Revize komínů Brno

Provádíme zákonem definované revize komínů, které musí majitelé/správci nemovitostí pravidelně zajišťovat u odborných kominických firem. Máme veškerá odborná oprávnění k poskytování služby „revize komínů Brno“ v souladu s pravidly, které zákonné vyhlášky ukládají pro realizátory revizí. Součástí revize je nejen samotná kontrola spalinové cesty a konzultace za účelem nápravy, případně i samotná náprava nevyhovujícího stavu našimi kominíky. Samozřejmě obdržíte taktéž tolik potřebnou revizní zprávu, která je dle zákona nutným výstupem revize.

Poptat službu
Kontakt - Ocelmat
+420 603 145 305 Zavolejte nám v čase 8 - 18h

Služba „revize komínů Brno“ je určena především pro naše klienty, dle možností i pro klienty z Brna a širšího okolí (cca do 20 km). Pokud chcete mít jistotu spolehlivého a odborného provedení revize komínu od zkušených kominíků, pak nás kontaktujte.

Revizi komínu by měli u odborných firem zajistit všichni odpovědní provozovatelé spalovacích zdrojů tepla, kotlů, kamen a krbů. Problematiku revize spalinových cest řeší z.č. 133/1985 Sb. o požární ochraně, resp. související prováděcí vyhláška č. 34/2016 Sb. o čištění, kontrole a revizi spalinové cesty, jež je účinná od 29. 1. 2016. Revize komínu je definována ve třetím paragrafu „Revize spalinové cesty“, přesněji ji řeší odstavec 1., který mimo jiné udává:

(1) Revize spalinové cesty se provádí

 1. před uvedením nové spalinové cesty do provozu nebo po každé stavební úpravě komínu,
 2. při změně druhu paliva připojeného spotřebiče paliv,
 3. před připojením spotřebiče paliv do nepoužívané spalinové cesty,
 4. před výměnou spotřebiče paliv s výjimkou výměny spotřebiče stejného druhu, typu, provedení a výkonu za podmínky, že způsobilost spalinové cesty je potvrzena zprávou o provedení čištění a kontroly spalinové cesty,
 5. po komínovém požáru, nebo
 6. při vzniku trhlin u používané spalinové cesty, jakož i při důvodném podezření na výskyt trhlin u používané spalinové cesty.

Pozor, revize komínu není klasickým čištěním či kontrolou komína, které definuje Nařízení vlády č. 91/2010 tak, že by se mělo realizovat 1x ročně.  Samozřejmě mimo revize provádíme taktéž výše zmíněné čištění a kontrolu komínů – více informací najdete zde.

Předpis 34/2016 Sb. - Vyhláška o čištění, kontrole a revizi spalinové cesty.

Nejčastější úkony:

 • Revize komínů plynových spotřebičů.
 • Revize komínů kotlů UT.
 • Revize komínů kamen.
 • Revize komínů krbů.

 

Revize komína probíhá na základě předchozí domluvy s majitelem objektu, máte tak jistotu termínu dle vzájemné dohody. Ideální pro vás je, pokud úkon revize komína nenecháte na poslední chvíli, jako většina ostatních majitelů nemovitostí. V podzimním období jsou realizační lhůty o něco delší s ohledem na enormní zájem o revize komínů před topnou sezónou. Zároveň doporučíme, ať si nenecháte provádět revize komínů od lidí, kteří u vás bez ohlášení zazvoní s nabídkou provedení revize komína. Často se jedná osoby bez potřebného oprávnění, které garantuje zákonnou správnost úkonu. Dbejte na opatrnost při takovýchto nevyžádaných řemeslných návštěvách.

O kominictví Ocelmat Brno

Firma OCELMAT s.r.o. Brno byla založená v roce 2007 a navázala na práci firmy Karel Ocelka z roku 1997. Od počátku své činnosti se naše kominictví specializuje na montáže, stavby a rekonstrukce komínů, frézování a vložkování komínů, realizace nerezových komínů, montáže krbových kamen i plynových kotlů. Zajišťujeme veškerý servis pro vaše komíny. 

Díky úzké spolupráci s výrobci komínových systémů si udržujeme neustálý přehled o novinkách, změnách v legislativě a obecně o dění v oblasti komínové techniky tak, abychom mohli našim zákazníkům nabídnout vždy jen to nejkvalitnější a nejvýhodnější řešení nejen v oblasti odstranění dehtu z komína.

V případě zájmu o nezávazné sdělení ceny a možného termínu provedení služby „revize komínů Brno“ nás prosím kontaktujte. Obratem se vám ozveme.

Proč zvolit nás na revize komínů?

 • moderní vybavení pro účely kvalitní revize komínů
 • dlouholeté zkušenosti s revizí komínů
 • výhodná cena za revizi komínu
 • revize komínu v krátkém termínu

---------------

Tematické určení služby: revize komínů, revizní zpráva ke komínům, povinná revize komínů, revize komínu plynového kotle, revize komínů Brno, revize komína Brno.

