je jeho pevnost a odolnost. Cihlové tvárnice jsou vyrobeny z kvalitního materiálu a mají vysokou nosnost, což zajišťuje stabilitu a bezpečnost komína. Díky svému pevnému a odolnému charakteru je cihlový komín schopen odolávat extrémním podmínkám, včetně teplotních výkyvů a vibrací.

Další výhodou je tepelná izolace. Cihlový komín poskytuje přirozenou izolaci, která pomáhá udržovat teplo uvnitř komína a minimalizuje tepelné ztráty. To přispívá k efektivnímu spalování paliva a snižuje náklady na vytápění.

Tradiční vzhled a charakter cihlového komína dodávají budově vkusný a běžně vnímaný standardní vzhled. Díky možnosti výběru různých barev a vzorů cihlových tvárnic některých výrobců lze komín sladit s architekturou a designem budovy.

Tvárnice pro cihlové komíny umožňují flexibilitu při konstrukci komína, což znamená, že lze navrhnout a vytvořit komín na míru dle specifických potřeb a požadavků, a to dle možností daného tvárnicového systému.

Poslední, ale nezanedbatelnou výhodou cihlového komína je dlouhá životnost. Správně postavený a udržovaný cihlový komín vydrží desítky let a poskytne spolehlivou funkci při odvodu spalin a kouře.

Ukázky ze stavby komínu

-----

O kominictví Ocelmat Brno

Firma OCELMAT s.r.o. Brno byla založená v roce 2007 a navázala na práci firmy Karel Ocelka z roku 1997. Od počátku své činnosti se naše kominictví specializuje na montáže, stavby a rekonstrukce komínů, frézování a vložkování komínů, realizace nerezových komínů, montáže krbových kamen i plynových kotlů. Zajišťujeme veškerý servis pro vaše komíny. 

Díky úzké spolupráci s výrobci komínových systémů si udržujeme neustálý přehled o novinkách, změnách v legislativě a obecně o dění v oblasti komínové techniky tak, abychom mohli našim zákazníkům nabídnout vždy jen to nejkvalitnější a nejvýhodnější řešení nejen v oblasti odstranění dehtu z komína.

 

Proč zvolit zděný komín od Ocelmatu?

  • moderní vybavení pro účely stavby zděných komínů
  • dlouholeté zkušenosti se stavbou zděných komínů
  • výhodná cena za stavbu zděného komína
  • stavba zděných komínu v krátkém termínu

 

Zděný komín od Ocelmatu je zárukou kvality a preciznosti. Zdění komínů se věnujeme již více jak 15 let. Kontaktujte nás, zařídíme pro vás zděné komíny na míru.

 

---------------

Lidé naše služby na internetu hledají přes výrazy: zděný komín Brno, zděné komíny, oprava zděných komínů, cihlový komín. Taktéž: komín zděný, ceník práce zdění komínu, komíny z tvárnic, zdění komínů.

Komponenty pro stavbu komínu.

Ukázky referencí: Stavba zděných komínů

Prohlédněte si vybrané reference, díky nimž poznáte rozsah a kvalitu naší práce. Standardní kominické práce provádíme primárně v Brně a jeho okolí. Specifické kominické služby (např. stavbu průmyslových komínů aj.) provádíme v rámci celé ČR.

Často se nás ptáte

Nenašli jste co jste hledali?
Zeptejte se nás

Kontakt - Ocelmat
+420 603 145 305 Zavolejte nám v čase 8 - 18h

Proč si vybrat Ocelmat Brno

Firma OCELMAT s.r.o. byla založena v roce 2007 a navázala na práci firmy Karel Ocelka z roku 1997. Od počátku své činnosti se naše kominictví specializuje na montáže, stavby a rekonstrukce komínů, frézování a vložkování komínů, realizace nerezových komínů, montáže krbových kamen i plynových kotlů. Zajišťujeme veškerý kominický servis pro vaše komíny v oblasti Brno a jeho širším okolí. 

Díky úzké spolupráci s výrobci komínových systémů si udržujeme neustálý přehled o novinkách, změnách v legislativě a obecně o dění v oblasti komínové techniky tak, abychom mohli našim zákazníkům nabídnout kvalitní a na desítky let funkční komín.

