Komíny pro kondenzační kotle Brno

Realizujeme plastové komíny pro kondenzační plynové kotle (Brno a okolí), nebo montujeme speciální kouřovody pro kondenzační kotle. Speciální PPH plast (výrobci Jeremias, Almeva, Ricomgas) je certifikovaný, trvanlivý a odolává agresivnímu kondenzátu.

Plastový komín slouží pro odvod spalin od spotřebičů na plynná a kapalná paliva v přetlakovém i podtlakovém provozu.

Nabízíme vložkování PPH vložkou do klasických cihlových komínů - pevné trubky nebo ohebné hadice. Také provádíme montáže systémových fasádních komínů s nerezovým nebo PPH pláštěm a plastovou vnitřní trubkou. Systémové komíny slouží zároveň pro přívod vzduchu do kondenzačního kotle. Máme za sebou spousty realizací kouřovodů pro více kotlů ve společných kotelnách. 

Poptat službu
Kontakt - Ocelmat
+420 603 145 305 Zavolejte nám v čase 8 - 18h
Komíny pro kondenzační kotle Brno

Plastový komín pro kondenzační kotel a jeho odolnost

Při provozu nízkoteplotních a kondenzačních kotlů vznikají agresivní kondenzáty obsahující kyseliny. Z tohoto důvodu jsou na vlastnosti materiálů použitých k výrobě komínových vložek kladeny vysoké požadavky z hlediska jejich chemické odolnosti, tepelné propustnosti, plynotěsnosti. Jako nejlepší řešení se nabízejí systémy vyráběné ze speciálních konstrukčních plastů certifikovaných a schválených pro odvod spalin.

Vložky do komína pro kondenzační kotel se vyznačují se téměř neomezenou životností, pružností, extrémní odolností vůči agresivním kondenzátům, UV-záření a vysokou tepelnou stálostí.

Instalace komínů pro kondenzační kotle se provádí právě vložkováním do stávajících světlíků, průchodů, komínových tvárnic a podobně.

Komínová vložka pro kondenzační kotel musí být vhodně vybrána podle typu zařízení a prostoru, kde bude vložka usazena. Jena tak je kouřovod pro kondenzační kotel správně proveden a má ideální funkční vlastnosti.

V rámci realizace služby "plastové komíny pro kondenzační kotle Brno" používáme: 

Jedná se o vysoce kvalitní a prověřený systém plastových komínů pro kondenzační kotle. Každý plastový komín pro kondenzační kotel musí mít potřebné atesty a ideálně pocházet od etablovaného výrobce s dostatečnou historií. Pak máte jistotu, že použitý komín pro kondenzační kotel bude bezpečný a plnit 100% svou funkci. 

Instalujeme také krbové vložky pro kondenzační kotel.

Dodáváme i vložky do komína pro kondenzační kotel.

Běžné požadavky na kouřovody pro kondenzační kotle

Kouřovod pro kondenzační kotel je klíčovým prvkem, který umožňuje bezpečný odvod spalin z kotle. Kondenzační kotle mají specifické požadavky na kouřovod kvůli jejich provozním charakteristikám a potřebě efektivního odvodu spalin.

Materiál a odolnost proti korozi

Kouřovod pro kondenzační kotel musí být vyroben z materiálu odolného vůči korozi, protože spaliny kondenzačních kotlů jsou kyselé.

Těsnost a izolace

Je důležité, aby kouřovod kondenzačního kotle byl těsný, aby nedocházelo k úniku spalin. Těsnost pomáhá udržet optimální podmínky pro kondenzaci ve výměníku tepla. Izolace kouřovodu může být rovněž důležitá pro udržení teploty spalin a minimalizaci kondenzace mimo samotný kotel. Spaliny by měly opustit kouřovod s dostatečně nízkou teplotou, což je typické pro kondenzační kotle. Tato nízká teplota umožňuje kondenzaci vlhkosti ve spalinách a zvyšuje celkovou účinnost kotle.

 

V případě zájmu o nezávazné sdělení ceny a možného termínu dodání plastových komínů Almeva nás prosím kontaktujte. Obratem se vám ozveme.

Proč zvolit plastové komíny od nás?

  • nabízíme nejkvalitnější plastové komíny
  • dlouholeté zkušenosti s prodejem plastových komínů
  • výhodná cena za plastový komínový sortiment
  • rozsáhlé zásoby plastových komínů

---------------

Zákazníci hledají naše produkty přes výrazy: kouřovod pro kondenzační kotel, komín pro kondenzační kotel, kondenzační kotel komín, komíny pro kondenzační kotle, komín pro plynový kotel. Dále také: plynové kotel komín, komín pro kondenzační kotel, komíny pro plynové kondenzační kotle, komín pro kondenzační plynový kotel, plastové komínové vložky, nerezový komín pro kondenzační kotle, plsatový komín pro kondenzační kotle.

O kominictví Ocelmat Brno

Firma OCELMAT s.r.o. Brno byla založená v roce 2007 a navázala na práci firmy Karel Ocelka z roku 1997. Od počátku své činnosti se naše kominictví specializuje na montáže, stavby a rekonstrukce komínů, frézování a vložkování komínů, realizace nerezových komínů, montáže krbových kamen i plynových kotlů. Zajišťujeme veškerý servis pro vaše komíny. 

