Vložkování komínů

Znamená zavedení pevné nebo ohebné komínové vložky do zděného průduchu komína.

Provádí se z důvodů bezpečného odvodu spalin od spotřebiče, po vyfrézování nebo jako výměna za špatnou, starou komínovou vložku.

V závislosti na typu spotřebiče, délce a rovnosti komína je dobré zvolit vhodný druh komínové vložky.

Nerezová ocel - pevné trubky:

Používá se pro sanace a vložkování komínů a na provádění společných i samostatných kouřovodů. K dispozici je kompletní sortiment kolen, redukcí a nástavců pro snadné vytváření komínů a kouřovodů. Komínové díly se vyrábějí v průměrech kovového průduchu od 110mm do 450mm.

Nerezová ocel - flexibilní hadice:

Jsou určeny pro sanaci a vložkování stávajících komínových průduchů, do uhýbaných komínů a tam, kde není možné instalovat pevné komínové trubky.
Jsou také o něco levnější než pevné trubky, protože síla-tloušťka nerezu je poloviční.
Standartně se vyrábějí v průměrech od 80 mm do 200 mm.

Plastový systém:

Slouží k odvodu spalin od kondenzačních a nízkoteplotních kotlů, je určen pro vložkování pevných i uhýbaných komínových průduchů

fotky realizace

Naše firma používá nejvíce tyto komínové systémy:

Jednotlivé díly pro vložkování komínů. Ohebná hadice flex je levnější variantou a hlavně řešení pro uhýbané komíny. Pevné trubky jsou ze silnější nerezové oceli.
Další díly jsou pro obě varianty stejné - sopouch (T-kus), vybírací dvířka, jímka (spodek komína), hlavice a protidešťový límec.

       
Detail trubkový díl pevné komínové vložky - čistící dvířka nebo vybírací dvířka slouží pro kontrolu a čištění vnitřku vložky.

Dle domluvy provádíme montáž vložky, montáž a dopojení kouřovodu ,dopojení spotřebiče - kamen, krbu.