Oprava komínů Brno

Provádíme veškeré opravy komínů pro všechny typy staveb. Využijte našich dlouholetých zkušeností a záruky precizně odvedené práce, která je garantovaná odbornou certifikací. K přednostem naší firmy patří rychlost realizace, neboť máme stabilní tým kominíků, kteří jsou připraveni vám v co nejkratším termínu zajistit opravu vašeho komínu. Službu „oprava komínů Brno“ poskytujeme prioritně pro zákazníky z lokality Brno a Brno-venkov. Na základě nezávazné osobní obhlídky komína navrhneme konkrétní formu a rozsah opravy a následně vám naceníme. Pro opravený komín obdržíte potvrzení o revizi či kontrole komína.

Poptat službu
Kontakt - Ocelmat
+420 603 145 305 Zavolejte nám v čase 8 - 18h
Oprava komínů Brno

Zajišťujeme opravy komínů rodinných domů i průmyslových objektů, bytových domů a kancelářských budov. Disponujeme moderní detekční technikou, která nám společně s našimi dlouholetými zkušenostmi pomáhá velmi přesně a především rychle odhalit pravou podstatu problému. Řešíme konstrukční problémy, funkční nedostatky, problematiku vlhkosti a kondenzace vody, nadměrného usazování spalin apod.

 • Oprava komínů jednovrstvých podtlakových.
 • Oprava komínů jednovrstvých přetlakových.
 • Oprava komínů vícevrstvých podtlakových.
 • Oprava komínů vícevrstvých přetlakových.
 • Oprava komínů s umělým tahem.
 • Oprava komínů s přirozeným tahem.

Opravy řešíme jak pro vestavěné, tak i přistavěné nebo volně stojící komíny, a to ve variantě s průběžným vedením (průběžné komíny), tak i s vedením podlažním. Pro realizaci služby "opravy komínu Brno" máme moderní technické vybavení, které nám pomáhá zajistit skvělou odbornou kvalitu naší práce.

Standardní varianty opravy komínu:

 1. oprava komínu vložkováním
 2. oprava komínu vyzděním/přezděním
 3. oprava nadstřešní části komína stavebnicovým systémem (přestavba)
 4. prodloužení komína nerezovým třísložkovým nástavcem

Nejčastější důvody opravy komínu zahrnují:

 1. Poškození komínové vložky: vložka může být poškozena v důsledku korozních procesů, termálního rozpínání a stahování, nebo kvůli nadměrnému opotřebení/stáří. Poškozená vložka snižuje efektivitu komínu a může způsobit úniky nebezpečných plynů nebo kondenzaci.
 2. Nánosy a blokády: saze, dehet, prach a jiné nečistoty se mohou hromadit v komínovém průduchu a způsobovat omezení proudění vzduchu. To může vést k nedostatečnému odvodu kouře, kondenzaci a zhoršení celkového výkonu komínu.
 3. Poruchy těsnosti: trhliny, praskliny nebo nedostatečná těsnost spojů v komínu mohou vést k únikům kouře, oxidu uhelnatého a jiných nebezpečných plynů do obytných prostor. Těsnost komínu je klíčová pro bezpečnost a správné fungování.
 4. Nestabilita konstrukce: nadstřešní část komínu bývá nejčastěji narušena, a to vlivem povětrnostních podmínek, působením vibrací nebo v důsledku stárnutí materiálu. Nestabilní komínová struktura může představovat riziko pro bezpečnost nejen vaší střechy, ale i osob nacházejících se v interiéru budovy.

Ukázka opravy komínu v Brně

V případě zájmu o nezávazné sdělení ceny a možného termínu provedení služby „opravy komínů Brno“ nás prosím kontaktujte. Obratem se vám ozveme.

Proč zvolit nás na opravy a renovace komínů?

 • moderní vybavení pro účely kvalitního provedení opravy komínů
 • dlouholeté zkušenosti s opravou komínů
 • výhodná cena za renovaci komínu
 • oprava komínu v krátkém termínu

Opravy komínu Brno venkov

Jak již napovídá samotný název služby „opravy komínů Brno-venkov“, pomáháme s opravou komínů zájemců z širšího okolí Brna. Rádius naší působnosti je přibližně 30 km od Brna, tudíž okres Brno-venkov pokrýváme kompletně. Rádi vám poskytneme bezplatnou konzultaci ohledně opravy vašeho komína. Na základě informací, které nám poskytnete, vám rádi předložíme nezávaznou cenovou nabídku konkrétních úkonů, které je třeba na vaše komínu provést, aby byly nedostatky odstraněny a nehrozilo jeho nadměrné naklánění, praskání, přílišné usazování dehtu/zplodin, případně i požár.

Díky úzké spolupráci s výrobci komínových systémů si udržujeme neustálý přehled o novinkách, změnách v legislativě a obecně o dění v oblasti komínové techniky tak, abychom mohli našim zákazníkům nabídnout vždy jen to nejkvalitnější a nejvýhodnější řešení nejen v oblasti opravy komínů.

V případě, že požadujete co nejrychlejší vyřešení problému s vaším komínem, pak jsme připraveni poskytnout vám odborný servis včetně nezávazného nacenění služby „opravy komínů Brno“. Kdykoliv nás kontaktujte.

Opravy komínu Brno a okolí = Ocelmat.

