Fortuna

Celá základní konstrukce je svařena z oceli o síle 5mm. Jedná se o velmi pevnou a těsnou spalovací komoru s držáky na zavěšení kachlů. Ve spodní části pod litinových roštem je velký popelník. To vše je kryto kachlovým obkladem, takže nedochází k narušení čistého uměleckého  designu. Otvírací přikládací dvířka jsou pro zvýšení těsnosti a pevnosti z litiny. Vnitřní obložení ohniště je z desky Ironker - vysoká žárová odolnost a pevnost.
Hladký povrch snižuje zanášení černým uhlíkem, vysoká hmotnost a síla udržuje stabilně vysokou spalovací teplotu. Bílé zbarvení odráží více tepla do prostoru  a při správné teplotě zůstává světlé.
Regulovatelný primární vzduch podporuje roztápění do studeného komínu, sekundární vzduch je tak silně předehřán, že když fouká od shora na sklo, spálí případné usazeniny nebo je jednoduše sfoukne. Ovládá se páčkou, schovanou u popelníku. Terciární (třetí) vzduch vyúsťuje tryskami v zadní části ohniště. Zde má za úkol zchladit nejteplejší část ohniště a přehřátým vzduchem katalyticky spálit aromatické uhlovodíky obsažené ve dřevu. Tento vzduch je přisáván zcela automaticky. Do cesty kouře při výstupu jsou  vloženy dva deflektory – zvyšují účinnost.

Litinový rošt je unikátní s dvěmi funkčními možnostmi. Hoření na roštu s otevřenými otvory a bezroštové s uzavřenými. Když se roztápí, je rošt otevřený a vzduch vstupující od spodu a zjednodušuje roztápění za studena. Při potřebě menšího tepla se rošt dá uzavírat a například přes noc se zcela uzavře.Tím popel zůstává na roštu „obaluje “ žhavé uhlíky a ráno je snadnější roztopení .Cena Fortuna bez DPH 63 621 Kč.         Cena Fortuna panorama bez DPH 70 006 Kč.       

Cena Fortuna s 21% DPH 76 982 Kč.     Cena Fortuna panorama s 21% DPH 84 707 Kč.    

Cena Fortuna průhledová bez DPH 76 366 Kč.

Cena Fortuna průhledová s 21% DPH 92 403 Kč.  

Technické parametry:

Jmenovitý výkon7 kW
Vytápěcí schopnost při zateplení 50W/1m3
184 m3
Účinnost80,4 %
Rozměry - VxŠxH1267 x 526 x 505 mm
Průměr kouřovodu
150 mm
Připojení kouřovodu
horní
Externí přívod vzduchu
ano, průměr 120 mm (100mm průhledová)
Váha kamen Fortuna
184 kg
Váha kamen Fortuna panorama
176 kg
Váha kamen Fortuna průhledová
190 kg
Obklad
kachle
Konstrukce spalovacího prostoru
litina, ironker
Typ roštu
pevný
Popelníkvyjimatelný

Palivo

dřevo, ekobrikety
Max. délka polen
30 cm
Spotřeba paliva2 kg/hod

Varianty:  Fortuna                                      Fortuna panorama - 3 prosklení              Fortuna průhledováDvšechny tři varianty v barevném provedení bílá a bordo.

Rozměry Fortuna

Rozměry Fortuna panorama

Další obrázky:

zpět