Kontrola a čištění komínů Brno

Provádíme odborné kontroly komínů v lokalitě Brno a okolí. Spolehlivé zkontrolování zkušeným kominíkem je zárukou vašeho bezpečí.  Ocelmat Brno  nabízí kontrolu komínu bez čekání a za dobrou cenu. Pokud chcete objednat službu „kontrola a čištění komínů Brno“, pak volejte +420 608 911 841.

Poptat službu
Kontakt - Ocelmat
+420 603 145 305 Zavolejte nám v čase 8 - 18h
Kontrola a čištění komínů Brno

Od ledna 2011 platí pro majitele nemovitostí povinnost provádět pravidelnou kontrolu komína, kterou musí zajistit kominík. Kontrola komína od pracovníků Ocelmat Brno zahrnuje odborné posouzení celkového stavu spalinové cesty, její těsnosti a zhodnocení, zda je způsobilá pro provoz. Součástí je i kontrola požární bezpečnosti komína, vzhledem ke stavebnímu provedení a umístění hořlavých součástí stavby.

Výsledkem odborného kontrolního úkonu je tzv. Zpráva o provedení kontroly spalinové cesty. Je předložena na speciálním formuláři, který obsahuje všechny zákonem stanovené náležitosti.

Pro oblast „Brno a okolí“ provádí kontroly komína:

Více o revizi komínů pro oblast Brno najdete zde.

Cena kontroly komína od Ocelmat Brno

Cena překontrolování komína bez čištění zpravidla vyjde na cca 500 Kč. Je třeba upozornit, že cena se může částečně navýšit s ohledem na složitost přístupu ke komínovým revizním otvorům nebo dle složitosti celého komínového systémů. Tyto případy jsou však výjimkou, která i tak není důvodem rapidního navýšení ceny prováděné kontroly.

V rámci služby „kontrola komína Brno“ lze provést i prohlídku speciální komínovou kamerou. Cena této související služby je 1500 – 2000 Kč (dle konkrétního komína). Je vhodné tuto proceduru provést, pokud je komín např. ucpaný, pro kontrolu komínové vložky, její těsnosti apod. Provádí Lukáš Heimerle - +420 608 911 841.

Kontrola komínu není revize!

Je naší povinností vás upozornit, že výše popsané provedení kontroly komína nelze chápat jako uskutečnění zákonem definované revize komína. Kontrolu provádí kominík pravidelně v odpovídajících intervalech. Naopak revize spalinových cest je vyžadována při výstavbě nového komína, jeho změny nebo napojení nového spotřebiče.

Kontrola komínu a legislativa

Problematiku kontroly komína upravuje Zákon č. 133/1985 Sb., o požární ochraně, ve znění pozdějších zákonů:

§ 2 Kontrola spalinové cesty

(1) Kontrolu spalinové cesty provádí odborně způsobilá osoba, kterou je držitel živnostenského oprávnění v oboru kominictví.

(2) Kontrola spalinové cesty se provádí

  1. posouzením bezpečného umístění hořlavé stavební konstrukce, materiálu a předmětu v návaznosti na konstrukční provedení spalinové cesty a připojeného spotřebiče paliv,
  2. posouzením komína, zejména z hlediska jeho požární bezpečnosti a provozuschopnosti,
  3. posouzením, zda je zajištěn volný a bezpečný přístup ke komínu, k jeho vymetacím, čisticím a kontrolním místům,
  4. posouzením zajištění požární bezpečnosti stavby, zvláště při prostupu spalinové cesty vodorovnými a svislými stavebními konstrukcemi, půdním prostorem nebo střechou a vývodů spalin obvodovou stěnou stavby,
  5. posouzením jejího stavebně technického stavu.

(3) Splnění požadavků na kontrolu spalinových cest podle zákona o ochraně ovzduší a ve lhůtách jím stanovených, se považuje za splnění požadavků na kontrolu spalinových cest podle tohoto nařízení.

Přehledná tabulka – lhůty kontrol spalinové cesty dle legislativy

 

Cena kontroly spalinové cesty komínu se odvíjí od několika faktorů, které ji mohou ovlivnit. Prvním faktorem s vlivem na cenu kontroly spalinové cesty je rozsah inspekčních úkonů, které mohou zahrnovat kontrolu těsnosti, stavu vnitřních stěn v blízkosti spalinové cesty, prověření kondenzace a dalších souvisejících faktorů.

