Vložkování a frézování komínů Brno (ceník)

Nabízíme vám služby frézování a vložkování komínů. Ceník prací najdete na této stránce. Nechte si upravit komín od odborníků – využijte našich dlouholetých zkušeností, které jsou zárukou vysoké kvality provedených prací. Frézování a vložkování komínů se věnujeme již více jak 20 roků.

Poptat službu
Kontakt - Ocelmat
+420 603 145 305 Zavolejte nám v čase 8 - 18h
Vložkování a frézování komínů Brno (ceník)

Jaká je cena frézování a vložkování komínů?

Ceník frézování a vložkování komínů, který je na této stránce zveřejněn, je orientační. Uvádíme to proto, že některé realizace mohou být náročnější povahy (přestože se to tak na první pohled nezdá). Proto je lépe, pokud nás v případě zájmu o nacenění vložkování neb frézování komínu kontaktujete napřímo. My vám na základě vašeho požadavku poskytneme nezávazné nacenění. Roli například hraje míra zanesení nebo zakřivení komína. Také přístup ke komínu a typ střechy.

Kontaktujte nás - sdělíme vám nezávazně cenu vložkování nebo frézování komínu.

Ceník frézování a vložkování komínů

Frézování komínu je rozšiřováním komínového průduchu na větší průměr. Zpravidla se frézování komína aplikuje jako příprava na následné vložkování komína. Po vyfrézování je nutné komín vyvložkovat z důvodu těsnosti a požární bezpečnosti. Frézováním komínového průduchu lze vyčistit i částečně zadehtovaný komín.

Ceník vložkování a frézování komínů je definován včetně úklidu, odvozu a likvidace suti. Při kalkulování výhodnosti našeho ceníku frézování a vložkování komínů zvažujte také odborný konzultační servis, který poskytujeme zákazníkům bezplatně. Umíme taktéž dodat materiál na vložkování komína za výhodné ceny. Pracujeme s vlastní frézovačkou komínu.

Frézování a vložkování komínů by měl provádě pouze člověk, který má k tomu odbornou způsobilost. Proto si vždy prověřte u realizátora, zda tomu tak opravdu prokazatelně je. Zvláště pak pro situace, kdyby neodborné frézování komína znamenalo poškození vaší nemovitosti a domáhání se reklamace služby.

>Orientační ceník frézování komínů zde<

Orientační ceník vložkování komínů nerezovou vložkou

Z důvodů neustálého pohybu cen nerezových výrobků již není možné cenu stanovit předem, rádi Vám pošleme individuální cenu frézování + vložkování komínu přímo na email.

Charakteristika: Nerezová komínová vložka flexibilní + ew komínové díly EN 1.4404 + práce (vložkování, bourací a zdící práce odbočka, dvířka), odvoz suti, úklid.

Komín pro kamna DN 150mm, výpis materiálu:

 • Flexibilní hadice 0,4 nerez - počet metrů dle výšky komína
 • Prodloužení 250 mm 1 ks
 • Kondenzační miska bez odtoku 1 ks
 • Čisticí prvek 1 ks
 • Čistící dvířka vnější bílá 1 ks
 • T-kus 87° s odkapničkou  1 ks
 • Spona 1 ks
 • Límec 1 ks
 • Stříška - hlavice 1 ks

Pro nacenění frézování vašeho komína nám pošlete tyto údaje:

 1. plánovaná výška komína
 2. spotřebič (typ, název, výkon)
 3. lokalita stavby (adresa realizace komínu)
 4. telefon na vás pro další domluvu ohledně ceny komínu

Pak jsme schopní vám sdělit, kolik stojí vložkování komínu. Vhodné je také sdělit, zda chcete vložkování komínu nerezem.

Vložkování komínů - cena za bm.

Oprava komínu - cena

Cena opravy starého komínu je hodně individuální záležitostí. Velmi záleží na aktuálním stavu a rozsahu nutných kominických prací vedoucích k sanování komína. Cenu opravy komína do značné míry také ovlivňuje typ použitého materiálu při opravě komínu, a to včetně případného vložkování, obezdívání apod. Zpravidla se cena za opravu komína počítá dle běžné hodinové sazby + použitý materiál. Více o opravách komínů zde.

