Vložkování komínů Brno-venkov

Provádíme vložkování komínů v lokalitě Brno-venkov. Garantujeme precizní odborné provedení, kvalitní materiály s garancí dlouholeté životnosti. Rychlé provedení za výhodnou cenu od zkušených specialistů. Provádíme moderními postupy dle norem. Pokud máte zájem o službu „vložkování komínů Brno-venkov“, pak nás neváhejte kdykoliv kontaktovat , poskytneme vám nezávazné nacenění.

Poptat službu
Kontakt - Ocelmat
+420 603 145 305 Zavolejte nám v čase 8 - 18h

Nejčastějšími důvody, proč si lidé u nás objednávají službu „vložkování komínů Brno-venkov“ jsou situace, kdy mění typ paliva v rámci vytápění domu, nebo zapojují nový spotřebič a je třeba provést úpravu dle platných předpisů. Dalšími důvody jsou špatný tah komína, ulpívání kondenzovaných látek v komíně a jeho postupná degradace, nefunkční stávající komínová vložka projevující se zápachem v interiéru.

Používané materiály pro vložkování komínů

 1. Nerezové flexibilní systémy pro vložkování komínů (např. flexi komínová vložka na tuhá paliva).
 2. Pevné ocelové prvky pro vložkování komínů.
 3. Plastové vložky.
 4. Keramické vložky.

Nerezové a ocelové komínové vložky jsou zákazníky nejžádanější. Určeny jsou pro vložkování komínů spotřebičů spalujících plynná, tuhá a kapalná paliva. Jejich předností je snadná instalace.

Plastové vložky komínů jsou užívány v případě plynového paliva (teplota spalin max. do 120 °C). Jejich životnost je zpravidla ve stejné délce, jako životnost samotného spotřebiče. Předností této vložky je snadná montáž a nízká váha. Průměr od 60 do 300 mm.

Keramické vložky jsou vhodné pro plynná, kapalná a tuhá paliva. Předností je odolnost proti hoření, nekoroduje, nevlhne. Jejich životnost odpovídá životnosti stavby. Průměr od 120 do 250 mm.

Naše firma používá pro vložkování komínů tyto systémy:

Výpis prvků - komín vložka plast FLEX DN 80mm: vzorový/orientační

 • Flexibilní trubka  20 ks 
 • Jistící kroužek spoje  1 ks 
 • Adapter starr/flex koleno 87°  1 ks 
 • Ukončovací trubka flex  1 ks 
 • Protidešťová manžeta kónická   1 ks   
 • Distanční objímka universal  1 ks   
 • Instalační objímka  1 ks     

Kouřovod a vzduchovod plast PPH Starr DN 80mm: vzorový/orientační

 • Trubka 1m  1 ks Trubka 0,5m  2 ks  
 • Trubka 0,25m  2 ks  
 • Revizní T-kus se změnou směru  1 ks  
 • Koleno 87°  1  ks Koleno 45°  2 ks  
 • Kotlová redukce centrická 60/80  1 ks
 • Orientační cena vyvložkování starého komínů nerezovou vložkou

Výpis prvků pro komín 10m, DN 150mm vzorový/orientační  

 • Flexibilní hadice 0,4 nerez 1m 10 ks   
 • Prodloužení 250 mm  1 ks     
 • Kondenzační miska bez odtoku  1 ks     
 • Čisticí prvek  1 ks     
 • Čistící dvířka vnější bílá  1 ks     
 • T-kus 87° s odkapničkou, délka odbočky 108 mm  1 ks     
 • Spona  1 ks      Límec  1 ks Stříška - hlavice  1 ks

Vložkování komínu flexibilní vložkou

Flexibilní komínová vložka na tuhá paliva je klíčovým prvkem v systému odvodu spalin z krbů nebo kamen na tuhá paliva. Hlavním aspektem je flexibilita materiálu, který umožňuje komínové vložce přizpůsobit se různým tvarům a velikostem komínů. To je zásadní právě při instalaci do stávajících komínových struktur, kde může být tvar komína nepravidelný nebo jinak složitý. Flexibilní vložky jsou zpravidla vyrobeny z nerezové oceli, což jim poskytuje odolnost vůči korozivním vlivům spojeným s odvodem spalin.

