Vložkování komínů Brno

Vložkování komína = zavedení pevné nebo ohebné komínové vložky do zděného průduchu komína.

Provádí se z důvodů bezpečného odvodu spalin, po vyfrézování (pokud je nutné) nebo jako výměna za špatnou, starou (hliníkovou) komínovou vložku.

Klasický komín z cihel bez nerezové vložky snadno dehtuje, snižuje účinnost spotřebiče (kotle, kamen) a tím vám zvyšuje náklady na vytápění. A hlavně nemusí být bezpečný, hrozí vyhoření nebo otrava!

Podle typu spotřebiče, délce a rovnosti komína vám pomůžeme vybrat nejvhodnější druh a průměr nové komínové vložky. Váš komín zkontrolujeme, připravíme (pokud je nutné tak vyfrézujeme), provedeme odborně vložkování a napojíme ke spotřebiči. Můžete bez starostí topit! 

Poptat službu
Kontakt - Ocelmat
+420 603 145 305 Zavolejte nám v čase 8 - 18h
Vložkování komínů Brno

Nerezová ocel - pevné trubky

Používá se pro sanace a vložkování komínů a na provádění společných i samostatných kouřovodů. K dispozici je kompletní sortiment kolen, redukcí a nástavců pro snadné vytváření komínů a kouřovodů. Komínové díly se vyrábějí v průměrech kovového průduchu od 110mm do 450mm.

Nerezová ocel - flexibilní hadice

Jsou určeny pro sanaci a vložkování stávajících komínových průduchů, do uhýbaných komínů a tam, kde není možné instalovat pevné komínové trubky. Jsou také o něco levnější než pevné trubky, protože síla-tloušťka nerezu je poloviční. Standartně se vyrábějí v průměrech od 80 mm do 200 mm.

Plastový systém

Slouží k odvodu spalin od kondenzačních a nízkoteplotních kotlů, je určen pro vložkování pevných i uhýbaných komínových průduchů

Naše firma používá nejvíce tyto komínové systémy:

Kouřovody pro vložkování komínů

Jednotlivé díly pro vložkování komínů umíme dodat jako kompletní systém, samozřejmě včetně montáže.

Ohebná hadice  flex je levnější variantou a hlavně řešení pro uhýbané komíny, kdy se vložkování komínu nedá provádět v jedné rovné ose. Pevné trubky jsou ze silnější nerezové oceli. Další díly jsou pro obě varianty vložkování komínu stejné - sopouch (T-kus), vybírací dvířka, jímka (spodek komína), hlavice a protidešťový límec.

Vložkování komínů Brno

Detail trubkový díl pevné komínové vložky - čistící dvířka nebo vybírací dvířka slouží pro kontrolu a čištění vnitřku komínové vložky.

Dle domluvy provádíme montáž komínové vložky, montáž a dopojení kouřovodu, dopojení spotřebiče - kamen, krbu.

O kominictví Ocelmat Brno

Firma OCELMAT s.r.o. Brno byla založená v roce 2007 a navázala na práci firmy Karel Ocelka z roku 1997. Od počátku své činnosti se naše kominictví specializuje na montáže, stavby a rekonstrukce komínů, frézování a vložkování komínů, realizace nerezových komínů, montáže krbových kamen i plynových kotlů. Zajišťujeme veškerý servis pro vaše komíny. 

Díky úzké spolupráci s výrobci komínových systémů si udržujeme neustálý přehled o novinkách, změnách v legislativě a obecně o dění v oblasti komínové techniky tak, abychom mohli našim zákazníkům nabídnout vždy jen to nejkvalitnější a nejvýhodnější řešení nejen v oblasti odstranění dehtu z komína.

Proč zvolit vložkování komínu od Ocelmatu?

  • moderní vybavení pro účely vložkování komínů
  • dlouholeté zkušenosti s vložkováním komínů
  • výhodná cena za vložkování komína
  • vložkování komínu v krátkém termínu

V případě zájmu o nezávazné nacenění služby "vložkování komínů Brno" nás kontaktujte zde.

 

---------------

Lidé naše služby na internetu hledají přes výrazy: vložkování komínů Brno, vložkování komína, ohebné komínové vložky, komín s nerezovou vložkou. Dále také: flexibilní nerezová komínová vložka, nerezové vložky komín.

Ukázky referencí: Vložkování komínů

Prohlédněte si vybrané reference, díky nimž poznáte rozsah a kvalitu naší práce. Standardní kominické práce provádíme primárně v Brně a jeho okolí. Specifické kominické služby (např. stavbu průmyslových komínů aj.) provádíme v rámci celé ČR.

