kachlová krbová kamna Nordica

La Nordica patří mezi největší výrobce topných těles na dřevo a pelety. Historie italské firmy La Nordica sahá až do roku 1967. Od té doby firma usilovně pracovala na rozšíření a zlepšení své produktové řady. Kamna, krby a sporáky firmy La Nordica jsou v souladu s nejpřísnějšími emisními předpisy, všechny výrobky mají certifikáty podle mezinárodních norem.
Vynikají precizním zpracováním a také kvalitou použitých materiálů. V nabídce jsou krbová kamna, krbové vložky, kuchyňské sporáky. Základní materiál pro výrobu je legovaná ocel, litina a jako obložení mastek a kachlové díly.

Pro konkrétní informace o daném typu krbových kamen klikněte na obrázek.

 


 
  Ovládání kamen a zatápění

Ovládání při topení je velmi jednoduché. Zatápí se otevřením spodního (primárního) vzduchu šoupátkem nebo kolečkem na dvířkách. Vzduch proudící pod rošt usnadní roztápění do studeného komína. Po roztopení a nahřátí kamen se tento přívod vzduchu musí zavřít as začne proudit horní vzduch (sekundární). Regulační pvek je většinou nad přikládacími dvířky (u některým typů kamen je páčka dole u popelníku). Tento vzduch se předehřívá v litinovém nástavci uvnitř ohniště, pak je vyfukován štěrbinou v horní části skla dvířek a tím zamezuje usazování sazí na skle. Druhou důležitou funkcí je slučování s plyny uvolněnými z paliva. To se nazývá dvojité ekologické spalování. Nordica ale vyvinula ještě třetí (terciální) systém přívodu vzduchu nad palivem. Vzduch proudí kulatými otvory ze speciální litinové desky umístěné dole v ohništi zcela vzadu. Žádná regulace hoření není potřeba, vše se děje automaticky v závislosti na množství paliva a nastavení přívodů vzduchů.

zpět