Stavby komínů Brno-venkov

Hledáte specialisty na stavby komínů v lokalitě Brno-venkov? Využijte naše dlouholeté zkušenosti v oboru. Nabízíme precizní odborné provedení, používáme vysoce kvalitní materiály s garancí dlouholeté životnosti, a především garantujeme rychlé provedení za výhodnou cenu. Pokud máte zájem o nezávazné nacenění služby „stavby komínů Brno-venkov“, pak nás neváhejte kdykoliv kontaktovat. Obratem se s vámi spojíme a cenu vám sdělíme.

Poptat službu
Kontakt - Ocelmat
+420 603 145 305 Zavolejte nám v čase 8 - 18h
Stavby komínů Brno-venkov

U stavby komína se nevyplatí dělat žádné kompromisy s ohledem na kvalitu, použité materiály či stavební přípravu. Vše je třeba vhodně propočítat a promyslet, aby komín zcela na 100 % plnil svou funkci. Nejedná se o snadnou realizaci, proto je vhodné stavbu komína svěřit odborníkům, kteří ví, jaký komín je nejideálnější pro danou stavbu a její účel.

Pokud vám neříkají nic pojmy jako komínový sopouch, vybírací a vymetací otvor, komínová hlava, komínový plášť nebo průduch, pak budete muset strávit spoustu času samostudiem, abyste si komín dokázali nadimenzovat a nezapomněl na všechny podstatné prvky, které se vzájemně ovlivňují. Pokud si netroufnete na stavbu komínu svépomocí, i když dnes již existuje pár komínových systému, navržených pro laiky, rádi vám komín vystavíme.

Provádíme

 • Stavba komínů jednovrstvých podtlakových i přetlakových.
 • Stavba komínů vícevrstvých podtlakových i přetlakových.
 • Stavba komínů s umělým tahem.
 • Stavba komínů s přirozeným tahem.
 • Stavba nerezových komínů.

Stavba komínu z tvárnic – příkladové nacenění

Charakteristika stavby komína

Jednoprůduchový komín EURO, liaporbetonová tvárnice 380x380 mm, izolace, šamotová vložka, komínová hlava, stříška.

Cena za materiál použitý při stavbě komína + stavba komína, viz níže.

 

Výpis materiálu pro stavbu komínu 10m DN 200mm: vzorový/orientační

 • Komínový čistič 20, l=660 mm  1 ks  
 • Izolace lamelová, 20, 1 bm  6 ks  
 • Kónický díl vyústění 20  1 ks  
 • Dvířka s uzávěrem kondenzátu - bílá  1 ks  
 • Tmel na šamot Rudomal 3 kg  1 ks  Lepící malta 25 kg  1 ks  
 • Sada pro instalaci komína  1 ks  Zálivkový beton 30 kg  1 ks  
 • Izolace sopouchu 45°    1 ks  Meidingerova hlava 20  1 ks  
 • Mřížka pro zadní větrání bílá  1 ks  Armovací tyč 1,5 m    16 ks
 • Komínová tvárnice l=240 mm, pro 14-20  25 ks
 • Krycí deska pro jednoprůduch  1 ks
 • Komínová vložka 20, l=330 mm  14 ks
 • Komínová odbočka 20, 45°, l=660 mm  1 ks  
 • Komínínová jímka 20 základová, l=165 mm  1 ks  

Ceny za dvouprůduchový komín jsou výhodnější než ceny pro dva samostatné komíny, kalkulaci ceny komína a jeho stavby vám rádi pošleme na mail.

 

Máte-li zájem využít službu "stavba komínů Brno-venkov", pak nám obratem zavolejte.

Další poskytované realizace mimo službu "stavba komínů Brno venkov":

Primárně provádíme stavby komínů prostřednictvím komínových systémů od výrobců Almeva EURO. Další komínové systémy lze po domluvě namontovat také. Zajišťujeme dodávku a realizace komínů a kouřovodů pro všechny druhy spalin.

Proč objednat službu "stavba komínů Brno-venkov" právě u nás:

 • Využíváme moderní techniku pro efektivní realizaci kominnických služeb.
 • S klienty aktivně komunikujeme, radíme.
 • Dodáváme kominické komponenty za výhodné ceny.
 • Stavby komínů a další kominické služby poskytujeme již od roku 1997.
 • Odborně proškolení kominicí dle zákonných požadavků.
 • Stálý tým zkušených kominíků.
 • Moderní kominické metody a postupy užívané při stavbě komínů.

Jsme vyučení kominíci a revizní technici spalinových cest, řemeslu opravdu rozumíme a pravidelně se vzděláváme. Kvalita a poctivost práce jsou pro nás hlavní body, které v rámci každé zakázky ctíme.

Níže najdete ukázky naší kominické práce (tedy i ukázky stavby komínů) z posledních let, kdy jsme veškeré kominické úkony začali dokumentovat pro naše potenciální klienty, kteří by se chtěli dopředu seznámit s výsledky naší činnosti a prostudovat naši odbornost i rozsah poskytovaných kominických prací.

