Vyvložkování komínů cena za BM - Ocelmat Brno

Rekonstrukce komínů je pro vás nevyhnutelností? Potřebujete vyvložkovat či jinak opravit váš starý komín?

Zajímá vás cena za bm vyvložkování komínu? Konkrétní cena vyvložkování starého komínu se odvíjí od více hledisek (materiál, průměr, spotřebič, výška komína).
Pro případ zjištění konkrétní ceny vyvložkování starého komína vám doporučíme, abyste nás kontaktovali telefonicky nebo emailem. Na základě popisu aktuálního stavu vašeho komínu vám dokážeme sdělit cenu za BM vyvložkování komínu, která bude co nejpřesnější. Veškeré nacenění je nezávazné.

Pozn.: BM = běžný metr komína.

Poptat službu
Kontakt - Ocelmat
+420 603 145 305 Zavolejte nám v čase 8 - 18h

 

Výpis prvků pro vložkování komínu 10m, DN 150mm vzorový/orientační  

 • Flexibilní hadice 0,4 nerez 1m 10 ks   
 • Prodloužení 250 mm  1 ks     
 • Kondenzační miska bez odtoku  1 ks     
 • Čisticí prvek  1 ks     
 • Čistící dvířka vnější bílá  1 ks     
 • T-kus 87° s odkapničkou, délka odbočky 108 mm  1 ks     
 • Spona  1 ks     
 • Límec  1 ks
 • Stříška - hlavice  1 ks

Cenu za vložkování komína vám rádi pošleme individuálně na email.

Pro stanovení ceny vložkování vašeho komína nám pošlete tyto údaje: 

 1. výška komína 
 2. spotřebič (typ, název, výkon) 
 3. lokalita stavby (adresa) 
 4. telefon na vás pro další domluvu 

Službu "vyvložkování komínů Brno" provádí zkušení kominicí s pomocí moderní techniky. Garantujeme vám vysoce profesionální provedení a dlouholetou spokojenost s bezproblémovým fungováním vašeho komína. V případě zájmu o službu "vložkování komínů Brno" nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.

Chystáte se na vložkování komínu svépomocí? Jedná se o odbornou práci, především s ohledem na úpravu původního průměru komína. Nedopusťte jeho poničení, škody jsou pak finančně velmi vysoké.

Víme, jak vyvložkovat komín s ohledem na jeho dlouhou životnost. Zvolte si zkušené odborníky, pokud nevíte, jak vyvložkovat komín a nechcete řešením tohoto problému trávit čas. Postaráme se o vše od úvodní obhlídky, po zajištění materiálu, až po odzkoušení a předání potřebných certifikátů a osvědčení od nového komína.

Rizika při vyvložkování starého komínu

Při vyvložkování starého komínu se může narazit na několik častých problémů. Prvním z nich je stav samotného komína, který může vyžadovat opravy nebo úpravy před samotnou instalací komínové vložky. Starší komíny mohou být náchylnější k prasklinám, obtížně přístupným dutinám nebo korozi, což vyžaduje pečlivou přípravu.

Dalším častým problémem je nedostatečný průměr komína pro novou vložku. Na řadu přichází frézování, což je taktéž zásah do původního komína, který může díky fréze naznat určitá nevyhnutelná poškození. Pokud je následně instalovaná nová vložka příliš velká, může to snížit odtah komína, což způsobí neefektivní odvod spalin a snížení výkonu topeniště. Naopak příliš malá vložka může způsobit hromadění sazí a potenciálně i požární nebezpečí.

Výběr nesprávného typu vložky pro vyvložkování starého komínu je též běžným problémem. Různé palivové zdroje vyžadují specifické materiály pro optimální výkon a bezpečný provoz. Při nevhodném výběru může docházet k poškození vložky nebo k omezení účinnosti topení.

Jak dlouho trvá vyvložkování kominu?

Často dostáváme otázku: "Jak dlouho trvá vyvložkování komínu?". Za situace, kdy se nevyskytnou žádné zásadní problémy, pak lze u standardních komínů bez složitých bočních napojení provést vyvložkování v řádech hodin. Samozřejmě, že délka (množství bm) vložkovaného komínu se promítá do časové náročnosti realizace vyvložkování.

Provádíme i vyvložkování komínu pro plynový kotel.

O kominictví Ocelmat Brno

Firma OCELMAT s.r.o. Brno byla založena v roce 2007 a navázala na práci firmy Karel Ocelka z roku 1997. Od počátku své činnosti se naše kominictví specializuje na montáže, stavby a rekonstrukce komínů, frézování a vložkování komínů, realizace nerezových komínů, montáže krbových kamen i plynových kotlů. Zajišťujeme veškerý servis pro vaše komíny. 

Díky úzké spolupráci s výrobci komínových systémů si udržujeme neustálý přehled o novinkách, změnách v legislativě a obecně o dění v oblasti komínové techniky tak, abychom mohli našim zákazníkům nabídnout vždy jen to nejkvalitnější a nejvýhodnější řešení nejen v oblasti vyvložkování komínů.

Pokud máte zájem o profesionální kominické služby: o rekonstrukce komínů nebo vložkování komínů, kontaktujte nás. Realizujeme i komíny na plynový kotel atd.

