Fiorella

Kamna s malým výkonem a druhým pláštěm tvořeným kombinací přední a boční kachle se smaltovanou černou ocelí. Litinová přikládací dvířka s novým vyztuženým profilem. Zvýšená odolnost proti tepelnému kroucení stabilizuje kvalitu hoření při všech režimech. Při bočním pohledu jsou kachle zasazené do kovového rámu s glazovaným povrchem a reliéfem. Spodní prostor na dřevo, třísky se vždy hodí.

Dvouplášťová kamna Fiorella mají vnitřní korpus svařený z oceli. Tato konstrukce zabezpečuje těsnost a stálost při měnících se teplotách. Uvnitř jsou vložené litinové desky vyplňující celý spalovací prostor. Vnitřní vroubkování litiny má vliv na hoření a zamezuje praskání. Otočný litinový rošt a popelník umožňují dlouhodobé topení bez vyhasnutí. V horní části ohniště, před výstupem do komína jsou vloženy dva deflektory. Ty omezují vstup plamenů do komína a zlepšují průběh dohoření plynů ze dřeva.

Cena Fiorella bez DPH 22 991 Kč.

Cena Fiorella s 21% DPH 27 819 Kč.

Technické parametry:

Jmenovitý výkon 6 kW
Vytápěcí schopnost při zateplení 50W/1m3
172 m3
Účinnost 78 %
Rozměry - VxŠxH 930 x 424 x 473 mm
Průměr kouřovodu
120 mm
Připojení kouřovodu
horní
Externí přívod vzduchu
ne
Váha kamen
103 kg
Obklad
kachle
Konstrukce spalovacího prostoru
litina
Typ roštu
otočný
Popelníkvyjimatelný

Palivo

dřevo, ekobrikety
Max. délka polen
30 cm
Spotřeba paliva 1,8 kg/hod


Barevné dekory:  pergamena,  bordo
  • Pro dobrou stabilitu je podstavec vyroben z litiny, tak jako plotna.
  • Kolem takto vytvořené spalovací komory je vytvořena vzduchová štěrbina. Zde se chladný vzduch od podlahy průchodem mezi horkými stěnami ohřívá a vystupuje nahoře u plotny.
  • Fyzikální jev, že s teplotou stoupá rychlost proudění je zde velmi výhodný. Při sníženém topení stoupá vzduch pomalu, při intenzivnějším jde rychleji ale teplota se moc nemění.
  • Pro snížení povrchově teploty a také z estetického hlediska jsou  na druhý plášť použity kachlové bloky nebo desky. Široká nabídka tvarů obkladů, barev i provedení.

Další obrázky:

zpět