Wanda

Wanda - kompletní krb se špičkovou krbovou vložkou a trojitým hořením. Celolitinová krbová vložka Insert 60 je vložena do masivního kachlového obkladu. Zabudovaný ventilátor podporuje předávání tepla do prostoru před krb ale také do dalších dvou místností. Zabudované čidlo teploty s ovládací elektronikou reguluje otáčky ventilátoru a tím snižuje hlučnost na velmi nízkou hodnotu.

Konstrukce vložky je velmi moderní. Jednotlivé litinové díly jsou utěsněny a sešroubovány. Vnitřní stěny desek mají vroubky – výstupky, které mají za úkol zlepšit proces hoření, snížit vnitřní pnutí a tím zcela zamezit praskání. Do cesty kouře při výstupu jsou  vloženy dva nerezové  deflektory – sloužící jako katalyzátor, kde dohořívající  dřevo-plyny získají turbulenci zvyšující účinnost. Pod litinovým roštem je vyndavací popelník.

  • Litinová přikládací dvířka jsou vně osazena krbovým sklem s černým maskováním, tak aby pohled do ohně nic nerušilo.
  • Regulovatelný primární vzduch podporuje roztápění do studeného komínu.
  • Sekundární vzduch je průchodem přes labyrint vzduchových cest, tak silně předehřán, že když fouká od shora na sklo, spálí případné usazeniny nebo je jednoduše sfoukne. Regulace je páčkou nad sklem a umožňuje jemnou regulaci rychlosti hoření.
  • Terciární (třetí) vzduch vyúsťuje tryskami v zadní části ohniště. Zde má za úkol zchladit nejteplejší část ohniště a přehřátým vzduchem katalyticky spálit aromatické uhlovodíky obsažené ve dřevu. Tento vzduch je přisáván zcela automaticky  a mimo jiné také zamezuje explozy  plynů při nesprávném  uzavření  vzduchů.
  • Zabudovaná vložka do kachlového obkladu má ještě instalován druhý ocelový plášt. Zde se ohřívá chladný vzduch od podlahy aby jako ohřátý - horký vycházel regulační mřížkou v horní přední části nebo do teplodušných rozvodů.
  • Standardně zabudovaný ventilátor s elektronickou regulací otáček v závislosti na teplotě místnosti, urychluje ohřev místnosti ale také tlačí vzduch do rozvodů v přilehlých  místnostech. Dálkové ovládání a přednastavení teploty pro příjemné klima je zcela samozřejmé.

Cena Wanda bez DPH 54 491 Kč.

Cena Wanda s 21% DPH 65 934 Kč.

Technické parametry:

Jmenovitý výkon9,4 kW
Vytápěcí schopnost při zateplení 50W/1m3
229 m3
Účinnost78,6 %
Rozměry - VxŠxH1345 x 736 x 528 mm
Průměr kouřovodu
160 mm


Připojení kouřovodu
horní
Externí přívod vzduchu
ano, průměr 100 mm
Váha
249 kg
Obklad
keramika
Konstrukce spalovacího prostoru
litina
Typ roštu
pevný
Popelníkvyjimatelný

Palivo

dřevo, ekobrikety
Max. délka polen
30 cm
Spotřeba paliva2,7 kg/hod


Rozměry a popis kamen Wanda

Rozvody vzduchu Wanda

Kombinace rozvodů vzduchu Wanda

Konstrukce a regulace Wanda

Další obrázky:

zpět