Díky úzké spolupráci s výrobci komínových systémů si udržujeme neustálý přehled o novinkách, změnách v legislativě a obecně o dění v oblasti komínové techniky tak, abychom mohli našim zákazníkům nabídnout vždy jen to nejkvalitnější a nejvýhodnější řešení nejen v oblasti odstranění dehtu z komína.

Často se nás ptáte

Nenašli jste co jste hledali?
Zeptejte se nás

Kontakt - Ocelmat
+420 603 145 305 Zavolejte nám v čase 8 - 18h

Proč si vybrat Ocelmat Brno

Firma OCELMAT s.r.o. byla založena v roce 2007 a navázala na práci firmy Karel Ocelka z roku 1997. Od počátku své činnosti se naše kominictví specializuje na montáže, stavby a rekonstrukce komínů, frézování a vložkování komínů, realizace nerezových komínů, montáže krbových kamen i plynových kotlů. Zajišťujeme veškerý kominický servis pro vaše komíny v oblasti Brno a jeho širším okolí. 

Díky úzké spolupráci s výrobci komínových systémů si udržujeme neustálý přehled o novinkách, změnách v legislativě a obecně o dění v oblasti komínové techniky tak, abychom mohli našim zákazníkům nabídnout kvalitní a na desítky let funkční komín.

Nestavíme jen komíny v Brně a okolí pro rodinné domy. Navrhujeme a montujeme průmyslové komíny, prodáváme komínové vložky, příslušenství pro kominíky, krbová kamna a skla pod krbová kamna.

V případě vašeho zájmu o kominické služby v Brně a okolí nás kontaktujte zde.

Jaké komínové systémy instalujete?

Naše kominická firma primárně dodává a provádí montáž komínových systémů značek JEREMIAS, EURO KOMÍNY, ALMEVA PPH, SCHIEDEL a GAFLEX . Další komínové systémy lze po domluvě namontovat také. Nicméně výše uvedené komínové systémy máme léty prověřené a s ohledem na jejich cenu a kvalitu (odolnost a výdrž) je preferujeme a doporučujeme. Tyto komínové komponenty a systémy dodáváme napřímo, netřeba, aby si je zákazník pracně sháněl či objednával.

Máte kamennou pobočku?

Kancelář, prodejnu i výdejní místo eshopu najdete na adrese: Družstevní 123, 664 43 Želešice. Otevřeno je pravidelně ve středu 9:00-12:00, 13:00-15:00. V případě osobní návštěvy mimo otevírací dobu (neboť jsme primárně v terénu u zákazníků, než v kanceláři) je vhodné si domluvit předem schůzku.

+420 608 911 841,

+420 603 145 305,

info@ocelmat.cz

Dají se u vás objednat náhradní díly?

Ano, pro naše klienty zajišťujeme veškeré náhradní díly, příslušenství i komponenty pro stavbu komínů za výhodné ceny, neboť jsme velkoodběratelem a u našich stálých dodavatelů máme nasmlouvané výhodnější podmínky. Stejně tak provozujeme vedle naší hlavní kominické činnosti i prodej kominických pomůcek a příslušenství přes eshop https://www.kominy-obchod.cz, který má celorepublikovou působnost. V nabídce eshopu najdete kouřovody, nerezové trubky, sopouchy, kryty, dna, komínová kolena, komínové lávky, zábrany proti ptactvu, komínové ventilátory nebo komínová dvířka a jiné žádané zboží.

Kominické služby

Naše kominické služby jsou spolehlivým a odborným řešením pro vaši budovu. S dlouholetou praxí, zkušenostmi a precizním přístupem zajistíme bezpečnost a plnou funkčnost vašich komínů a krbů.

Všechny služby
Kominické služby

Proč my?

Odborné zkušenost a vzdělání

S dlouholetými zkušenostmi, praktickým know-how a odborným vzděláním v oboru jsme připraveni řešit vaše potřeby v oblasti komínů a kamen. Naše společnost disponuje odbornými pracovníky, kteří zaručují kvalitu a spolehlivost našich služeb.

Certifikovaný materiál a zboží

Nabízíme certifikovaný a špičkový materiál od renomovaných výrobců, což zajišťuje vysokou kvalitu našich produktů. S důrazem na kvalitu a efektivitu přinášíme spolehlivá řešení pro vaše komíny a kouřovody.

Specializace na atypická řešení

Jsme odborníky na atypická řešení a problematické komíny. Naše schopnosti zahrnují i splnění speciálních požadavků, jako jsou odtahy pro pražičky kávy nebo lakovny. S flexibilitou a schopností přizpůsobit se individuálním potřebám klientů garantujeme spokojenost.

Kompletní řešení "na klíč"

Poskytujeme komplexní řešení "na klíč" pro vaše komíny a kamna. Od návrhu a instalace komínu a kamen, přes kouřovody až po zajištění požární bezpečnosti a výchozí revize spalinové cesty – veškeré aspekty řešíme s maximální profesionalitou a péčí.

O nás

O nás

V oboru kominických služeb se opíráme o dlouholetou praxi. Jdeme s dobou, pracujeme s nejnovějšími materiály a technologiemi, tak, abychom našim zákazníkům vždy nabídli nejlepší řešení pro jejich maximální spokojenost.

Více o nás
Close icon

Kontaktní formulář