Opravy komínů Brno-venkov

Zkušená a spolehlivá kominická firma Ocelmat vám obstará jakékoliv opravy související s komíny různých typů a systémy spalinových cest. Jak již napovídá samotný název služby „opravy komínů Brno-venkov“, je primárně určena pro zákazníky z Brna a širšího okolí. Rádius naší působnosti je přibližně 30 km od Brna, tudíž okres Brno-venkov pokrýváme kompletně.

Poptat službu
Kontakt - Ocelmat
+420 603 145 305 Zavolejte nám v čase 8 - 18h
Opravy komínů Brno-venkov

V případě jakéhokoliv problému s komínem, nás kontaktujte. Rádi vám poskytneme bezplatnou konzultaci ohledně opravy vašeho komína. Na základě informací, které nám poskytnete, vám rádi předložíme nezávaznou cenovou nabídku konkrétních úkonů, které je třeba na komínu provést, aby byly nedostatky odstraněny a nehrozilo jeho nadměrné naklánění, praskání, přílišné usazování dehtu/zplodin, případně i požár.

Mezi nejčastější příznaky vedoucí k úvahám, že je třeba oslovit odborníka na opravu komínů, patří situace, kdy pozorujete na těle komínu praskliny či dokonce trhliny. Mezi další signály vedoucí k opravě komínu patří rychle postupující zakřivení komína, vlhké skvrny na povrchu komína, únik spalin do interiéru apod.

V rámci služby "oprava komínů Brno-venkov" provádíme:

 1. Oprava komínů vícevrstvých přetlakových.
 2. Oprava komínů s umělým tahem.
 3. Oprava komínů s přirozeným tahem.
 4. Oprava komínů jednovrstvých podtlakovýc.
 5. Oprava komínů jednovrstvých přetlakových.
 6. Oprava komínů vícevrstvých podtlakových.
 7. Oprava komínové hlavy.

Opravy komínu provádíme jak pro vestavěné, tak i přistavěné nebo volně stojící komíny, a to ve variantě s průběžným vedením (průběžné komíny), tak i s vedením podlažním. Poradíme si s opravou libovolného komínu.

Standardní varianty opravy starého komínu:

 • oprava komínu vyzděním/přezděním,
 • prava komínu vložkováním,
 • oprava nadstřešní části komína stavebnicovým systémem (přestavba).

V rámci služby „oprava komínů Brno-venkov“ provádíme:

 • Frézování komínů.
 • Vložkování komínů.
 • Čištění spalinových cest.
 • Opravy spár nebo nové omítnutí.
 • Sanace statiky komína.
 • Přezdění části komína.
 • Úpravy sopouchů a dvířek.
 • Obnova komínové hlavy.

Opravy komínů zajišťujeme jak v případě interiérových problémů, tak i nedostatků nadstřešní části komína. Zpravidla u starších komínů se jedná právě o problémy nadstřešní části.

Více o jednotlivých úkonech se dočtete zde:

Naše primární působnost:

 • Opravy komínů Tišnov.
 • Opravy komínů Kuřim.
 • Opravy komínů Pohořelice.
 • Opravy komínů Oslavany.
 • Opravy komínů Ivančice.
 • Opravy komínů Šlapanice.
 • Opravy komínů Rosice.
 • Opravy komínů Modřice
 • Opravy komínů Slavkov u Brna.

Pokud máte zájem o nezávazné nacenění služby „opravy komínů Brno-venkov“, pak nás kdykoliv kontaktujte. Dohodneme si s vámi schůzku, v rámci které prohlídneme váš komín a stanovíme cenu za provedení opravy komína.

Primárně provádíme opravy komínů prostřednictvím komínových systémů od výrobců JEREMIAS, EURO KOMÍNY, ALMEVA PPH, SCHIEDEL a GAFLEX . Další komínové systémy lze po domluvě namontovat také. Zajišťujeme dodávku a realizace komínů a kouřovodů pro všechny druhy spalin.

Proč objednat službu "opravy komínů Brno-venkov" právě u nás:

 • Využíváme moderní techniku pro efektivní realizaci oprav komínů.
 • S klienty aktivně komunikujeme, radíme.
 • Dodáváme kominické komponenty za výhodné ceny.
 • Opravy komínů a další kominické služby poskytujeme již od roku 1997.
 • Odborně proškolení kominicí dle zákonných požadavků.
 • Stálý tým zkušených kominíků.
 • Moderní kominické metody a postupy.

Jsme vyučení kominíci a revizní technici spalinových cest, řemeslu opravdu rozumíme a pravidelně se vzděláváme. Kvalita a poctivost práce jsou pro nás hlavní body, které v rámci každé zakázky související s opravou komína ctíme.

Níže najdete ukázky naší kominické práce (tedy i ukázky oprav starých komínů) z posledních let, kdy jsme veškeré kominické úkony začali dokumentovat pro naše potenciální klienty, kteří by se chtěli dopředu seznámit s výsledky naší kominické činnosti a prostudovat naši odbornost i rozsah poskytovaných kominických prací.

Ocelmat = specialista na službu "opravy komínů Brno venkov".