---------------

Zákazníci hledají naše produkty přes výrazy: komín pro kondenzační kotel, kondenzační kotel komín, komíny pro kondenzační kotle, komín pro plynový kotel. Dále také: plynové kotel komín, komín pro kondenzační kotel, komíny pro plynové kondenzační kotle, komín pro kondenzační plynový kotel, plastové komínové vložky.

-----------------------------------

Více o komínech viz Wikipedia.

Často se nás ptáte

Nenašli jste co jste hledali?
Zeptejte se nás

Kontakt - Ocelmat
+420 603 145 305 Zavolejte nám v čase 8 - 18h

Proč si vybrat Ocelmat Brno

Firma OCELMAT s.r.o. byla založena v roce 2007 a navázala na práci firmy Karel Ocelka z roku 1997. Od počátku své činnosti se naše kominictví specializuje na montáže, stavby a rekonstrukce komínů, frézování a vložkování komínů, realizace nerezových komínů, montáže krbových kamen i plynových kotlů. Zajišťujeme veškerý kominický servis pro vaše komíny v oblasti Brno a jeho širším okolí. 

Díky úzké spolupráci s výrobci komínových systémů si udržujeme neustálý přehled o novinkách, změnách v legislativě a obecně o dění v oblasti komínové techniky tak, abychom mohli našim zákazníkům nabídnout kvalitní a na desítky let funkční komín.

Nestavíme jen komíny v Brně a okolí pro rodinné domy. Navrhujeme a montujeme průmyslové komíny, prodáváme komínové vložky, příslušenství pro kominíky, krbová kamna a skla pod krbová kamna.

V případě vašeho zájmu o kominické služby v Brně a okolí nás kontaktujte zde.

Jaké komínové systémy instalujete?

Naše kominická firma primárně dodává a provádí montáž komínových systémů značek JEREMIAS, EURO KOMÍNY, ALMEVA PPH, SCHIEDEL a GAFLEX . Další komínové systémy lze po domluvě namontovat také. Nicméně výše uvedené komínové systémy máme léty prověřené a s ohledem na jejich cenu a kvalitu (odolnost a výdrž) je preferujeme a doporučujeme. Tyto komínové komponenty a systémy dodáváme napřímo, netřeba, aby si je zákazník pracně sháněl či objednával.

Máte kamennou pobočku?

Kancelář, prodejnu i výdejní místo eshopu najdete na adrese: Družstevní 123, 664 43 Želešice. Otevřeno je pravidelně ve středu 9:00-12:00, 13:00-15:00. V případě osobní návštěvy mimo otevírací dobu (neboť jsme primárně v terénu u zákazníků, než v kanceláři) je vhodné si domluvit předem schůzku.

+420 608 911 841,

+420 603 145 305,

info@ocelmat.cz

Dají se u vás objednat náhradní díly?

Ano, pro naše klienty zajišťujeme veškeré náhradní díly, příslušenství i komponenty pro stavbu komínů za výhodné ceny, neboť jsme velkoodběratelem a u našich stálých dodavatelů máme nasmlouvané výhodnější podmínky. Stejně tak provozujeme vedle naší hlavní kominické činnosti i prodej kominických pomůcek a příslušenství přes eshop https://www.kominy-obchod.cz, který má celorepublikovou působnost. V nabídce eshopu najdete kouřovody, nerezové trubky, sopouchy, kryty, dna, komínová kolena, komínové lávky, zábrany proti ptactvu, komínové ventilátory nebo komínová dvířka a jiné žádané zboží.

Kominické služby

Naše kominické služby jsou spolehlivým a odborným řešením pro vaši budovu. S dlouholetou praxí, zkušenostmi a precizním přístupem zajistíme bezpečnost a plnou funkčnost vašich komínů a krbů.

Všechny služby
Kominické služby

Proč my?

Odborné zkušenost a vzdělání

S dlouholetými zkušenostmi, praktickým know-how a odborným vzděláním v oboru jsme připraveni řešit vaše potřeby v oblasti komínů a kamen. Naše společnost disponuje odbornými pracovníky, kteří zaručují kvalitu a spolehlivost našich služeb.

Certifikovaný materiál a zboží

Nabízíme certifikovaný a špičkový materiál od renomovaných výrobců, což zajišťuje vysokou kvalitu našich produktů. S důrazem na kvalitu a efektivitu přinášíme spolehlivá řešení pro vaše komíny a kouřovody.

Specializace na atypická řešení

Jsme odborníky na atypická řešení a problematické komíny. Naše schopnosti zahrnují i splnění speciálních požadavků, jako jsou odtahy pro pražičky kávy nebo lakovny. S flexibilitou a schopností přizpůsobit se individuálním potřebám klientů garantujeme spokojenost.

Kompletní řešení "na klíč"

Poskytujeme komplexní řešení "na klíč" pro vaše komíny a kamna. Od návrhu a instalace komínu a kamen, přes kouřovody až po zajištění požární bezpečnosti a výchozí revize spalinové cesty – veškeré aspekty řešíme s maximální profesionalitou a péčí.

O nás

O nás

V oboru kominických služeb se opíráme o dlouholetou praxi. Jdeme s dobou, pracujeme s nejnovějšími materiály a technologiemi, tak, abychom našim zákazníkům vždy nabídli nejlepší řešení pro jejich maximální spokojenost.

Více o nás
Close icon

Kontaktní formulář