Často se nás ptáte

Nenašli jste co jste hledali?
Zeptejte se nás

Kontakt - Ocelmat
+420 603 145 305 Zavolejte nám v čase 8 - 18h

Proč si vybrat Ocelmat Brno

Firma OCELMAT s.r.o. byla založena v roce 2007 a navázala na práci firmy Karel Ocelka z roku 1997. Od počátku své činnosti se naše kominictví specializuje na montáže, stavby a rekonstrukce komínů, frézování a vložkování komínů, realizace nerezových komínů, montáže krbových kamen i plynových kotlů. Zajišťujeme veškerý kominický servis pro vaše komíny v oblasti Brno a jeho širším okolí. 

Díky úzké spolupráci s výrobci komínových systémů si udržujeme neustálý přehled o novinkách, změnách v legislativě a obecně o dění v oblasti komínové techniky tak, abychom mohli našim zákazníkům nabídnout kvalitní a na desítky let funkční komín.

Nestavíme jen komíny v Brně a okolí pro rodinné domy. Navrhujeme a montujeme průmyslové komíny, prodáváme komínové vložky, příslušenství pro kominíky, krbová kamna a skla pod krbová kamna.

V případě vašeho zájmu o kominické služby v Brně a okolí nás kontaktujte zde.

Jaké komínové systémy instalujete?

Naše kominická firma primárně dodává a provádí montáž komínových systémů značek JEREMIAS, EURO KOMÍNY, ALMEVA PPH, SCHIEDEL a GAFLEX . Další komínové systémy lze po domluvě namontovat také. Nicméně výše uvedené komínové systémy máme léty prověřené a s ohledem na jejich cenu a kvalitu (odolnost a výdrž) je preferujeme a doporučujeme. Tyto komínové komponenty a systémy dodáváme napřímo, netřeba, aby si je zákazník pracně sháněl či objednával.

Máte kamennou pobočku?

Kancelář, prodejnu i výdejní místo eshopu najdete na adrese: Družstevní 123, 664 43 Želešice. Otevřeno je pravidelně ve středu 9:00-12:00, 13:00-15:00. V případě osobní návštěvy mimo otevírací dobu (neboť jsme primárně v terénu u zákazníků, než v kanceláři) je vhodné si domluvit předem schůzku.

+420 608 911 841,

+420 603 145 305,

info@ocelmat.cz

Dají se u vás objednat náhradní díly?

Ano, pro naše klienty zajišťujeme veškeré náhradní díly, příslušenství i komponenty pro stavbu komínů za výhodné ceny, neboť jsme velkoodběratelem a u našich stálých dodavatelů máme nasmlouvané výhodnější podmínky. Stejně tak provozujeme vedle naší hlavní kominické činnosti i prodej kominických pomůcek a příslušenství přes eshop https://www.kominy-obchod.cz, který má celorepublikovou působnost. V nabídce eshopu najdete kouřovody, nerezové trubky, sopouchy, kryty, dna, komínová kolena, komínové lávky, zábrany proti ptactvu, komínové ventilátory nebo komínová dvířka a jiné žádané zboží.

Kominické služby

Naše kominické služby jsou spolehlivým a odborným řešením pro vaši budovu. S dlouholetou praxí, zkušenostmi a precizním přístupem zajistíme bezpečnost a plnou funkčnost vašich komínů a krbů.

Všechny služby
Kominické služby

Proč my?

Odborné zkušenost a vzdělání

S dlouholetými zkušenostmi, praktickým know-how a odborným vzděláním v oboru jsme připraveni řešit vaše potřeby v oblasti komínů a kamen. Naše společnost disponuje odbornými pracovníky, kteří zaručují kvalitu a spolehlivost našich služeb.

Certifikovaný materiál a zboží

Nabízíme certifikovaný a špičkový materiál od renomovaných výrobců, což zajišťuje vysokou kvalitu našich produktů. S důrazem na kvalitu a efektivitu přinášíme spolehlivá řešení pro vaše komíny a kouřovody.

Specializace na atypická řešení

Jsme odborníky na atypická řešení a problematické komíny. Naše schopnosti zahrnují i splnění speciálních požadavků, jako jsou odtahy pro pražičky kávy nebo lakovny. S flexibilitou a schopností přizpůsobit se individuálním potřebám klientů garantujeme spokojenost.

Kompletní řešení "na klíč"

Poskytujeme komplexní řešení "na klíč" pro vaše komíny a kamna. Od návrhu a instalace komínu a kamen, přes kouřovody až po zajištění požární bezpečnosti a výchozí revize spalinové cesty – veškeré aspekty řešíme s maximální profesionalitou a péčí.

O nás

O nás

V oboru kominických služeb se opíráme o dlouholetou praxi. Jdeme s dobou, pracujeme s nejnovějšími materiály a technologiemi, tak, abychom našim zákazníkům vždy nabídli nejlepší řešení pro jejich maximální spokojenost.

Více o nás
Close icon

Kontaktní formulář