Ukázky referencí: Revize komínů

Prohlédněte si vybrané reference, díky nimž poznáte rozsah a kvalitu naší práce. Standardní kominické práce provádíme primárně v Brně a jeho okolí. Specifické kominické služby (např. stavbu průmyslových komínů aj.) provádíme v rámci celé ČR.

Často se nás ptáte

Nenašli jste co jste hledali?
Zeptejte se nás

Kontakt - Ocelmat
+420 603 145 305 Zavolejte nám v čase 8 - 18h

Proč si vybrat Ocelmat Brno

Firma OCELMAT s.r.o. byla založena v roce 2007 a navázala na práci firmy Karel Ocelka z roku 1997. Od počátku své činnosti se naše kominictví specializuje na montáže, stavby a rekonstrukce komínů, frézování a vložkování komínů, realizace nerezových komínů, montáže krbových kamen i plynových kotlů. Zajišťujeme veškerý kominický servis pro vaše komíny v oblasti Brno a jeho širším okolí. 

Díky úzké spolupráci s výrobci komínových systémů si udržujeme neustálý přehled o novinkách, změnách v legislativě a obecně o dění v oblasti komínové techniky tak, abychom mohli našim zákazníkům nabídnout kvalitní a na desítky let funkční komín.

Nestavíme jen komíny v Brně a okolí pro rodinné domy. Navrhujeme a montujeme průmyslové komíny, prodáváme komínové vložky, příslušenství pro kominíky, krbová kamna a skla pod krbová kamna.

V případě vašeho zájmu o kominické služby v Brně a okolí nás kontaktujte zde.

Jaké komínové systémy instalujete?

Naše kominická firma primárně dodává a provádí montáž komínových systémů značek JEREMIAS, EURO KOMÍNY, ALMEVA PPH, SCHIEDEL a GAFLEX . Další komínové systémy lze po domluvě namontovat také. Nicméně výše uvedené komínové systémy máme léty prověřené a s ohledem na jejich cenu a kvalitu (odolnost a výdrž) je preferujeme a doporučujeme. Tyto komínové komponenty a systémy dodáváme napřímo, netřeba, aby si je zákazník pracně sháněl či objednával.

Máte kamennou pobočku?

Kancelář, prodejnu i výdejní místo eshopu najdete na adrese: Družstevní 123, 664 43 Želešice. Otevřeno je pravidelně ve středu 9:00-12:00, 13:00-15:00. V případě osobní návštěvy mimo otevírací dobu (neboť jsme primárně v terénu u zákazníků, než v kanceláři) je vhodné si domluvit předem schůzku.

+420 608 911 841,

+420 603 145 305,

info@ocelmat.cz

Dají se u vás objednat náhradní díly?

Ano, pro naše klienty zajišťujeme veškeré náhradní díly, příslušenství i komponenty pro stavbu komínů za výhodné ceny, neboť jsme velkoodběratelem a u našich stálých dodavatelů máme nasmlouvané výhodnější podmínky. Stejně tak provozujeme vedle naší hlavní kominické činnosti i prodej kominických pomůcek a příslušenství přes eshop https://www.kominy-obchod.cz, který má celorepublikovou působnost. V nabídce eshopu najdete kouřovody, nerezové trubky, sopouchy, kryty, dna, komínová kolena, komínové lávky, zábrany proti ptactvu, komínové ventilátory nebo komínová dvířka a jiné žádané zboží.

Kominické služby

Naše kominické služby jsou spolehlivým a odborným řešením pro vaši budovu. S dlouholetou praxí, zkušenostmi a precizním přístupem zajistíme bezpečnost a plnou funkčnost vašich komínů a krbů.

Všechny služby
Kominické služby

Proč my?

Odborné zkušenost a vzdělání

S dlouholetými zkušenostmi, praktickým know-how a odborným vzděláním v oboru jsme připraveni řešit vaše potřeby v oblasti komínů a kamen. Naše společnost disponuje odbornými pracovníky, kteří zaručují kvalitu a spolehlivost našich služeb.

Certifikovaný materiál a zboží

Nabízíme certifikovaný a špičkový materiál od renomovaných výrobců, což zajišťuje vysokou kvalitu našich produktů. S důrazem na kvalitu a efektivitu přinášíme spolehlivá řešení pro vaše komíny a kouřovody.

Specializace na atypická řešení

Jsme odborníky na atypická řešení a problematické komíny. Naše schopnosti zahrnují i splnění speciálních požadavků, jako jsou odtahy pro pražičky kávy nebo lakovny. S flexibilitou a schopností přizpůsobit se individuálním potřebám klientů garantujeme spokojenost.

Kompletní řešení "na klíč"

Poskytujeme komplexní řešení "na klíč" pro vaše komíny a kamna. Od návrhu a instalace komínu a kamen, přes kouřovody až po zajištění požární bezpečnosti a výchozí revize spalinové cesty – veškeré aspekty řešíme s maximální profesionalitou a péčí.

O nás

O nás

V oboru kominických služeb se opíráme o dlouholetou praxi. Jdeme s dobou, pracujeme s nejnovějšími materiály a technologiemi, tak, abychom našim zákazníkům vždy nabídli nejlepší řešení pro jejich maximální spokojenost.

Více o nás
Close icon

Kontaktní formulář