Nejčastější důvody opravy komínu zahrnují:

 1. Poškození komínové vložky: vložka může být poškozena v důsledku korozních procesů, termálního rozpínání a stahování, nebo kvůli nadměrnému opotřebení/stáří. Poškozená vložka snižuje efektivitu komínu a může způsobit úniky nebezpečných plynů nebo kondenzaci.
 2. Nánosy a blokády: saze, dehet, prach a jiné nečistoty se mohou hromadit v komínovém průduchu a způsobovat omezení proudění vzduchu. To může vést k nedostatečnému odvodu kouře, kondenzaci a zhoršení celkového výkonu komínu.
 3. Poruchy těsnosti: trhliny, praskliny nebo nedostatečná těsnost spojů v komínu mohou vést k únikům kouře, oxidu uhelnatého a jiných nebezpečných plynů do obytných prostor. Těsnost komínu je klíčová pro bezpečnost a správné fungování.
 4. Nestabilita konstrukce: nadstřešní část komínu bývá nejčastěji narušena, a to vlivem povětrnostních podmínek, působením vibrací nebo v důsledku stárnutí materiálu. Nestabilní komínová struktura může představovat riziko pro bezpečnost nejen vaší střechy, ale i osob nacházejících se v interiéru budovy.

Ohledně frézování komínů svépomocí

Frézování komínu je účinná metoda, která slouží k důkladnému odstranění původní komínové vložky nebo nánosů v komínovém systému, které jej ucpávají. Frézování komínů se používá především při rekonstrukcích komínů (příprava pro vložkování) nebo v případech, kdy je stávající vložka poškozená nebo neefektivní.

Během frézování komínu se speciální fréza vkládá do komína a pohybuje se po celé délce komínového průduchu, který je tímto způsobem frézován. Takto se odstraňuje stará vrstva komínové vložky a nahromaděné saze, dehet, prach a jiné nečistoty. Frézování je třeba provádět školenými odbornými techniky, kteří dbají na bezpečnost a ochranu komínu před poškozením.

Řada lidí hledá informace k tématu "frézování komín svépomocí". Na tomto místě bychom rádi uvedli, že přestože chápeme, že každý majitel domu chce ušetřit, tak v tomto případě jsme se nesčetněkrát setkali s řadou lidí, kteří se pokoušeli si komín vyfrézovat sami, ale místo jeho obnovení provedli díky neodborným zásahům a s ohledem na totální nezkušenost takové narušení, že místo aby ušetřili, museli komín vesměs nechat komplet předělat, což je nakonec mnohonásobně větší finanční zátěž, než si nechat komín vyfrézovat firmou. Pro frézování komínu svépomocí potřebujete odpovídající techniku, která Vám komín uvnitř neponičí, a hlavně k této technice potřebujete zkušenosti pro momenty, kdy se objeví jakýkoliv sebemenší problém.

Vložkování komínu svépomocí se zdá být jednodušším úkonem, ale opět platí, že bez odbornosti a hlavně dlouholetých zkušeností můžete opět napáchat více škod, než užitku. Ne každý starý komín je rovný a vložkování svépomocí se může stát noční můrou.

Kolik stojí vyvložkování komína?

Cena vyvložkování komínu závisí na několika faktorech, které ovlivňují celkový nákladový odhad. Prvním klíčovým aspektem pro odhad toho, kolik stojí vyvložkování komínu je samotný typ komínové vložky, kterou si zvolíte. Existují různé materiály, jako je nerezová ocel, keramika nebo jiné specifičtější, každý s odlišnými vlastnostmi a cenovým rozpětím.

Logicky dále se do ceny promítá počet metrů provedeného vložkování. To se odráží v náročnosti práce i nákladech za použitý materiál. Kromě samotné vložky cena zahrnuje také náklady na veškeré příslušenství potřebné k instalaci, stejně tak i náklad na případně i opravy nebo úpravy komína.

