menu
menu close

Kachlová krbová kamna Nordica

Pro více informací o produktu nás prosím kontaktujte.

La Nordica patří mezi největší výrobce kachlových krbových kamen na dřevo a pelety. Historie italské firmy La Nordica sahá až do roku 1967. Od té doby firma usilovně pracovala na rozšíření a zlepšení své produktové řady. Kamna, krby a sporáky firmy La Nordica jsou v souladu s nejpřísnějšími emisními předpisy, všechny výrobky mají certifikáty podle mezinárodních norem. Krbová kamna Nordica vynikají precizním zpracováním a také kvalitou použitých materiálů. V nabídce jsou krbová kamna, krbové vložky, kuchyňské sporáky. Základní materiál pro výrobu kamen Nordica je legovaná ocel, litina a jako obložení mastek a kachlové díly.

Dorella L8p - Ocelmat Brno gemma p - Ocelmat Brno Fulvia p - Ocelmat Brno Fiorella p - Ocelmat Brno Asia p - Ocelmat Brno Fiametta p - Ocelmat Brno Gaia p - Ocelmat Brno Rossella p - Ocelmat Brno Rosella Plus Petra - Ocelmat Brno Ester p - Ocelmat Brno Luna p - Ocelmat Brno Stefany p - Ocelmat Brno Svezia p - Ocelmat Brno Wanda Classic - Ocelmat Brno Wanda p - Ocelmat Brno

Carillon - Ocelmat BrnoZen p - Ocelmat BrnoFortuna p - Ocelmat Brno

Ovládání kamen Nordica a zatápění

Ovládání při topení v kamnech Nordica je velmi jednoduché. Zatápí se otevřením spodního (primárního) vzduchu šoupátkem nebo kolečkem na dvířkách. Vzduch proudící pod rošt usnadní roztápění do studeného komína.

Po roztopení a nahřátí kamen Nordica se tento přívod vzduchu musí zavřít až začne proudit horní vzduch (sekundární). Regulační pvek je většinou nad přikládacími dvířky kamen (u některým typů kamen je páčka dole u popelníku). Tento vzduch se předehřívá v litinovém nástavci uvnitř ohniště, pak je vyfukován štěrbinou v horní části skla kamnových dvířek a tím zamezuje usazování sazí na skle.

Druhou důležitou funkcí kamen Nordica je slučování s plyny uvolněnými z paliva. To se nazývá dvojité ekologické spalování. Nordica ale vyvinula ještě třetí (terciální) systém přívodu vzduchu nad palivem. Vzduch proudí kulatými otvory ze speciální litinové desky umístěné dole v ohništi zcela vzadu. Žádná regulace hoření není potřeba, vše se děje automaticky v závislosti na množství paliva a nastavení přívodů vzduchů.

Firma Nordica produkuje i kachlová krbová kamna nebo krbová kamna s troubou, rádi vám je objednáme.

------------------------

Tematická specifikace obsahu stránky: kachlová kamna Nordica, kachlová kamna Nordica, krbová vložka Nordica, krbová kamna Nordica, Nordica kamna, kamna Nordica, kamna La Nordica.

zpět