 

Nejčastější realizační místa:

 1. stavba komína Kuřim
 2. stavba komína Pohořelice
 3. stavba komína Šlapanice
 4. Stavba komína Slavkov u Brna
 5. Stavba komína Ivančice
 6. Stavba komína Tišnov

------------------

Tematická specifikace služby: stavba komínu schiedel Brno venkov, stavba komínu Brno venkov, stavba komínů Brno venkov, stavba komínu cena, kominictví Brno-venkov.

Často se nás ptáte

Nenašli jste co jste hledali?
Zeptejte se nás

Kontakt - Ocelmat
+420 603 145 305 Zavolejte nám v čase 8 - 18h

Proč si vybrat Ocelmat Brno

Firma OCELMAT s.r.o. byla založena v roce 2007 a navázala na práci firmy Karel Ocelka z roku 1997. Od počátku své činnosti se naše kominictví specializuje na montáže, stavby a rekonstrukce komínů, frézování a vložkování komínů, realizace nerezových komínů, montáže krbových kamen i plynových kotlů. Zajišťujeme veškerý kominický servis pro vaše komíny v oblasti Brno a jeho širším okolí. 

Díky úzké spolupráci s výrobci komínových systémů si udržujeme neustálý přehled o novinkách, změnách v legislativě a obecně o dění v oblasti komínové techniky tak, abychom mohli našim zákazníkům nabídnout kvalitní a na desítky let funkční komín.

Nestavíme jen komíny v Brně a okolí pro rodinné domy. Navrhujeme a montujeme průmyslové komíny, prodáváme komínové vložky, příslušenství pro kominíky, krbová kamna a skla pod krbová kamna.

V případě vašeho zájmu o kominické služby v Brně a okolí nás kontaktujte zde.

Jaké komínové systémy instalujete?

Naše kominická firma primárně dodává a provádí montáž komínových systémů značek JEREMIAS, EURO KOMÍNY, ALMEVA PPH, SCHIEDEL a GAFLEX . Další komínové systémy lze po domluvě namontovat také. Nicméně výše uvedené komínové systémy máme léty prověřené a s ohledem na jejich cenu a kvalitu (odolnost a výdrž) je preferujeme a doporučujeme. Tyto komínové komponenty a systémy dodáváme napřímo, netřeba, aby si je zákazník pracně sháněl či objednával.

Máte kamennou pobočku?

Kancelář, prodejnu i výdejní místo eshopu najdete na adrese: Družstevní 123, 664 43 Želešice. Otevřeno je pravidelně ve středu 9:00-12:00, 13:00-15:00. V případě osobní návštěvy mimo otevírací dobu (neboť jsme primárně v terénu u zákazníků, než v kanceláři) je vhodné si domluvit předem schůzku.

+420 608 911 841,

+420 603 145 305,

info@ocelmat.cz

Dají se u vás objednat náhradní díly?

Ano, pro naše klienty zajišťujeme veškeré náhradní díly, příslušenství i komponenty pro stavbu komínů za výhodné ceny, neboť jsme velkoodběratelem a u našich stálých dodavatelů máme nasmlouvané výhodnější podmínky. Stejně tak provozujeme vedle naší hlavní kominické činnosti i prodej kominických pomůcek a příslušenství přes eshop https://www.kominy-obchod.cz, který má celorepublikovou působnost. V nabídce eshopu najdete kouřovody, nerezové trubky, sopouchy, kryty, dna, komínová kolena, komínové lávky, zábrany proti ptactvu, komínové ventilátory nebo komínová dvířka a jiné žádané zboží.

Kominické služby

Naše kominické služby jsou spolehlivým a odborným řešením pro vaši budovu. S dlouholetou praxí, zkušenostmi a precizním přístupem zajistíme bezpečnost a plnou funkčnost vašich komínů a krbů.

Všechny služby
Kominické služby

Proč my?

Odborné zkušenost a vzdělání

S dlouholetými zkušenostmi, praktickým know-how a odborným vzděláním v oboru jsme připraveni řešit vaše potřeby v oblasti komínů a kamen. Naše společnost disponuje odbornými pracovníky, kteří zaručují kvalitu a spolehlivost našich služeb.

Certifikovaný materiál a zboží

Nabízíme certifikovaný a špičkový materiál od renomovaných výrobců, což zajišťuje vysokou kvalitu našich produktů. S důrazem na kvalitu a efektivitu přinášíme spolehlivá řešení pro vaše komíny a kouřovody.

Specializace na atypická řešení

Jsme odborníky na atypická řešení a problematické komíny. Naše schopnosti zahrnují i splnění speciálních požadavků, jako jsou odtahy pro pražičky kávy nebo lakovny. S flexibilitou a schopností přizpůsobit se individuálním potřebám klientů garantujeme spokojenost.

Kompletní řešení "na klíč"

Poskytujeme komplexní řešení "na klíč" pro vaše komíny a kamna. Od návrhu a instalace komínu a kamen, přes kouřovody až po zajištění požární bezpečnosti a výchozí revize spalinové cesty – veškeré aspekty řešíme s maximální profesionalitou a péčí.

O nás

O nás

V oboru kominických služeb se opíráme o dlouholetou praxi. Jdeme s dobou, pracujeme s nejnovějšími materiály a technologiemi, tak, abychom našim zákazníkům vždy nabídli nejlepší řešení pro jejich maximální spokojenost.

Více o nás
Close icon

Kontaktní formulář