Dalším faktorem, který ovlivňuje cenu vložkování komína, je délka a složitost instalace. Komínová vložka může s ohledem na stávající okolnosti vyžadovat náročnější pracovní postupy, což prodlužuje dobu a náklady na instalaci. Stav komína a případné opravy nebo úpravy, které je třeba provést před vložením, mohou rovněž ovlivnit celkové náklady. Často se musí provést frézování komína, aby bylo možno vložku o potřebném průměru do komína instalovat.

Vložkování komínů na tuhá paliva

Díky své odolnosti vůči vysokým teplotám a korozivním vlivům spalin jsou za účelem vložkování komínů pro krbová kamna nejčastěji voleny vložky z nerezové oceli.

Při vložkování komínu pro krbová kamna je důležité zohlednit nejen materiál vložky, ale i konkrétní požadavky a charakteristiky krbových kamen. Komínové vložky by měly být dimenzovány tak, aby přesně odpovídaly výkonu a typu spalovaného paliva. Správná instalace je klíčem k optimálnímu výkonu krbových kamen a minimalizaci rizika nebezpečí spojeného s odvodem spalin.

 

O kominictví Ocelmat Brno

Firma OCELMAT s.r.o. Brno byla založená v roce 2007 a navázala na práci firmy Karel Ocelka z roku 1997. Od počátku své činnosti se naše kominictví specializuje na montáže, stavby a rekonstrukce komínů, frézování a vložkování komínů, realizace nerezových komínů, montáže krbových kamen i plynových kotlů. Zajišťujeme veškerý servis pro vaše komíny. 

Díky úzké spolupráci s výrobci komínových systémů si udržujeme neustálý přehled o novinkách, změnách v legislativě a obecně o dění v oblasti komínové techniky tak, abychom mohli našim zákazníkům nabídnout vždy jen to nejkvalitnější a nejvýhodnější řešení nejen v oblasti odstranění dehtu z komína.

V případě vašeho zájmu o službu "oprava/vložkování/frézování komínu Brno" nás kontaktujte zde.

 

---

Tematické určení služby: frézování komínů, vložkování komína, opravy komínů, vyvložkování komínu Brno, oprava komínu Brno, rekonstrukce komínu Brno, vyvložkování komínu na tuhá paliva. Pod těmito výrazy nás lidé hledají na internetu.

Dotazy spojené s cenou služby, přes které nás dohledáte: frézování a vložkování komínů ceník, frézování komínů cena, oprava komínů cena, cena komínů. Dále také: nerezová vložka do komína cena, oprava komína nad střechou cena, vložkování komínů cena za metr, vložkování komínů na tuhá paliva cena. Vyvložkování komínu na tuhá paliva cena, vyvložkování komínu pro krbová kamna cena, vyvložkování komínu pro krbová kamna cena, vložkování komínu pro krbová kamna, kolik stojí vyvložkování komínu. Toto jsou vyhledávací dotazy, které zajímají naše zákazníky při vyhledávání ceny výše uvedených služeb.

 

Více o vložkování a frézování komínů na Wikipedi.

Často se nás ptáte

Nenašli jste co jste hledali?
Zeptejte se nás

Kontakt - Ocelmat
+420 603 145 305 Zavolejte nám v čase 8 - 18h

Proč si vybrat Ocelmat Brno

Firma OCELMAT s.r.o. byla založena v roce 2007 a navázala na práci firmy Karel Ocelka z roku 1997. Od počátku své činnosti se naše kominictví specializuje na montáže, stavby a rekonstrukce komínů, frézování a vložkování komínů, realizace nerezových komínů, montáže krbových kamen i plynových kotlů. Zajišťujeme veškerý kominický servis pro vaše komíny v oblasti Brno a jeho širším okolí. 

Díky úzké spolupráci s výrobci komínových systémů si udržujeme neustálý přehled o novinkách, změnách v legislativě a obecně o dění v oblasti komínové techniky tak, abychom mohli našim zákazníkům nabídnout kvalitní a na desítky let funkční komín.