Nerez flexibilní komínová vložka na tuhá paliva má skvělou odolnost vůči vysokým teplotám a mechanickému namáhání. Komínové vložky na tuhá paliva musí být schopny odolávat vysokým teplotám vznikajícím při spalování tuhých paliv. Tato odolnost zajišťuje bezpečný provoz a minimalizuje riziko poškození nebo deformace.

Při spalování tuhých paliv v komínovém systému vzniká kondenzát, a proto je nutné, aby komínová vložka byla řešena tak, aby minimalizovala kondenzaci a zamezovala jejímu pronikání do konstrukce komína. To pomáhá udržovat integritu komína a snižuje riziko vzniku korozivních procesů.

Ozvěte se nám, začneme řešit váš komín

Cenu pro vložkování komína pošleme individuálně na mail.

Jestliže máte zájem o nezávazné nacenění služby „vložkování komínů Brno-venkov“, pak nás kdykoliv kontaktujte. Dohodneme si s vámi schůzku, v rámci které prohlídneme váš komín a stanovíme cenu za provední vyvložkování komína. Rezervujte si co nejbližší termín.

Ocelmat = specialista na službu "vložkování komína Brno venkov".

Mimo službu "vložkování komínů Brno venkov" provádíme také:

Primárně řešíme vložkování komínových systémů komponenty od výrobců:  JEREMIAS, EURO KOMÍNY, ALMEVA PPH a GAFLEX . Další komínové systémy lze po domluvě instalovat také. Zajišťujeme dodávku a realizace komínů a kouřovodů pro všechny druhy spalin.

Proč objednat službu "Vložkování komínů Brno-venkov" právě u nás:

 • Kominické služby poskytované již od roku 1997.
 • Odborně proškolení kominicí dle zákonných požadavků.
 • Stálý tým zkušených kominíků.
 • Moderní kominické metody a postupy používané při vložkování komínů.
 • Využíváme moderní techniku pro efektivní realizaci vložkování komínů.
 • S klienty aktivně komunikujeme, radíme.
 • Dodáváme kominické komponenty za výhodné ceny.

Jsme vyučení kominíci a revizní technici spalinových cest, řemeslu opravdu rozumíme a pravidelně se vzděláváme. Kvalita a poctivost práce jsou pro nás hlavní body, které v rámci každé zakázky ctíme.

Níže najdete ukázky naší kominické práce (tedy i vložkování komínů) z posledních let naší činnosti, kdy jsme veškeré kominické úkony začali dokumentovat pro naše potenciální klienty, kteří by se chtěli dopředu seznámit s výsledky naší činnosti a prostudovat naši odbornost i rozsah poskytovaných kominických prací.

Nejčastější místa realizací:

 • Vložkování komínů Modřice
 • Vložkování komínů Kuřim
 • Vložkování komínů Šlapanice
 • Vložkování komínů Ivančice
 • Vložkování komínů Rajhrad
 • Vložkování komínů Zbýšov
 • Vložkování komínů Ořechov

 

------------------

Tematické určení obsahu této stránky: vložkování komína Brno venkov, vložkování komínů ceník, vložkování komínů cena, flexi komínová vložka na tuhá paliva .

Často se nás ptáte

Nenašli jste co jste hledali?
Zeptejte se nás

Kontakt - Ocelmat
+420 603 145 305 Zavolejte nám v čase 8 - 18h

Proč si vybrat Ocelmat Brno

Firma OCELMAT s.r.o. byla založena v roce 2007 a navázala na práci firmy Karel Ocelka z roku 1997. Od počátku své činnosti se naše kominictví specializuje na montáže, stavby a rekonstrukce komínů, frézování a vložkování komínů, realizace nerezových komínů, montáže krbových kamen i plynových kotlů. Zajišťujeme veškerý kominický servis pro vaše komíny v oblasti Brno a jeho širším okolí. 

Díky úzké spolupráci s výrobci komínových systémů si udržujeme neustálý přehled o novinkách, změnách v legislativě a obecně o dění v oblasti komínové techniky tak, abychom mohli našim zákazníkům nabídnout kvalitní a na desítky let funkční komín.