Nestavíme jen komíny v Brně a okolí pro rodinné domy. Navrhujeme a montujeme průmyslové komíny, prodáváme komínové vložky, příslušenství pro kominíky, krbová kamna a skla pod krbová kamna.

V případě vašeho zájmu o kominické služby v Brně a okolí nás kontaktujte zde.

Jaké komínové systémy instalujete?

Naše kominická firma primárně dodává a provádí montáž komínových systémů značek JEREMIAS, EURO KOMÍNY, ALMEVA PPH, SCHIEDEL a GAFLEX . Další komínové systémy lze po domluvě namontovat také. Nicméně výše uvedené komínové systémy máme léty prověřené a s ohledem na jejich cenu a kvalitu (odolnost a výdrž) je preferujeme a doporučujeme. Tyto komínové komponenty a systémy dodáváme napřímo, netřeba, aby si je zákazník pracně sháněl či objednával.

Máte kamennou pobočku?

Kancelář, prodejnu i výdejní místo eshopu najdete na adrese: Družstevní 123, 664 43 Želešice. Otevřeno je pravidelně ve středu 9:00-12:00, 13:00-15:00. V případě osobní návštěvy mimo otevírací dobu (neboť jsme primárně v terénu u zákazníků, než v kanceláři) je vhodné si domluvit předem schůzku.

+420 608 911 841,

+420 603 145 305,

info@ocelmat.cz

Dají se u vás objednat náhradní díly?

Ano, pro naše klienty zajišťujeme veškeré náhradní díly, příslušenství i komponenty pro stavbu komínů za výhodné ceny, neboť jsme velkoodběratelem a u našich stálých dodavatelů máme nasmlouvané výhodnější podmínky. Stejně tak provozujeme vedle naší hlavní kominické činnosti i prodej kominických pomůcek a příslušenství přes eshop https://www.kominy-obchod.cz, který má celorepublikovou působnost. V nabídce eshopu najdete kouřovody, nerezové trubky, sopouchy, kryty, dna, komínová kolena, komínové lávky, zábrany proti ptactvu, komínové ventilátory nebo komínová dvířka a jiné žádané zboží.

Kominické služby

Naše kominické služby jsou spolehlivým a odborným řešením pro vaši budovu. S dlouholetou praxí, zkušenostmi a precizním přístupem zajistíme bezpečnost a plnou funkčnost vašich komínů a krbů.

Všechny služby
Kominické služby

Proč my?

Odborné zkušenost a vzdělání

S dlouholetými zkušenostmi, praktickým know-how a odborným vzděláním v oboru jsme připraveni řešit vaše potřeby v oblasti komínů a kamen. Naše společnost disponuje odbornými pracovníky, kteří zaručují kvalitu a spolehlivost našich služeb.

Certifikovaný materiál a zboží

Nabízíme certifikovaný a špičkový materiál od renomovaných výrobců, což zajišťuje vysokou kvalitu našich produktů. S důrazem na kvalitu a efektivitu přinášíme spolehlivá řešení pro vaše komíny a kouřovody.

Specializace na atypická řešení

Jsme odborníky na atypická řešení a problematické komíny. Naše schopnosti zahrnují i splnění speciálních požadavků, jako jsou odtahy pro pražičky kávy nebo lakovny. S flexibilitou a schopností přizpůsobit se individuálním potřebám klientů garantujeme spokojenost.

Kompletní řešení "na klíč"

Poskytujeme komplexní řešení "na klíč" pro vaše komíny a kamna. Od návrhu a instalace komínu a kamen, přes kouřovody až po zajištění požární bezpečnosti a výchozí revize spalinové cesty – veškeré aspekty řešíme s maximální profesionalitou a péčí.

O nás

O nás

V oboru kominických služeb se opíráme o dlouholetou praxi. Jdeme s dobou, pracujeme s nejnovějšími materiály a technologiemi, tak, abychom našim zákazníkům vždy nabídli nejlepší řešení pro jejich maximální spokojenost.

Více o nás
Close icon

Kontaktní formulář