Dalším faktorem pro definování ceny kontroly spalinové cesty je použití specializovaných diagnostických technologií, jako jsou endoskopie nebo termografie, které mohou přesněji odhalit případné problémy.

Odbornost technika a jeho zkušenosti jsou klíčové, jelikož kvalifikovaný odborník může identifikovat v rámci kontroly spalinové cesty i ty nejmenší problémy, které by jinak mohly zůstat přehlédnuty.

Nezapomeňte, že investice do kvalitní pravidelné kontroly spalinové cesty vám šetří peníze tím, že předchází problémům, tudíž zajistí bezpečný a efektivní provoz vašeho komínu.

Pár tipů pro čištění komínu svépomocí 

Před čištěním komínu si oblékněte ochranný oblek, rukavice a ochranné brýle. Zajistěte také dostatečnou ventilaci prostoru, abyste minimalizovali vdechování sazí a dalších nečistot.

Před čištěním komínu zkontrolujte stav komínu a hledejte případné poškození, trhliny nebo nestabilitu. Pokud zaznamenáte vážné problémy, obraťte se na odborníka, sami nic dále neřešte.

Před zahájením čištění komínu umístěte před komín ochrannou plachtu nebo staré noviny, které zachytí odpadlé saze a nečistoty. Zamezte také průniku prachu a sazí do vnitřních prostor.

Použijte speciální komínový kartáč či další k tomu určené nářadí. Dbejte na to, aby byl kartáč při čištění komínu v neustálém kontaktu se stěnami komínu, abyste efektivně odstranili saze a nečistoty.

Pravidelně vybírejte/čistěte nádobu/místo, které je určeno k usazování kondenzátu.

O kominictví Ocelmat Brno

Firma OCELMAT s.r.o. Brno byla založená v roce 2007 a navázala na práci firmy Karel Ocelka z roku 1997. Od počátku své činnosti se naše kominictví specializuje na montáže, stavby a rekonstrukce komínů, frézování a vložkování komínů, realizace nerezových komínů, montáže krbových kamen i plynových kotlů. Zajišťujeme veškerý servis pro vaše komíny. 

Díky úzké spolupráci s výrobci komínových systémů si udržujeme neustálý přehled o novinkách, změnách v legislativě a obecně o dění v oblasti komínové techniky tak, abychom mohli našim zákazníkům nabídnout vždy jen to nejkvalitnější a nejvýhodnější řešení nejen v oblasti odstranění dehtu z komína.

V případě vašeho zájmu o službu "kontrola a čištění komína Brno" nás kontaktujte zde. Vpřípadě zájmu lze domluvit kontrolu spalinové cesty naším odborným pracovníkem. Cena kontroly spalinové cesty vám bude sdělena na základě poskytnutí detailnějšího infa.

-----------------

Tematické určení obsahu stránky: kontrola komínů Brno, čištění komínů Brno, kontrola spalinové cesty Brno, kontroly komínů, čištění komínů Brno, čištění komína, revize komínu, kontrola spalinové cesty cena.

Ukázky referencí: Kontrola a čištění komínů

Prohlédněte si vybrané reference, díky nimž poznáte rozsah a kvalitu naší práce. Standardní kominické práce provádíme primárně v Brně a jeho okolí. Specifické kominické služby (např. stavbu průmyslových komínů aj.) provádíme v rámci celé ČR.

Často se nás ptáte

Nenašli jste co jste hledali?
Zeptejte se nás

Kontakt - Ocelmat
+420 603 145 305 Zavolejte nám v čase 8 - 18h

Proč si vybrat Ocelmat Brno

Firma OCELMAT s.r.o. byla založena v roce 2007 a navázala na práci firmy Karel Ocelka z roku 1997. Od počátku své činnosti se naše kominictví specializuje na montáže, stavby a rekonstrukce komínů, frézování a vložkování komínů, realizace nerezových komínů, montáže krbových kamen i plynových kotlů. Zajišťujeme veškerý kominický servis pro vaše komíny v oblasti Brno a jeho širším okolí. 