Nestavíme jen komíny v Brně a okolí pro rodinné domy. Navrhujeme a montujeme průmyslové komíny, prodáváme komínové vložky, příslušenství pro kominíky, krbová kamna a skla pod krbová kamna.

V případě vašeho zájmu o kominické služby v Brně a okolí nás kontaktujte zde.

Jaké komínové systémy instalujete?

Naše kominická firma primárně dodává a provádí montáž komínových systémů značek JEREMIAS, EURO KOMÍNY, ALMEVA PPH, SCHIEDEL a GAFLEX . Další komínové systémy lze po domluvě namontovat také. Nicméně výše uvedené komínové systémy máme léty prověřené a s ohledem na jejich cenu a kvalitu (odolnost a výdrž) je preferujeme a doporučujeme. Tyto komínové komponenty a systémy dodáváme napřímo, netřeba, aby si je zákazník pracně sháněl či objednával.

Máte kamennou pobočku?

Kancelář, prodejnu i výdejní místo eshopu najdete na adrese: Družstevní 123, 664 43 Želešice. Otevřeno je pravidelně ve středu 9:00-12:00, 13:00-15:00. V případě osobní návštěvy mimo otevírací dobu (neboť jsme primárně v terénu u zákazníků, než v kanceláři) je vhodné si domluvit předem schůzku.

+420 608 911 841,

+420 603 145 305,

info@ocelmat.cz

Dají se u vás objednat náhradní díly?

Ano, pro naše klienty zajišťujeme veškeré náhradní díly, příslušenství i komponenty pro stavbu komínů za výhodné ceny, neboť jsme velkoodběratelem a u našich stálých dodavatelů máme nasmlouvané výhodnější podmínky. Stejně tak provozujeme vedle naší hlavní kominické činnosti i prodej kominických pomůcek a příslušenství přes eshop https://www.kominy-obchod.cz, který má celorepublikovou působnost. V nabídce eshopu najdete kouřovody, nerezové trubky, sopouchy, kryty, dna, komínová kolena, komínové lávky, zábrany proti ptactvu, komínové ventilátory nebo komínová dvířka a jiné žádané zboží.

Kominické služby

Naše kominické služby jsou spolehlivým a odborným řešením pro vaši budovu. S dlouholetou praxí, zkušenostmi a precizním přístupem zajistíme bezpečnost a plnou funkčnost vašich komínů a krbů.

Všechny služby
Kominické služby

Proč my?

Odborné zkušenost a vzdělání

S dlouholetými zkušenostmi, praktickým know-how a odborným vzděláním v oboru jsme připraveni řešit vaše potřeby v oblasti komínů a kamen. Naše společnost disponuje odbornými pracovníky, kteří zaručují kvalitu a spolehlivost našich služeb.

Certifikovaný materiál a zboží

Nabízíme certifikovaný a špičkový materiál od renomovaných výrobců, což zajišťuje vysokou kvalitu našich produktů. S důrazem na kvalitu a efektivitu přinášíme spolehlivá řešení pro vaše komíny a kouřovody.

Specializace na atypická řešení

Jsme odborníky na atypická řešení a problematické komíny. Naše schopnosti zahrnují i splnění speciálních požadavků, jako jsou odtahy pro pražičky kávy nebo lakovny. S flexibilitou a schopností přizpůsobit se individuálním potřebám klientů garantujeme spokojenost.

Kompletní řešení "na klíč"

Poskytujeme komplexní řešení "na klíč" pro vaše komíny a kamna. Od návrhu a instalace komínu a kamen, přes kouřovody až po zajištění požární bezpečnosti a výchozí revize spalinové cesty – veškeré aspekty řešíme s maximální profesionalitou a péčí.

O nás

O nás

V oboru kominických služeb se opíráme o dlouholetou praxi. Jdeme s dobou, pracujeme s nejnovějšími materiály a technologiemi, tak, abychom našim zákazníkům vždy nabídli nejlepší řešení pro jejich maximální spokojenost.

Více o nás
Close icon

Kontaktní formulář