---------------

Tematická specifikace služby: oprava starého komínu Brno venkov, oprava zděných komínů Brno venkov, oprava komínů Brno venkov, opravy komínů Brno venkov, oprava zděného komínu Brno venkov.

Často se nás ptáte

Nenašli jste co jste hledali?
Zeptejte se nás

Kontakt - Ocelmat
+420 603 145 305 Zavolejte nám v čase 8 - 18h

Proč si vybrat Ocelmat Brno

Firma OCELMAT s.r.o. byla založena v roce 2007 a navázala na práci firmy Karel Ocelka z roku 1997. Od počátku své činnosti se naše kominictví specializuje na montáže, stavby a rekonstrukce komínů, frézování a vložkování komínů, realizace nerezových komínů, montáže krbových kamen i plynových kotlů. Zajišťujeme veškerý kominický servis pro vaše komíny v oblasti Brno a jeho širším okolí. 

Díky úzké spolupráci s výrobci komínových systémů si udržujeme neustálý přehled o novinkách, změnách v legislativě a obecně o dění v oblasti komínové techniky tak, abychom mohli našim zákazníkům nabídnout kvalitní a na desítky let funkční komín.

Nestavíme jen komíny v Brně a okolí pro rodinné domy. Navrhujeme a montujeme průmyslové komíny, prodáváme komínové vložky, příslušenství pro kominíky, krbová kamna a skla pod krbová kamna.

V případě vašeho zájmu o kominické služby v Brně a okolí nás kontaktujte zde.

Jaké komínové systémy instalujete?

Naše kominická firma primárně dodává a provádí montáž komínových systémů značek JEREMIAS, EURO KOMÍNY, ALMEVA PPH, SCHIEDEL a GAFLEX . Další komínové systémy lze po domluvě namontovat také. Nicméně výše uvedené komínové systémy máme léty prověřené a s ohledem na jejich cenu a kvalitu (odolnost a výdrž) je preferujeme a doporučujeme. Tyto komínové komponenty a systémy dodáváme napřímo, netřeba, aby si je zákazník pracně sháněl či objednával.

Máte kamennou pobočku?

Kancelář, prodejnu i výdejní místo eshopu najdete na adrese: Družstevní 123, 664 43 Želešice. Otevřeno je pravidelně ve středu 9:00-12:00, 13:00-15:00. V případě osobní návštěvy mimo otevírací dobu (neboť jsme primárně v terénu u zákazníků, než v kanceláři) je vhodné si domluvit předem schůzku.

+420 608 911 841,

+420 603 145 305,

info@ocelmat.cz

Dají se u vás objednat náhradní díly?

Ano, pro naše klienty zajišťujeme veškeré náhradní díly, příslušenství i komponenty pro stavbu komínů za výhodné ceny, neboť jsme velkoodběratelem a u našich stálých dodavatelů máme nasmlouvané výhodnější podmínky. Stejně tak provozujeme vedle naší hlavní kominické činnosti i prodej kominických pomůcek a příslušenství přes eshop https://www.kominy-obchod.cz, který má celorepublikovou působnost. V nabídce eshopu najdete kouřovody, nerezové trubky, sopouchy, kryty, dna, komínová kolena, komínové lávky, zábrany proti ptactvu, komínové ventilátory nebo komínová dvířka a jiné žádané zboží.

Kominické služby

Naše kominické služby jsou spolehlivým a odborným řešením pro vaši budovu. S dlouholetou praxí, zkušenostmi a precizním přístupem zajistíme bezpečnost a plnou funkčnost vašich komínů a krbů.

Všechny služby
Kominické služby

Proč my?

Odborné zkušenost a vzdělání

S dlouholetými zkušenostmi, praktickým know-how a odborným vzděláním v oboru jsme připraveni řešit vaše potřeby v oblasti komínů a kamen. Naše společnost disponuje odbornými pracovníky, kteří zaručují kvalitu a spolehlivost našich služeb.

Certifikovaný materiál a zboží

Nabízíme certifikovaný a špičkový materiál od renomovaných výrobců, což zajišťuje vysokou kvalitu našich produktů. S důrazem na kvalitu a efektivitu přinášíme spolehlivá řešení pro vaše komíny a kouřovody.

Specializace na atypická řešení

Jsme odborníky na atypická řešení a problematické komíny. Naše schopnosti zahrnují i splnění speciálních požadavků, jako jsou odtahy pro pražičky kávy nebo lakovny. S flexibilitou a schopností přizpůsobit se individuálním potřebám klientů garantujeme spokojenost.

Kompletní řešení "na klíč"

Poskytujeme komplexní řešení "na klíč" pro vaše komíny a kamna. Od návrhu a instalace komínu a kamen, přes kouřovody až po zajištění požární bezpečnosti a výchozí revize spalinové cesty – veškeré aspekty řešíme s maximální profesionalitou a péčí.

O nás

O nás

V oboru kominických služeb se opíráme o dlouholetou praxi. Jdeme s dobou, pracujeme s nejnovějšími materiály a technologiemi, tak, abychom našim zákazníkům vždy nabídli nejlepší řešení pro jejich maximální spokojenost.

Více o nás
Close icon

Kontaktní formulář