 

Zákazníci vyhledávají naše služby přes výrazy: jak vyvložkovat komín, vložkování komínu, komínová vložka pro plynový kotel. Dále také: oprava starého komínu, vložkování komínu, rekonstrukce komínu, flexibilní kouřovod. Specifičtější dotazy spojené s cenou: komín cena, komín cena za metr, stavba komínu cena, revize komínu cena, vložkování komínu ceník, vložkování komínu pro kondenzační kotel cena, vyvložkování komínu pro plynový kotel cena.

 

Často se nás ptáte

Nenašli jste co jste hledali?
Zeptejte se nás

Kontakt - Ocelmat
+420 603 145 305 Zavolejte nám v čase 8 - 18h

Proč si vybrat Ocelmat Brno

Firma OCELMAT s.r.o. byla založena v roce 2007 a navázala na práci firmy Karel Ocelka z roku 1997. Od počátku své činnosti se naše kominictví specializuje na montáže, stavby a rekonstrukce komínů, frézování a vložkování komínů, realizace nerezových komínů, montáže krbových kamen i plynových kotlů. Zajišťujeme veškerý kominický servis pro vaše komíny v oblasti Brno a jeho širším okolí. 

Díky úzké spolupráci s výrobci komínových systémů si udržujeme neustálý přehled o novinkách, změnách v legislativě a obecně o dění v oblasti komínové techniky tak, abychom mohli našim zákazníkům nabídnout kvalitní a na desítky let funkční komín.

Nestavíme jen komíny v Brně a okolí pro rodinné domy. Navrhujeme a montujeme průmyslové komíny, prodáváme komínové vložky, příslušenství pro kominíky, krbová kamna a skla pod krbová kamna.

V případě vašeho zájmu o kominické služby v Brně a okolí nás kontaktujte zde.

Jaké komínové systémy instalujete?

Naše kominická firma primárně dodává a provádí montáž komínových systémů značek JEREMIAS, EURO KOMÍNY, ALMEVA PPH, SCHIEDEL a GAFLEX . Další komínové systémy lze po domluvě namontovat také. Nicméně výše uvedené komínové systémy máme léty prověřené a s ohledem na jejich cenu a kvalitu (odolnost a výdrž) je preferujeme a doporučujeme. Tyto komínové komponenty a systémy dodáváme napřímo, netřeba, aby si je zákazník pracně sháněl či objednával.

Máte kamennou pobočku?

Kancelář, prodejnu i výdejní místo eshopu najdete na adrese: Družstevní 123, 664 43 Želešice. Otevřeno je pravidelně ve středu 9:00-12:00, 13:00-15:00. V případě osobní návštěvy mimo otevírací dobu (neboť jsme primárně v terénu u zákazníků, než v kanceláři) je vhodné si domluvit předem schůzku.

+420 608 911 841,

+420 603 145 305,

info@ocelmat.cz

Dají se u vás objednat náhradní díly?

Ano, pro naše klienty zajišťujeme veškeré náhradní díly, příslušenství i komponenty pro stavbu komínů za výhodné ceny, neboť jsme velkoodběratelem a u našich stálých dodavatelů máme nasmlouvané výhodnější podmínky. Stejně tak provozujeme vedle naší hlavní kominické činnosti i prodej kominických pomůcek a příslušenství přes eshop https://www.kominy-obchod.cz, který má celorepublikovou působnost. V nabídce eshopu najdete kouřovody, nerezové trubky, sopouchy, kryty, dna, komínová kolena, komínové lávky, zábrany proti ptactvu, komínové ventilátory nebo komínová dvířka a jiné žádané zboží.

Kominické služby

Naše kominické služby jsou spolehlivým a odborným řešením pro vaši budovu. S dlouholetou praxí, zkušenostmi a precizním přístupem zajistíme bezpečnost a plnou funkčnost vašich komínů a krbů.

Všechny služby
Kominické služby

Proč my?

Odborné zkušenost a vzdělání

S dlouholetými zkušenostmi, praktickým know-how a odborným vzděláním v oboru jsme připraveni řešit vaše potřeby v oblasti komínů a kamen. Naše společnost disponuje odbornými pracovníky, kteří zaručují kvalitu a spolehlivost našich služeb.

Certifikovaný materiál a zboží

Nabízíme certifikovaný a špičkový materiál od renomovaných výrobců, což zajišťuje vysokou kvalitu našich produktů. S důrazem na kvalitu a efektivitu přinášíme spolehlivá řešení pro vaše komíny a kouřovody.

Specializace na atypická řešení

Jsme odborníky na atypická řešení a problematické komíny. Naše schopnosti zahrnují i splnění speciálních požadavků, jako jsou odtahy pro pražičky kávy nebo lakovny. S flexibilitou a schopností přizpůsobit se individuálním potřebám klientů garantujeme spokojenost.

Kompletní řešení "na klíč"

Poskytujeme komplexní řešení "na klíč" pro vaše komíny a kamna. Od návrhu a instalace komínu a kamen, přes kouřovody až po zajištění požární bezpečnosti a výchozí revize spalinové cesty – veškeré aspekty řešíme s maximální profesionalitou a péčí.

O nás

O nás

V oboru kominických služeb se opíráme o dlouholetou praxi. Jdeme s dobou, pracujeme s nejnovějšími materiály a technologiemi, tak, abychom našim zákazníkům vždy nabídli nejlepší řešení pro jejich maximální spokojenost.

Více o nás
Close icon

Kontaktní formulář