Díky úzké spolupráci s výrobci komínových systémů si udržujeme neustálý přehled o novinkách, změnách v legislativě a obecně o dění v oblasti komínové techniky tak, abychom mohli našim zákazníkům nabídnout kvalitní a na desítky let funkční komín.

Nestavíme jen komíny v Brně a okolí pro rodinné domy. Navrhujeme a montujeme průmyslové komíny, prodáváme komínové vložky, příslušenství pro kominíky, krbová kamna a skla pod krbová kamna.

V případě vašeho zájmu o kominické služby v Brně a okolí nás kontaktujte zde.

Jaké komínové systémy instalujete?

Naše kominická firma primárně dodává a provádí montáž komínových systémů značek JEREMIAS, EURO KOMÍNY, ALMEVA PPH, SCHIEDEL a GAFLEX . Další komínové systémy lze po domluvě namontovat také. Nicméně výše uvedené komínové systémy máme léty prověřené a s ohledem na jejich cenu a kvalitu (odolnost a výdrž) je preferujeme a doporučujeme. Tyto komínové komponenty a systémy dodáváme napřímo, netřeba, aby si je zákazník pracně sháněl či objednával.

Máte kamennou pobočku?

Kancelář, prodejnu i výdejní místo eshopu najdete na adrese: Družstevní 123, 664 43 Želešice. Otevřeno je pravidelně ve středu 9:00-12:00, 13:00-15:00. V případě osobní návštěvy mimo otevírací dobu (neboť jsme primárně v terénu u zákazníků, než v kanceláři) je vhodné si domluvit předem schůzku.

+420 608 911 841,

+420 603 145 305,

info@ocelmat.cz

Dají se u vás objednat náhradní díly?

Ano, pro naše klienty zajišťujeme veškeré náhradní díly, příslušenství i komponenty pro stavbu komínů za výhodné ceny, neboť jsme velkoodběratelem a u našich stálých dodavatelů máme nasmlouvané výhodnější podmínky. Stejně tak provozujeme vedle naší hlavní kominické činnosti i prodej kominických pomůcek a příslušenství přes eshop https://www.kominy-obchod.cz, který má celorepublikovou působnost. V nabídce eshopu najdete kouřovody, nerezové trubky, sopouchy, kryty, dna, komínová kolena, komínové lávky, zábrany proti ptactvu, komínové ventilátory nebo komínová dvířka a jiné žádané zboží.

Kominické služby

Naše kominické služby jsou spolehlivým a odborným řešením pro vaši budovu. S dlouholetou praxí, zkušenostmi a precizním přístupem zajistíme bezpečnost a plnou funkčnost vašich komínů a krbů.

Všechny služby
Kominické služby

Proč my?

Odborné zkušenost a vzdělání

S dlouholetými zkušenostmi, praktickým know-how a odborným vzděláním v oboru jsme připraveni řešit vaše potřeby v oblasti komínů a kamen. Naše společnost disponuje odbornými pracovníky, kteří zaručují kvalitu a spolehlivost našich služeb.

Certifikovaný materiál a zboží

Nabízíme certifikovaný a špičkový materiál od renomovaných výrobců, což zajišťuje vysokou kvalitu našich produktů. S důrazem na kvalitu a efektivitu přinášíme spolehlivá řešení pro vaše komíny a kouřovody.

Specializace na atypická řešení

Jsme odborníky na atypická řešení a problematické komíny. Naše schopnosti zahrnují i splnění speciálních požadavků, jako jsou odtahy pro pražičky kávy nebo lakovny. S flexibilitou a schopností přizpůsobit se individuálním potřebám klientů garantujeme spokojenost.

Kompletní řešení "na klíč"

Poskytujeme komplexní řešení "na klíč" pro vaše komíny a kamna. Od návrhu a instalace komínu a kamen, přes kouřovody až po zajištění požární bezpečnosti a výchozí revize spalinové cesty – veškeré aspekty řešíme s maximální profesionalitou a péčí.

O nás

O nás

V oboru kominických služeb se opíráme o dlouholetou praxi. Jdeme s dobou, pracujeme s nejnovějšími materiály a technologiemi, tak, abychom našim zákazníkům vždy nabídli nejlepší řešení pro jejich maximální spokojenost.

Více o nás
Close icon

Kontaktní formulář