Nestavíme jen komíny v Brně a okolí pro rodinné domy. Navrhujeme a montujeme průmyslové komíny, prodáváme komínové vložky, příslušenství pro kominíky, krbová kamna a skla pod krbová kamna.

V případě vašeho zájmu o kominické služby v Brně a okolí nás kontaktujte zde.

Jaké komínové systémy instalujete?

Naše kominická firma primárně dodává a provádí montáž komínových systémů značek JEREMIAS, EURO KOMÍNY, ALMEVA PPH, SCHIEDEL a GAFLEX . Další komínové systémy lze po domluvě namontovat také. Nicméně výše uvedené komínové systémy máme léty prověřené a s ohledem na jejich cenu a kvalitu (odolnost a výdrž) je preferujeme a doporučujeme. Tyto komínové komponenty a systémy dodáváme napřímo, netřeba, aby si je zákazník pracně sháněl či objednával.

Máte kamennou pobočku?

Kancelář, prodejnu i výdejní místo eshopu najdete na adrese: Družstevní 123, 664 43 Želešice. Otevřeno je pravidelně ve středu 9:00-12:00, 13:00-15:00. V případě osobní návštěvy mimo otevírací dobu (neboť jsme primárně v terénu u zákazníků, než v kanceláři) je vhodné si domluvit předem schůzku.

+420 608 911 841,

+420 603 145 305,

info@ocelmat.cz

Dají se u vás objednat náhradní díly?

Ano, pro naše klienty zajišťujeme veškeré náhradní díly, příslušenství i komponenty pro stavbu komínů za výhodné ceny, neboť jsme velkoodběratelem a u našich stálých dodavatelů máme nasmlouvané výhodnější podmínky. Stejně tak provozujeme vedle naší hlavní kominické činnosti i prodej kominických pomůcek a příslušenství přes eshop https://www.kominy-obchod.cz, který má celorepublikovou působnost. V nabídce eshopu najdete kouřovody, nerezové trubky, sopouchy, kryty, dna, komínová kolena, komínové lávky, zábrany proti ptactvu, komínové ventilátory nebo komínová dvířka a jiné žádané zboží.

Kominické služby

Naše kominické služby jsou spolehlivým a odborným řešením pro vaši budovu. S dlouholetou praxí, zkušenostmi a precizním přístupem zajistíme bezpečnost a plnou funkčnost vašich komínů a krbů.

Všechny služby
Kominické služby

Proč my?

Odborné zkušenost a vzdělání

S dlouholetými zkušenostmi, praktickým know-how a odborným vzděláním v oboru jsme připraveni řešit vaše potřeby v oblasti komínů a kamen. Naše společnost disponuje odbornými pracovníky, kteří zaručují kvalitu a spolehlivost našich služeb.

Certifikovaný materiál a zboží

Nabízíme certifikovaný a špičkový materiál od renomovaných výrobců, což zajišťuje vysokou kvalitu našich produktů. S důrazem na kvalitu a efektivitu přinášíme spolehlivá řešení pro vaše komíny a kouřovody.

Specializace na atypická řešení

Jsme odborníky na atypická řešení a problematické komíny. Naše schopnosti zahrnují i splnění speciálních požadavků, jako jsou odtahy pro pražičky kávy nebo lakovny. S flexibilitou a schopností přizpůsobit se individuálním potřebám klientů garantujeme spokojenost.

Kompletní řešení "na klíč"

Poskytujeme komplexní řešení "na klíč" pro vaše komíny a kamna. Od návrhu a instalace komínu a kamen, přes kouřovody až po zajištění požární bezpečnosti a výchozí revize spalinové cesty – veškeré aspekty řešíme s maximální profesionalitou a péčí.

O nás

O nás

V oboru kominických služeb se opíráme o dlouholetou praxi. Jdeme s dobou, pracujeme s nejnovějšími materiály a technologiemi, tak, abychom našim zákazníkům vždy nabídli nejlepší řešení pro jejich maximální spokojenost.

Více o nás
Close icon

Kontaktní formulář