Rosa / Rosa Maiolica / Rosa XXL

Sporák Rosa má stejně jako Rosetta obrovské krbové prosklení s velikým ohništěm, umožňuje přikládat i velká polena. Precizní provedení se zesílenou litinovou plotnou a všemi dvířky z litiny. Dvojité ekologické spalování s oplachem skla teplým vzduchem.
  • Rosetta: Kachlové obložení je estetické ale také izoluje horké vnitřní stěny.
  • Rosetta Maiolica: Kachlové obložení je vytvořeno ze dvou velkých panelů zasahujících až do stran. Navržený reliéf je v provedení bordó lesklý v provedení cappuccino matný.
  • Rosa XXL: Varianta sporáku Rosa v provedení černý smalt.

Konstrukce: Základní korpus je sestaven z ocelových pozinkovaných plechů = dlouhá životnost. Litinové desky jsou vložené do zámku, rám roštu, posuvný rošt  a ohniště jsou také z litiny. Všechna litinová dvířka jsou použita v rámci unifikace z vyráběných krbových kamen a mají výhodu rozměrové teplené stability. Regulace hoření i optimalizace nastavení se provádí stejně jako u kamen. Regulačním kolečkem u popelníku je roztápěcí primární vzduch. Po roztopení se zavírá a vstupuje do procesu hoření ohřátý sekundární vzduch regulovaný šoupátky nad přikládacími dvířky. Ten jednak udržuje čisté sklo a spaluje uvolněné plyny ze dřeva – dvojité spalování. Pro využití zbytkové energie v plynech je instalován přímo v ohništi třetí vzduch, který je silně ohřátý a ten ještě o něco zvýší účinnost ale především sníží emise oxidu uhličitého. Také únik tuhých částí (popela) se sníží na požadovanou hodnotu vyžadovanou v západní Evropě.

Přepínací klapka na výstupu kouře s kamen umožňuje vyřadit z provozu troubu (např. v létě) a tím používat sporák jen na vaření s menším vyzařováním tepla. Dvířka pod ohništěm se používají na popelník, stejná dvířka vedle ukrývají prázdný prostor na ohřívání nebo sušení. Úplně dole je velký vysouvací šuplík, který se používá jako zásobník dřeva. Výstup a napojení na komín je vždy na pravé straně nahoře a může být upraven také dozadu. Ovládací kličky mají izolovaná držadla, která snižují popálení, chromovaný rám kolem dokola chrání proti spálení od okrajů plotny.

Cena Rosa bez DPH 38 335 Kč.
Cena Rosa s 21% DPH 46 385 Kč.             

Cena Rosa Maiolica bez DPH 42 019 Kč.
Cena Rosa Maiolica s 21% DPH 50 843 Kč.

Cena Rosa XXL bez DPH 44 164 Kč.
Cena Rosa XXL s 21% DPH 53 438 Kč.Horní obr. Rosa Maiolica.
Spodní obr. je Rosa XXL.

Technické parametry:

Jmenovitý výkon
6,5 kW
Vytápěcí schopnost při zateplení 50W/1m3
185 m3
Účinnost
78,9 %
Rozměry - VxŠxH851 x 1030 x 666 mm
Průměr kouřovodu
150 mm
Připojení kouřovodu
horní, zadní
Externí přívod vzduchu
ne
Váha Rosa
178 kg
Váha Rosa Maiolica
196 kg
Obklad
kachle (mastek)
Konstrukce spalovacího prostoru
litina
Typ roštu
pevný
Popelníkvyjimatelný

Palivo

dřevo, ekobrikety
Max. délka polen
30 cm
Spotřeba paliva1,9 kg/hod

Barevné dekory pro Rosa: bordo, craquelle, přírodní kámen (mastek).

Barevné dekory pro Rosa Maiolica: bordo, cappuccino a bílá.

Rozměry sporáku Rosa

Roztápění a ovládací prvky Rosa


Další obrázky:


zpět